Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Michu napisał/a:
The Quake. Trzęsienie Ziemi. Kino katastroficzne w świetnym wydaniu - połączenie tego, co najlepsze w kinie amerykańskim i europejskim.
Mówisz, że występują tam razem Emma Stone i Monica Bellucci?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Roma Alfonso Cuarona. Zapowiadano go jako jeden z najlepszych filmów roku i nie było w tym przesady. Zazwyczaj mówi się, że film dobry, ale za długi. W tym przypadku gdyby trwał dłużej nie miałbym nic przeciwko. Miód dla oczu. Polecam!
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Enzo napisał/a:
Roma Alfonso Cuarona.
Pierwsze podejście nieskuteczne. Może dlatego, że było już koło 2 i oczy mi się zamykały, a jeszcze trzeba było czytać napisy. A może dlatego, że irytują mnie długie, statyczne ujęcia, których długość dla mnie niczego nie wnosi (tak, wiem, temat na dłuższą dyskusję ;-) ). Pewnie jeszcze kiedyś spróbuję, koniecznie o wcześniejszej porze.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Szukam jakiś lekkich, mniej ambitnych ale nie głupich filmów na święta, może ten Kopciuszek się załapie....coś w stylu Agata Christie, Woody Allen, jakiś kryminał z zagadką bez mordobicia, czy komedia obyczajowa, może być komediodramat, coś z przymrużeniem oka - jakby ktoś coś :)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Ok, dzięki, wieczorem przejżę.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Na Święta to stanowczo:
Gwiezdny pył
Hugo i jego wynalazek
I być może nie do końca Świąteczny klimat, ale przepiękny, cudowny:
Świat według Spiveta
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Michu napisał/a:
Na Święta to stanowczo:
Gwiezdny pył
Hugo i jego wynalazek
I być może nie do końca Świąteczny klimat, ale przepiękny, cudowny:
Świat według Spiveta

Za Michu mocno polecam. Filmy warte każdej spędzonej minuty na oglądaniu. :-B :mrgreen:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Úsměvy smutných mužů: https://www.youtube.com/watch?v=YkJRDk0-Ktw
Film na podstawie autobiograficznej książki Josef Formánka, który przedstawia jego raczej niewesołe przygody związane z nałogiem alkoholowym i pobytami na leczeniu odwykowym. Na mnie nie zrobił większego wrażenia niestety: historie pacjentów i alkoholiczne epizody pokazane zdawkowo, trochę jakby wszyscy zaangażowani w film bali się pokazać coś odważniejszego. O 30 lat starszy film o tej samej tematyce, czyli Dobří holubi se vracejí jest znacznie ciekawszy (można do obejrzeć na YT: link).
Tego w kinach jeszcze u nas nie ma, i znając życie - nie będzie :-(
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Święta coraz bliżej, a ja w tym roku jeszcze ani razu nie obejrzałemTo właśnie miłość.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Dziękuję Wam za podpowiedzi, wszystkie przejrzałam i jestem na "tak" . " Gwiezdny pył" widziałam i "To właśnie miłość" też kilka razy ale szpajchel, przypomniałeś mi, że dawno nie oglądałam "Cztery wesela i pogrzeb" - mój kultowy film z moim kultowym Hugh Grantem, który od pewnego czasu spoważniał aktorsko i w ostatnich filmach już nie jest taki jak go "kochałam" ;-)
Zapowiadają się dłuuugie święta także filmiki muszą być w zanadrzu ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Takie drobne przypomnienie, że od stycznia wpasowujemy się w wizję przyszłości.
Blade Runner dział się właśnie w tak dalekiej przyszłości... w 2019 :-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Prawe górne bardzo na czasie :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Lewe górne całkiem normalne.
Zresztą te dolne też ok.

Niedopasowanie świata A.D. 2019 do Blade Runnera akurat najmniej dotyczy ubioru imho.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Prawe, górne bez makijażu widziałem dziś w Poznaniu.
Lewe dolne w sumie też, na skrzyżowaniu 23 Lutego i Alei Marcinkowskiego ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
To jeszcze tylko świecące parasole i pozaziemskie kolonie androidów i jesteśmy w domu.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Co do pozaziemskich kolonii to jesteśmy rzeczywiście w tyle.

Mamy tylko pozaziemską kolonię robotów.
Właściwie to całą planetę we władaniu robotów.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Bardzo podoba mi się ten off-topic. Na tyle, że zrobiłem przed chwilą żonie test Voighta-Kampffa. Ufff... ulżyło mi.
Za to pies testu nie przeszedł ;-)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Koleżanka pyta, czy to prawda, że w Paryżu widziano kobietę powtarzającą "Fire again. Fire again. Fire." i czy pies lubi muzykę zespołu Kraftwerk?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach