rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
  W17 Hydrofen
Czołem Ciemniacy :-D
Jako, że mam pod ręką (znaczy w lodówce) ten specyfik Fomy, chciałbym go zastosować, lecz jak to zwykle bywa, producent podaje kilka przykładów zastosowania, a "Dygitaltruth" na ten temat milczy. W opisach znalazłem, że porównywalny jest z Microphenem Ilforda. Tylko jak porównywalny? Znajdzie się kto, co takowy wąchał? Jak długo i jakim rozcieńczeniu? I jakiego efektu mogę się spodziewać? Aktualnie mam do wołania Tmax 400/1600, za chwilę będzie Acros100/100.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
rychu, używałem w czasach,gdy nie było nic,poza tym hydrofenem i W-41.A z filmów to były Foto 65 i Fotopan HL(czasem ORWO).Chyba nigdy nikt nie dopracował czasów wywoływania (i składu samego wywoływacza).Może to wynikało z mojego braku doświadczenia : trudno było o powtarzalnośc wyników,nawet przy stosowaniu jednorazowych rozcieńczonych roztworów(1+3).Jeśli nie masz negatywów bardzo cennych,to możesz spróbować.Hydrofen dawał (w moim użyciu) negatywy drobnoziarniste i dośc kontrastowe.Używałem go do forsowania w rozcieńczeniu 1+3 i temp. 27st. C(Fotopan HL 400/1600).

[ Dodano: 2008-03-28, 21:56 ]
A co do porównań z microfenem: nie było z czym porównywać,to porównywali z tym.Tym bardziej,że raczej trudno było te porównania zweryfikować.Zwróć uwage na czasy wywoływania w microfenie (zwaszcza na ich rozrzut) i w hydrofenie.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MarWoj napisał/a:
używałem w czasach,gdy nie było nic,poza tym hydrofenem i W-41.A
Wcześniej jeszcze bywał R09 (Rodinal) :-) Pamiętam, że do Fotopana FF/NB04/HL była tabelka na papierze i efekty były całkiem dobre według tych wskazówek.

O czym my tu gadamy, wykopaliska jakieś czy co? :mrgreen:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
zorzyk napisał/a:
O czym my tu gadamy, wykopaliska jakieś czy co?

Zrobiło mi sie lepiej: prócz mnie i dinozaurów w tych czasach był też zorzyk, ;-)
A te parogodzinne kolejki pod foto-optykiem po dostawie (raz w miesiącu),to tez ktoś pamięta? ;-) Nie zawsze było Allegro... :evilsmile:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...ach, kolejki fo Foto-Optyki.... i dawali po jednym utrwalaczu na osobę :mrgreen:
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Rycerze na białych koniach odbijali smokom księżniczki. :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
lipalipski, ale jak byli rycerze, to byłem jeszcze za mały ;-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
:-B





ktoś wspominał, że zorzyk nie ma poczucia humoru.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Problemy z utrwalaczem też pamiętam. Zawsze jak przechodziłem koło Foto Optyki to wchodziłem aby kupić (jeśli się uda) i mieć w domu zapas.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
[ Dodano: 2008-03-29, 10:57 ]
zorzyk napisał/a:
ale jak byli rycerze, to byłem jeszcze za mały
lipalipski napisał/a:
ktoś wspominał, że zorzyk nie ma poczucia humoru.
Bo to wcale dowcip nie jest, tylko prawda :-P o tych rycerzach rzecz jasna.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
zorzyk napisał/a:
O czym my tu gadamy, wykopaliska jakieś czy co?

Wykopaliska? Dziwne. Jeszcze w zeszłym roku ten specyfik był dostępny w sprzedaży, a produkowany z pewnością do 2006.
 
olowek74  Dołączył: 30 Kwi 2011
Czy znalazłby się ktoś dobry i podpowiedział odpowiedni czas moczenia dla pary hydrofen w17 i polypan F na 100 ISO?Dla 200ISO znalazłem - 1+1 20 min - ale nie wiem czy skrócenie czasu o połowę to będzie dobre rozwiązanie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach