plis  Dołączył: 12 Paź 2011
Firmware 1.12 do K-5
Można już ściągnąć nowe oprogramowanie do K-5

http://www.pentax.co.uk/en/news/1608/news.html

Poniżej link do pliku, ponieważ ten z artykułu nie działa:

K5_E112M.zip

 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
Nie można.
Błąd serwera wyskakuje.
 

Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
Na japońskich stronach jest już oficjalna informacja.
1.12

 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Można można :)

Dzięki za linkę
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
Kto się odważy przetestowac ? :evilsmile:
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
Ja bym mógł... ale na czyimś K-5, bo mam K-r :)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie macie nic to powiedzenia, to się nie udzielajcie. To dział techniczny, a nie HP.

Wyszczególnione zmiany w nowym sofcie.

Cytat
Changes to V1.12

Corrected --- When O-GPS1 is mounted on the K-5 and taking a picture of starry sky with long exposure tracing by ASTROTRACER function, a band of light green noise rarely occur on image depending on photographic condition.


Czyli znowu coś o GPS.

 

Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
Ja przetestuję ale muszę wrócić z pracy do domu... Pewnie do tego czasu zrobi to już ktoś pierwszy. Tak czy inaczej ok. 18:00 będę walczył.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Załadowane!. Trwało niecałe 2 minuty. Jeżeli tylko poprawili coś w GPS to nie musiałem tego mieć ale zapewne coś tam jeszcze pozmieniali. Pzdr.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Sądząc z opisu może poprawić jakość przy dłuższych czasach nawet bez GPS, bo wspominają, że problem był także uzależniony od warunków fotografowania. Chyba załaduję, o ile powalos nie zaraportuje, że mu coś padło w ciągu najbliższych dni ;-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
no i jak tam ten nowy FW?
obracanie zdjec dziala?
przepala dalej zdjecia z lampa?

[ Dodano: 2012-01-13, 06:56 ]
ps. wrzuce pare cytatow z zagranicznego forum:
"Reports from DPreview state that the flash issue has been fixed."
"Just updated mine, and it does look like the flash over-exposure problem is now fixed."

zapraszam:
http://www.pentaxforums.c...12-23-20-a.html
 

caroos  Dołączył: 11 Maj 2010
Rzeczywiście wydaje mi się (po dość krótkich testach, światło odbite od sufitu), że nie potrzebna jest już korekta flesza w body -2EV, więc jest chyba lepiej. Jutro przetestuję w bojowych warunkach na studniówce... Zdjęć nie obraca.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
caroos, wal palnikiem prosto w twarz :) nie wiem czy od sufitu to miarodajne testy :P
 

Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
Witam,

Na pierwszy rzut oka działa obracanie zdjęć. Z wbudowaną lampą nie przepala - zewnętrznej nie mam więc sprawdzić nie mogę.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Arkadiusz napisał/a:
Na pierwszy rzut oka działa obracanie zdjęć


a jednak?
 

Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
Robię zdjęcie trzymając aparat w pionie. Obracam aparat do poziomu i włączam podgląd zdjęcia. Zdjęcie jest wyświetlane w pionie. O ile pamiętam (ale mogę się mylić) wcześniej w opcji podglądu zdjęcie nie było obracane.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Arkadiusz, czyli jak podczas ogladania tego zdjecia przewracasz aparat poziom/pion to przekreca sie automatycznie tak?

ps. chyba zaraz zrobie sobie ten update.. ale niepamietam - trzeba bedzie pozniej korekty mikroregulacji od nowa robic?
 

Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
paradziqs napisał/a:
Arkadiusz, czyli jak podczas ogladania tego zdjecia przewracasz aparat poziom/pion to przekreca sie automatycznie tak?

ps. chyba zaraz zrobie sobie ten update.. ale niepamietam - trzeba bedzie pozniej korekty mikroregulacji od nowa robic?


No nie. Automatycznie się nie obraca przy zmianie położenia aparatu.
 

caroos  Dołączył: 11 Maj 2010
Nic się nie obraca, przecież pisałem :P W tej kwestii nic się nie zmieniło od poprzedniego FW.
 

Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
caroos napisał/a:
Nic się nie obraca, przecież pisałem :P W tej kwestii nic się nie zmieniło od poprzedniego FW.


Wydaje mi się (ale tak jak pisałem mogę się mylić - bo zaczynam mieć wątpliwości których jeszcze wczoraj nie maiłem :-) ) że poprzednio jak robiłem zdjęcie trzymając aparat w pionie i włączyłem podgląd trzymając aparat w poziomie to zdjęcie wyświetlane było w układzie poziomym - tzn. aby je prawidłowo obejrzeć musiałem obracać aparat do pionu. Teraz zdjęcie wyświetlane jest w podglądzie w układzie pionowym.

Ale może coś pokręciłem... może wcześniej też tak było? Już sam nie wiem...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach