zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Cytat
Żeby już nie paprać w innym temacie, mżawka lekka mocno może zaszkodzić?


Raczej na pewno chyba nie. ;-)
Robiłem zdjęcia w deszczu poprzednikiem K-m i K-x (czyli ist'em DL2) i mimo, że nie miał uszczelnień i sprzęt trochę zmókł to nic mu to nie zaszkodziło, działał jak należy.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
nie ma zimy z K 20
piękny śnieg za oknem ,chcialem zmienić nazwe pików w K 20 na ZIMA wciskam Z wyskakuje Y inne znaki wchodzą poprawnie tylko to Z.i tak zostalem z nazwą YIMA. pozdrawim ymową porą.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
grzegorzgr, w windowsie też tak często się dzieje, wciśnij razem shift i ctrl. masz?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
TomaSzSz, :lol:
a skąd Ctrl i Shift w k20d :?:
to jakiś mod :?: :-P
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
grzegorzgr, Wciśnij Y :evilsmile:
 
colnet  Dołączył: 04 Lip 2008
Najpierw prawy Ctrl i trzymasz, potem krótko prawy Shift ;)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Musisz ustawić sobie układ klawiatury na "polski programisty".
Hmm, źle przeczytałem. Myślałem, że zgrywasz pliki na komputer i chcesz im zmienić nazwę.

 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
zeby sytuacja już się nie powtórzyła nigdy później:

Panel sterowania
->
Opcje regionalne i językowe
->
zakładka "Języki"
->
przycisk "Szczegóły"
->
usuń język polski(214) a jako domyślny ustaw polski (programisty).
->
kliknij w "OK" i "Zastosuj" ;-)

Pozdraviam,
perl
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Nie mam Panelu sterowania , to se wpisałem HUHA . Ale jak koniecznie potrzebne Z to w angielskim języku mozna wpisać .
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
opiszon, Co ty nie masz Shifta i Ctrl ?! :shock: "Słaboszczak!" :lol: Ja mam pełne qwery w k200. ;-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
grzegorzgr, scaliłem z istniejącym już tematem.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
:?: Samp, ale czytałeś o czym był ten wątek który scaliłeś :?:
:lol:
 

Zybi_S  Dołączył: 26 Sty 2009
Re: nie ma zimy z K 20
Witam

grzegorzgr napisał/a:
piękny śnieg za oknem ,chcialem zmienić nazwe pików w K 20 na ZIMA wciskam Z wyskakuje Y inne znaki wchodzą poprawnie tylko to Z.i tak zostalem z nazwą YIMA. pozdrawim ymową porą.


Jest to błąd w oprogramowaniu K20D.
Niepoprawnie jest wyświetlane (Y a nie Z) na ekranie K20D gdy ustawiony jest język polski.
Gdy ustawimy np: angielski wyświetla poprawnie Y.
Gdy będziemy zmieniali języki z polskiego na angielski - nie zmieniając nazwy pliku,
w angielskim widzimy (na ekranie K20D) zawsze poprawnie Y, a w polskim błędnie Z.
Nie ma znaczenia w jakim języku wprowadzaliśmy nazwę.
Wduszenie Y nie jest zamieniane na Z i jest prawidłowo widziane i zapisywane jako Y.

Mimo iż na ekranie widzimy Y (ustawiony język polski) gdy wcisnęliśmy Z zapisywana nazwa pliku na karcie jest poprawna. Np wpisaliśmy ZIMA, widzimy YIMA - zapisana nazwa pliku na karcie jest poprawna ZIMA.



Pozdrawiam

 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Zybi_S, i to pewnie wszystko przez te nieszczęsne Łyndołsy...
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
TomaSzSz napisał/a:
Ja mam pełne qwery w k200. ;-)

Masz wybrakowaną wersję bez "t" :-P
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
A wracając do tematu: wróciłem z 1,5h spaceru z psem i K7 i i przy -14C nie zauważyłem żeby aparat zachowywał się inaczej niż przy +14C. Oba wyświetlacze działały też bez zmian. Nosiłem go cały czas na wierzchu i miałem rękawiczki, więc go nie dogrzewałem. PhotoMe pokazuje w pierwszej fotce +10C (15 minut po wyjściu z domu) i potem spada stopniowo do -1C na kilku ostatnich.
 

davidxxx  Dołączył: 24 Mar 2008
Ja też dziś przeprowadziłem pierwszy polowy test K20D - temperatura ok.-15C nie robi na nim żadnego wrażenia.
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
Godzinny spacer przy -18 z K7 i kitem WR- problemów zero. BTW, kolega właśnie dzwonił że to samo z K100D Super. Jagniątków -20 st. No problems. Well done Pentax. :-D
 

bulaj  Dołączył: 20 Kwi 2008
Wczoraj/przedwczoraj fociłem ok. 2 godzin k10d z zapiętym SMC DA 17-70 w temp -17*C
Nawet torby nie wziąłem ze sobą bo nie chciało mi się targać. Tak więc puszka z zapiętym szkłem + statyw, non stop wystawione na niską temperaturę.
Zero problemów.

Zresztą, dziubałem też zdjęcia przy +47*C i też nic się nie działo.
Ja za to wymiękałem :evilsmile:
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
nawet ładnie wyszedł ci ten zimowy pejzarz

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach