Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Nikon oszczędza na migawkach
Pewnie stare i znane większości forumowiczów, ale przegladając sieć właśnie się dowiedziałem, że w Nikonie D70 (oraz w D50) nie ma standardowej migawki! :shock: Jego migawka obsługuje tylko czasy do 1/500, a powyżej tego to po prostu otwiera się na 1/125 i odłacza matryce po zadanym czasie (np1/2000s). No nie wiedziałem, że takie cuda Nikosie mają. Szacunek dla Pentaxa, że w moim DSie dał taką profesjonalną migawkę :evil:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=26160
Chyba ich to drażni :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: Nikon oszczędza na migawkach
Slava napisał/a:
Pewnie stare i znane większości forumowiczów, ale przegladając sięć właśnie się dowiedziałem, że w Nikonie D70 (oraz w D50) nie ma standardowej migawki! :shock: Jego migawka obsługuje tylko czasy do 1/500, a powyżej tego to po prostu otwiera się na 1/125 i odłacza matryce po zadanym czasie (np1/2000s). No nie wiedziałem, że takie cuda Nikosie mają. Szacunek dla Pentaxa, że w moim DSie dał taką profesjonalną migawkę :evil:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=26160
Chyba ich to drażni :mrgreen:

No z drugiej strony dzieki temu synchro z lampa 1/500 i migawka do 1/8000 s :-) Podobna migawka byla w profesjonalnej serii D1 Nikona, tyle, ze tam migawka byla do 1/16000 s ;-) Ale to mozliwe tylko z sensorami CCD. W serii D2 sa juz CMOSy i powrot do klasycznej migawki.
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Hej!

Taka migawka ma dwie podstawowe zalety:
1. Synchronizacja z lampami dedykowanymi do 1/500 s a z niededykowanymi (albo dedykowanymi z zaizolowanymi stykami pomocniczymi) nawet do 1/8000 :-D
i to przy pelnej mocy lampy.
2. Jezt z pewnoscia bardzo trwala ;-) i nieskomplikowana.

Robie zdjecia D70 i jakos mnie to nie drazni :mrgreen:

O wadach tez mozna by nieco napisac ale mi sie nie chce :-P
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
bogusz napisał/a:

1. Synchronizacja z lampami dedykowanymi do 1/500 s a z niededykowanymi (albo dedykowanymi z zaizolowanymi stykami pomocniczymi) nawet do 1/8000 :-D
i to przy pelnej mocy lampy.


A czy ta zaleta jest tak duża dla amatorów (jakoś nie czuję takiej potrzeby), że rekompensuje wady znacznie poważniejsze. Jak zauważyłem to sensownych odpowiedzi w podanym wątku nie było zbyt wiele. Większość rozwiązała problem przez zakrzyczenie.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
No taka synchronizacja to jest coś, to fakt! Tym nie mniej chyba jednak wolę starą dobrą migawkę mechaniczną... Co kto lubi, jak zwykle. Zdziwiłem się jednak, że Nikon takie coś robi i niemal zupełna o tym cisza.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach