Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Czy trailery też można polecać?
"Fill the Frame" - o nowojorskich street fotografach, premiera w czerwcu tego roku, strona filmu https://www.filltheframefilm.com/about-the-film
trailer tutaj: https://vimeo.com/331935214


I jeszcze film dokumentalny o czcionkach
Cytat

Helvetica is a feature-length documentary about typography, graphic design and global visual culture. It looks at the proliferation of one typeface as part of a larger conversation about the way type affects our lives.

za darmo do 24. marca (a potem będzie inny film tego twórcy), https://vimeo.com/398281319
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Wczoraj obejrzałem Diego czyli dokument o Diego Armando Maradonie. To kolejny film Asifa Kapadii po "Sennie" i "Amy" przywracający szacunek swojemu bohaterowi. Bardzo to jest dobre i ogląda się doskonale (ileż tam wątków!). Polecam, bo w dobie sensacji coraz trudniej dostrzec prawdziwego człowieka.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Stary, dobry film z 1986 roku z A. Hopkinsem
84 charing cross road
Jakoś wcześniej go nie widziałem, a warto. Przyjemne kino.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
tref napisał/a:
Stary, dobry film z 1986 roku z A. Hopkinsem
84 charing cross road
Jakoś wcześniej go nie widziałem, a warto. Przyjemne kino.
A momenty były? ;-)
Gdzie go można zobaczyć, panie kolego?
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Whiplash
Dla koneserów dobrego jazzu. Z przyjemnością obejrzałem i z jeszcze większą przyjemnością wysłuchałem. Genialne partie perkusyjne. Finałowy koncert zapadł mi w pamięć.
Jeśli ktoś lubi jazz, to śmiało polecam, jeśli ktoś nie lubi, to polubi*.


*Nie dotyczy Michu.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie trawię jazzu i nie polubiłem po obejrzeniu tego filmu. Ale Whiplash jest znakomitym kinem z fenomenalnymi kreacjami. To tak trochę obciach nie zobaczyć tego dzieła.

 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Michu, celna uwaga, to kino najwyższych lotów. :mrgreen: :-B

Jeśli ktoś ma dostęp do HBO, to film będzie wyświetlony na kanale HBO2 w poniedziałek 06.04.2020 o godz. 21.
Możliwe, że jest dostępny na HBO GO.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Oglądałem i na nowo odkryłem Dona Ellisa https://youtu.be/c9kAZVqx54E
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Zbynio napisał/a:
Jeśli ktoś lubi jazz, to śmiało polecam, jeśli ktoś nie lubi, to polubi*.
Coś w tym jest :mrgreen:
Osobiście oglądałem ten film właśnie dla muzyki. Moja lepsza połowa oglądnęła ze mną do końcowych napisów, choć obstawiłbym raczej że sobie pójdzie po kilku minutach.
Film z dużymi emocjami...
P.S. Zbynio, zauważyłeś jak umiejętnie ukrywali aktora w scenach gry ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
rysiekll napisał/a:
P.S. Zbynio, zauważyłeś jak umiejętnie ukrywali aktora w scenach gry
Film nie ustrzegł się kilku błędów np grający kontrabas mimo, że muzyk stał nieruchomo. Można i trzeba to pominąć. :mrgreen:
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Chyba dałem zła emotikonkę :-( Chodziło mi o to, że akurat perkusistę ładnie ogarnęli, na pewne rzeczy zwracało się uwagę dopiero przy drugim oglądaniu...
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
rysiekll napisał/a:
Chyba dałem zła emotikonkę :-( Chodziło mi o to, że akurat perkusistę ładnie ogarnęli, na pewne rzeczy zwracało się uwagę dopiero przy drugim oglądaniu...
Smakowałem każdą scenę. Ale ja miałem zboczenie w młodości na tym punkcie. ;-)
O tak, zdecydowanie wrócę do tego filmu za jakiś czas. :mrgreen:
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
„Sól ziemi” reż. Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado

https://www.fotopolis.pl/...adania-za-darmo

W ramach wspierania akcji #zostanwdomu, co wtorek od 7 kwietnia do 5 maja wybrany film z poprzednich edycji festiwalu będzie dostępny do obejrzenia za darmo na platformie cda.pl.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Jakby się komuś z Was zachciało odpocząć przed ekranem to polecam PŻF czyli palestyński żart filmowy pt.: Tam gdzies musi być niebo. Nie strzelają się, nikt nie pierdzi, jedynie trochę biegają (czasem). Przyjemne to, relaksujące i dające do myślenia (jakże ja lubię to określenie! Rambo III ryje beret). Chyba większość z nas teraz przygląda się przeszłości, podobnie jak Elia Suleiman współczesnym.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mam trochę więcej czasu, wiec dwa filmy do polecenia:

Pożegnalny film Daniela Day-Lewisa czyli Nić widmo. Paul Thomas Anderson potrafi opowiadać trudne historie i tu również nie zawiódł. Świetne kreacje aktorskie, muzyka Jonnego Greenwooda plus odrobina humoru wystarczą by zrobić świetne kino.

Pierwszy film Grety Gerwig czyli Lady Bird. Gretę poznałem jako aktorkę i scenarzystkę w świetnym Frances Ha, który nakręciła wspólnie ze swoim partnerem Noahem Baumbachem. On też miał wyreżyserować Lady Bird, stało się inaczej, jednak pomimo tego czuć w tym filmie atmosferę jego filmów. Gerwig świetnie pokazała w swoim debiucie mnogość spraw z którymi zmaga się jej nastoletnia bohaterka (ambicje, pierwsze miłości, nierówność społeczna). Dialogi w tym filmie to czyste złoto (ale to już znak firmowy Gerwig). Jeśli lubicie Powrót do Garden State, to Lady Bird powinna się Wam spodobać.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Enzo napisał/a:
Pożegnalny film Daniela Day-Lewisa czyli Nić widmo. Paul Thomas Anderson potrafi opowiadać trudne historie i tu również nie zawiódł. Świetne kreacje aktorskie, muzyka Jonnego Greenwooda plus odrobina humoru wystarczą by zrobić świetne kino.

Potwierdza rekomendację. :mrgreen:
http://pentax.org.pl/view...1340222#1340222
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Dwóch papieży - zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony! :roll:
 
Agryppa  Dołączył: 19 Lut 2011
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Nie wiem czy była wspomniana "Papusza" czarno-biała minimalistyczna opowieść o romskiej poetce i świecie cyganów. Piękny film.
Jest na netfliksie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
pszczołowaty napisał/a:
Jest na netfliksie.

Umknęło mi a bardzo chcę zobaczyć ten film. Dziękuję.

Ze wspomnianego Netfliksa z całego serduszka polecam Króla. Ten film, mam wrażenie, stał się ofiarą wojny dystrybutorów z popularnymi platformami. Liczyło się to co miało premierę w kinach a nie na jakimś Netfliksie, czy HBO. Tymczasem mamy tu doskonałą produkcję na miarę choćby "Dunkierki", tyle, że o dawniejszych czasach opowiadającą. Dwóch Australijczyków (Michod reżyser, scenarzysta i Arkapaw za kamerą) i jeden Amerykanin (Britell-autor muzyki) potrafili wywrócić do góry nogami pojęcie filmu historycznego i zrobili to po swojemu, co nazwałbym kameralnym rozmachem (stąd "Dunkierka" jako skojarzenie). Bałem się jakichś popłuczyn rodem z "Gry o Tron" a dostałem naprawdę świetną i stonowaną rozprawę o wojnie, władzy, rodzinie i szaleństwie. A sceny bitwy - palce lizać! Oglądajta bo warto.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach