Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Fotograf - Polacy potrafią zrobić dobry film sensacyjny. Żeby było ciekawiej to film ten jest zakazany w Rosji.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Czarna owca (2006)- nowozelandzki horror(?). Zabawny, chociaż popierniczony film (to nie jest ambitne kino).
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Pitbul 7/10, tak na marginesie jest wiecej smiesznych akcji i tekstow niz we wszystkich polskich ''komediach'' z ostatnich 10 (?) lat razem wzietych...
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
PK napisał/a:
Czarna owca (2006)- nowozelandzki horror(?). Zabawny, chociaż popierniczony film (to nie jest ambitne kino).

Widziałem parę lat temu i do dziś pamiętam , że mi się podobał.
To dużo. Coś pamiętam, chyba będzie powtórka.
Dzięki.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
PK napisał/a:
nowozelandzki

Z filmów nowozelandzkich oglądałem chyba tylko jeden, i to ze dwadzieścia lat temu, na Konfrontacjach -Jeźdźcy wielorybów - tytuł śmieszny lecz film kameralny i łapiący mocno za serce :-? [/b]
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
greentrek, w ciemno napiszę, że film, który widziałeś jest produkcją o niebo wyższych lotów... :evilsmile:
Muszę zobaczyć.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
" gdy pokazujecie język, mówicie swoim wrogom ... zjem Cię" Jeździec wielorybów jest genialny :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spotlight.
Dobry film, ale Oscar za najlepszy film i najlepszy scenariusz???

The Lobster Yorgosa Lanthimosa.
W mordę... Rewelacja... praktycznie pozbawiony akcji, ale non-stop coś się dzieje. Tysiące pytań i interpretacji po seansie, obraz zostaje w głowie, łazi przez cały czas za widzem. Do obejrzenia jeszcze kilka razy.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Spotlight dobry, ale za co Oskar?
Za temat?
Z filmu zapamiętałem jedno:
6%

Bardziej przed laty w fotel wbijał np Raport Pelikana również temat śledczy.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
W głowie się nie mieści

Poważna animacja co dla niektórych wciąż jest nie do pojęcia. Bardzo dobry film.
Michu napisał/a:
Spotlight.

"W latach 70-tych robiliśmy takie ciekawe filmy... zrobisz nam taki?" Z drugiej strony stoi za tym Tom McCarthy - facet od "Dróżnika" i "Wszyscy wygrywają" więc warto go obejrzeć bo to naprawdę solidna robota.

Polecam Zupełnie Nowy Testament ( http://www.filmweb.pl/fil...nt-2015-719855# ). Film który reklamują jako komedię tak naprawdę jest dość ponury. Nastrojem nawiązuje do poprzedniego filmu Jaco Von Dormaela czyli "Mr. Nobody". Trudno zresztą o śmiech gdy autor zanurza się w problemy życia i śmierci, choroby, przemijania itp. mało radosne tematy. Jednakże robi to całkiem sprawnie i bez nadmiaru ckliwości, od czasu do czasu używając sztubackiej zgrywy by dać widzowi chwilę oddechu. Dobrze się ten film ogląda - zarówno od strony obrazu jak i dźwięku stanowi smakowitą ucztę dla zmysłów.
 
Zbyhó  Dołączył: 14 Cze 2015
Ostatnio miałem okazję obejrzeć "Pokój"
Dla mnie super. Jak się chce odpocząć od pomarańczowo czerwonych to polecam.
Przedtem byłem na "Zjawie" - dla mnie przereklamowany, zdecydowanie za długi, trochę za brudny i ponury jeśli chodzi o klimat ale jak ktoś lubi takie klimaty to może się podobać
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Zjawa widziałem już trzy razy.
Klimat i zdjęcia niesamowite.
Pokój polecam.

Vikings 4 seria zapowiada się interesująco.
Wczoraj zaliczyłem kolejny odcinek i czekam na kolejny.
Serial mi przypasował :)
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Historia Roja. Dramat. Dawno nie widziałem tak spartolonego filmu. Koszmar. Chyba pierwszy raz miałem tak, że miałem ochotę wyjść z kina w trakcie seansu. I żałuję, że tego nie zrobiłem...
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Lepiej się przyzwyczajaj w najbliższym czasie tego typu "produkcji" będzie znacznie więcej.
Ostatnio próbowałem obejrzeć zapowiedź filmu o znanym wypadku i dotarłem prawie do połowy trailera - brak słów po prostu.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Obejrzałem jakiś czas temu Zjawę i mam wrażenie, że ten film powstał tylko dla popisów autora zdjęć.
Zobaczyłem wreszcie Ave, Cezar! Coenów (http://www.filmweb.pl/film/Ave%2C+Cezar-2016-711695) i zawiodłem się. Bardzo ich lubię za tę grę konwencjami, za obsadę, za zdjęcia, muzykę, atmosferę i ogólnie za całokształt. Jednak to ich słabszy film. Niby jest wszystko to co powinno być ale się jakoś nie klei. Są świetne sceny z montażowni lub z powitaniem łodzi podwodnej ale pomiędzy nimi jest słabo. Czekam na kolejną fabułę.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Enzo napisał/a:
Zobaczyłem wreszcie Ave, Cezar! Coenów (http://www.filmweb.pl/film/Ave%2C+Cezar-2016-711695) i zawiodłem się.


Niestety potwierdzam, film się nie klei i często wieje nudą. Kilka dobrych scen go nie ratuje :roll:
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Ostatnio widziałem film Aferim! (Brawa!) - 2015, Czechy, Francja, Bułgaria, Rumunia.
Opis z Filmwebu: Policjant Constandin i jego syn przemierzają konno Wołoszczyznę w poszukiwaniu zbiegłego cygańskiego niewolnika.
Gatunek - Dramat / Fikcja historyczna. (akcja dzieje się w 1835 roku)
Mnie się podobał jako film, ale bardzo mi się podobał jako zestaw czarno-białych obrazów.
Konwersja do cz-b wg mnie świetna, i choćby dlatego warto go zobaczyć.
Ale i dialogi niezłe :-) i temat ciekawy.
Pzdr
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Córki dancingu - polecam dać się zaskoczyć. To jest kawał świetnego kina. Do tego muzyka Ballad i Romansów. Tim Burton by się tego filmu nie powstydził. Serio.
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Enzo, seriio?? To moze mi wytłumacz o czym i po co to było... Ja tego filmu nie ogarnęłam, nie rozumiem ochów i achów nad nim. :roll:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
spacja napisał/a:
o czym i po co to było

To jest zabawa konwencjami. Taka sama jak u Tarantino, Burtona czy choćby Hasa, w końcu "Rękopis znaleziony w Saragossie" tego ostatniego musiał być podobnym zaskoczeniem dla widzów. Kino które pokazuje swoją odrębność. O czym jest? O zmysłowości. Po co? Dla przyjemności.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach