opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
hitman1986 napisał/a:
Marsjanin poprawny i dość fajny, ale nie było tego "wow"
moja żona też tak stwierdziła po wyjściu z seansu, natomiast ja byłem pod wrażeniem (może właśnie z tego powodu że nie było WOW - to imho by zepsuło ten film)

hitman1986 napisał/a:
Wiek Adeline, Krocząc wśród cieni
bardzo dobre
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr napisał/a:
Może jest w nim i dobry warsztat, ale dlaczego tak nudno?

To polski film i nasza polska, narodowa nuda! Schabowy dla wszystkich! Precz z knedlikami! ;-)
A propos - Mr. Turner mnie znudził. Aktorsko i zdjęciowo to bardzo dobry film a jednak za długi.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
rychu, a najnowszy Everest widziałeś?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Chyba o najnowszym pisałem.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Gomorra - po kapitalnej książce Roberto Saviano przyszła kolej na adaptację filmową. Cóż... dawno nie widziałem tak dobrego kina (niemniej przed seansem polecam najpierw lekturę). :shock:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Wczoraj widziałem wybitny film dokumentalny "W Nowicy na końcu świata" - scenariusz i reżyseria Natasza Ziółkowska-Kurczuk.
Polecam, szczególnie osobom, które kiedyś zabłądziły w Beskid Niski ;)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Nie mówcie nikomu, że nie obejrzeliście jeszcze "Głosów" ( http://www.filmweb.pl/film/G%C5%82osy-2014-557434 ). To również kolejny dowód na to, że świetne filmy mają często noty w okolicach 6-7 pkt. na 10. Film jest komedią czarną jak smoła. Facet z zaburzeniami psychicznymi, miłość, morderstwa, gadające zwierzaki. Bardzo polecam.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Wczoraj obejrzałem sobie "Marsjanina" i powiem, że jestem pozytywnie zaskoczony. Dobre SF trafia się co kilka lat, a ten film spokojnie mogę do tej kategorii zaliczyć.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
mcgyver napisał/a:
"Marsjanina"

Film faktycznie dobry ale miałem wrażenie, że jakiś taki podobny do "Grawitacji".
Nadrabiałem ostatnio zaległości i bardzo mi się spodobał "Kick-Ass" ( http://www.filmweb.pl/film/Kick-Ass-2010-489066# ) - świetne kino rozrywkowe autora "Przekładańca". "Kingsman" tegoż reżysera już mi się tak nie podobał.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Hateful 8 Tarantino nadal w świetnej formie.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
mcgyver napisał/a:
Wczoraj widziałem wybitny film dokumentalny "W Nowicy na końcu świata" - scenariusz i reżyseria Natasza Ziółkowska-Kurczuk.
Polecam, szczególnie osobom, które kiedyś zabłądziły w Beskid Niski ;)


Nie wiesz może czy jest gdzieś dostępny online?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
A mnie Marsjanin tak nie kupił. Jako widowisko bardzo sympatyczne, ale miałem wrażenie, że oglądam "wypad z namiotem do lasu", a nie walkę o przetrwanie na innej planecie.
Tak czy siak, wart obejrzenia.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Na swoje nieszczęście, zanim obejrzałem film, przeczytałem książkę "Marsjanin", w porównaniu do książki adaptacji brak jakiejs iskry, a mówiąc kolokwialnie - filmowi brak jaj. Do realizacji nie można się przyczepić, jest dobrze.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Marooned ekranizacji nie widziałem, ale śmiało polecam książkę. :-D

[ Dodano: 2016-01-13, 15:29 ]
Sicario widziałem i... nie polecam.Niby film nie jest zły. DelToro jest bardzo dobry, ale ja lubię tego aktora. Natomiast sam film jest jak dla mnie miałki i nudny, ot nieciekawa historia i do tego dość łopatologiczna z archetypiczne amoralną CIA. Kto nie widział nic nie stracił. Kto obejrzał ten się nie wynudził, ale nie jest to film który trzeba zobaczyć.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Żaba napisał/a:
Sicario widziałem i... nie polecam

Oj tam - ja się zachwycam. Historia jak historia ale klimat w tym filmie jest świetny. Takie "Zero Dark Thirty" tylko jeszcze mroczniejsze. Dobra obsada, dobre zdjęcia Rogera Deakinsa i dobra muzyka Jóchanna Jóchannssona dopełniają przyjemności w oglądaniu.
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
Nie wiem czy dobry bo nie widzialem. Ale raz, ze Corbijn rezyseruje a dwa, ze o znanym zdjeciu: http://www.filmweb.pl/film/Life-2015-704232
I jeszcze takie, o Saudku po czesku: http://www.filmweb.pl/film/Fotograf-2015-727300
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Keek napisał/a:
I jeszcze takie, o Saudku po czesku: http://www.filmweb.pl/film/Fotograf-2015-727300

Zacząłem oglądać w poniedziałek, jeszcze nie skończyłem.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Co do Sicario to mam podobnie jak Żaba. Dość zakręcony i nieco monotonny ten film. Trochę jak "Tinker Tailor Soldier Spy". Zakładam, że jest bliżej realiów, niż produkcje z wielkimi wybuchami, ale jakoś nie powala.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
fuen napisał/a:
Na swoje nieszczęście, zanim obejrzałem film, przeczytałem książkę "Marsjanin", w porównaniu do książki adaptacji brak jakiejs iskry, a mówiąc kolokwialnie - filmowi brak jaj. Do realizacji nie można się przyczepić, jest dobrze.

O to to. Te same wrażenia.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja miałem w drugą stronę - najpierw film, później książka

i tak - po filmie - super
po książce - jeszcze bardziej fajnie

więc chyba przychylam się do opinii ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach