Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bardzo żałuję, że Król nie trafił do kin. Wszystko Michóda mi pasuje - to jeden z moich ulubionych reżyserów. Zachwyciłem się już jego krótkim metrażem Spider, który zresztą już polecałem na tym forum.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Polecam starą parodię filmów o Draculi z 1995 roku M. Brooksa
Dracula - wampiry bez zębów Dracula: Dead and Loving It
Świetny film! Obejrzałam z przyjemnością :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Król jest świetny, też obejrzałbym jeszcze raz na dużym ekranie.
Jeszcze jeden m.z ciekawy film z netfliksa " Czarne bractwo BlackkKlansman" zabawnie o bardzo poważnych sprawach w reżyserii Spike'a Lee - historia czarnoskórego policjanta i jego kolegi - żyda, którym udaje się przedostać do struktur Ku Klux Klanu.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
15:10 do Yumy z 1957r.
Do fanatyka westernów mi daleko, ale ten polecam. Wciąż nie rozumiem fenomenu, jak samą grą aktorską i realizacją przykuć uwagę widza... bo jak się popatrzy na zarys fabuły i akcję, to nadzieje są niewielkie. A jednak- "3:10" ogląda się doskonale.

[ Dodano: 2020-05-26, 22:58 ]
KasiaMagda, też uwielbiam "Wampiry bez zębów". Moja ulubiona scena, kiedy van Helsing mówi: "Grunt, to umieć się dobrze ustawić".
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Enzo napisał/a:
A sceny bitwy - palce lizać!

Palce lizać jest Timothee Chalamet. Młode pokolenie aktorskie rośnie w siłę. Widziałam go w Królu, Moim pięknym synu i Tamtych dniach, tamtych nocach - w każdej kreacji świetny. Co jest dodatkowym powodem, dla którego oczekuję premiery Diuny - gra Paula Atrydę. Zagra też w nowym filmie Wesa Andersona (yay!).
A żeby nie odbiegać od tematu polecam wszystkie te trzy filmy.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
PK napisał/a:
Do fanatyka westernów mi daleko,

PK, ja chyba wychowałam się na westernach, bo jak pamiętam, to były jedyne filmy jakie emitowała telewizja w czasach PRlu oprócz radzieckiego kina. Dzisiaj jak myślę o tych filmach, to został mi w pamięci jeden, który oglądałam kilka razy. Jest w nim wszystko co lubię z tego gatunku na czele z Gregory Peckiem.
Złoto MacKenny

Potem było Złoto dla zuchwałych też mi się podobał ale to już inna bajka.

Generalnie lubię dobre komedie, parodie, czarny humor.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
vesper napisał/a:
Co jest dodatkowym powodem, dla którego oczekuję premiery Diuny - gra Paula Atrydę
A ja ostatnio oglądałem Diunę z 1984... Mieszane uczucia, jednak mimo przerwy w oglądaniu wróciłem, obejrzałem do końca i... Mieszane uczucia.
Zanim obejrzę ekranizację Netflix;a, chyba muszę przeczytać książkę :-)

P.S. Nie w temacie, ale dlaczego nikt nie zajął się jeszcze Robotami i Fundacją Asimov'a? Chyba że o czymś nie wiem...
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
rysiekll napisał/a:
dlaczego nikt nie zajął się jeszcze Robotami i Fundacją Asimov'a?

A Bajkami robotów Lema :?: ;-)
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
greentrek, parę ekranizacji prozy Lema było. Pilot Pirx, Solaris (2x), jakaś niemiecka produkcja o komputerze...
Ja chętnie zobaczyłbym moje ulubione, czyli Kongres Futurologiczny i Niezwyciężonego.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
"Solaris" - tylko Tarkowskigo. Wersja amerykańska moim zdaniem słaba. Oglądając miałem wrażenie, że nie przeczytali książki.
I jeszcze jedno: nie pokazać Oceanu, mając możliwości 21 wieku :-(
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
Nie wiem czy lubicie komedie, szczególnie te francuskie z ubiegłego stulecia ;-) ... ja wczoraj sobie obejrzałem filmy dawnych lat z Pierre Richardem w roli głównej "Diabli mnie biorą" i idąc za ciosem "Cenny depozyt". Dobre, lekkie kino ze świetną obsadą. Dobra odskocznia od codzienności :-D
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
rysiekll napisał/a:
parę ekranizacji prozy Lema było

Tak, ale chodzi o Bajki, specyficzne połączenie filozofii i groteski. A dobrze zrobiony Kongres byłby marzeniem :-?
kwantus napisał/a:
"Diabli mnie biorą" i idąc za ciosem "Cenny depozyt"

I oczywiście Pechowiec :mrgreen:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
rysiekll napisał/a:
A ja ostatnio oglądałem Diunę z 1984... Mieszane uczucia

Na to chyba, jako profan i ignorant, mogę rzec tylko jedno - albo się Lyncha lubi, albo nie.
rysiekll napisał/a:
dlaczego nikt nie zajął się jeszcze Robotami i Fundacją Asimov'a?

Mam wytłumaczenie! Ja niedawno chciałem przeczytać ponownie Fundację, więc postanowiłem się przygotować i sprawdzić jaka jest kolejność. I zgłupiałem na tyle, że mi się odechciało :-)
Zajdla mogliby coś zekranizować. Mam mocną kandydatkę: Relacja z pierwszej ręki.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
szpajchel napisał/a:
Ja niedawno chciałem przeczytać ponownie Fundację, więc postanowiłem się przygotować i sprawdzić jaka jest kolejność. I zgłupiałem na tyle, że mi się odechciało :-)
Jak już jednak przeczytasz Fundację, to POLECAM jako fantastyczną retrospekcję serię Roboty. Miałem niewysłowioną frajdę czytając obie serie w takiej właśnie kolejności. Myślę, że czytając chronologicznie (czas akcji w całości, bo w sumie wszystkie książki spinają się w całość), czyli najpierw Roboty potem Fundację dużo się traci.

[ Dodano: 2020-05-28, 16:41 ]
Enzo napisał/a:
Ze wspomnianego Netfliksa z całego serduszka polecam Króla.
byłeś przysłowiową ostatnią kroplą... Obejrzałem wczoraj i również polecam sercem. Świetny film.
Na szczęście pozbawiony tego, czego tak wiele ostatnio i filmach i serialach. Mimo, że na ten przykład polubiłem Westworld za fabułę, to nadmierna ilość przemocy i nagości po prostu mnie odstręcza :( A tu bach, da się. A scena bitwy nareszcie wygląda jakoś tak... realnie :)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
rysiekll napisał/a:
Jak już jednak przeczytasz Fundację

Tak pewnie będzie, ale ktoś mi musi powiedzieć co i w jakiej kolejności :mrgreen:
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
szpajchel, wiki: Fundacja
dodatkowych trzech tomów innych autorów nie czytałem, tzn. "Zagrożenie fundacji" zacząłem ale nie skończyłem...

A potem wiki: cykl Roboty :mrgreen:
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
"Można panikować" reż. Jonathan L. Ramsey.

Tylko do niedzieli włącznie jest dostępny za darmo na Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=osm5vyJjNY4

Polecam serdecznie, piękny film poruszający ważne dla nas wszystkich tematy.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Bansky. Sztuka wyjęta spod prawa.
Świetny dokument , można obejrzeć na hbo go ;)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Dwa dobre filmy dostępne na NFX:

First Man - historia wyprawy na księżyc. Dużo ujęć oczyma kosmonautów (klaustrofobiczne pomieszczenia, odgłosy i trzaski startującej rakiety, itp.)

The Founder - historia barów McDonald's. Jeśli ktoś nie zna genezy tego biznesu, to bardzo polecam.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
tref napisał/a:
The Founder - historia barów McDonald's. Jeśli ktoś nie zna genezy tego biznesu, to bardzo polecam.
Oglądałem i powiem, że film bardzo ciekawy. Szczególnie, że Michael Keaton to dobry aktor. Do tego Laura Dern, Nick Offerman oraz John Carroll Lynch, czyli obsada rzetelna. Też polecam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach