noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Velvia 100 i 100F
Jak wiadomo z dostaniem Velvii 50 ostatnimi czasy jest lekko problematycznie, chociaż "lekko" należy potraktować jako dość spory eufemizm. Pozostaje właściwie tylko Velvia 100. No ale ta ma znowu dwie odmiany. Może mnie ktoś uświadomić czym rózni się ta z "F" od tej bez "F"? Różnica w cenie jakieś 0,5PLN do 1PLN.
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Re: Velvia 100 i 100F
noel napisał/a:
Jak wiadomo z dostaniem Velvii 50 ostatnimi czasy jest lekko problematycznie, chociaż "lekko" należy potraktować jako dość spory eufemizm.

:shock: :?:

O czym Ty mowisz Noel
Proszę bardzo, Velvia 50 na allegro.
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Jasna doopa, dziś przewertowałem całe Alledrogo i znalazłem tylko jednego gościa (chodzi mi o 120). Może znowu jest lepiej, bo jeszcze 3mce temu dostanie Velvii graniczyło z cudem i dość delikatnie reglamentowałem sobie moje zapasy :)

No ale tak czy siak, czy się różnią te "setki" od się?

ClicoFantastico, dzięki :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
noel napisał/a:
Jasna doopa, dziś przewertowałem całe Alledrogo i znalazłem tylko jednego gościa (chodzi mi o 120). Może znowu jest lepiej, bo jeszcze 3mce temu dostanie Velvii graniczyło z cudem i dość delikatnie reglamentowałem sobie moje zapasy :)

No ale tak czy siak, czy się różnią te "setki" od się?

ClicoFantastico, dzięki :-)


F ki z tego co pamiętam są trochę bardziej jaskrawe jeśli chodzi o kolory, i spadła rozpiętość tonalna w stosunku tych bez F
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Kiedyś znalazłem takie dwa PDF-y:
Velvia 100
Velvia 100F
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Niedawno wznowili produkcję Velvii 50. Miała ją zastąpić 100-tka ale jak sie okazało daleko jej do 50-tki. F - fine grain, małe ziarno.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Ja bym brał 50 i 100. 100F to bardziej do portretów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach