korneli_z  Dołączył: 30 Sty 2017
  Wolne ładowanie forum, ale tylko w domu
Taki mam dziwny problem który ostatnio zauważyłem i mnie zastanawia.

Gdy odpalam stronę forum w pracy, strona ładuje się w powiedzmy 0.5 sekundy (ciężko zmierzyć bo klikam i jest) niezależnie czy robię to na komputerze podłączonym kablem czy w telefonie po wifi.

Za to w domu strona potrzebuje już dłuższej chwili i to takiej zauważalnej, 5-10 sekund. Niezależnie od sposobu podłączenia urządzenia (kabel czy wifi). Niby tragedii nie ma ale przechodząc przez kolejne tematy robi się to uciążliwe.

Żeby było ciekawiej, w domu internet mam szybszy i z innymi stronami nie mam problemu (albo go nie zauważyłem). I zastawiam się teraz co jest nie tak że akurat te forum dotknął problem, niezależnie od urządzenia (telefon wifi, PC-Lan, PC wifi)

Staty internetów:
Praca: Orange światłowód do 300mb/s
Speed test Ping: 12, Down: 220 Up 19
Wszystko stoi na Orange Funboxie i potem 3 switche, 2 accespointy, 7 komputerów, NAS i jeszcze kilkanaście innych urządzeń sieciowych (plotery, skanery, drukarki, telefony i inne)

Dom Vectra 600mb/s
Speed test: Ping 2, Down 550, Up 70
Oryginalny modem vectry w trybie Bridge, cała sieć stoi na TP-Link Archer AX55, W sieci Nas, dwa kompy, dwa telefony, dwa telewizory, drukarka i trochę Smart domowych rozwiązań

Na papierze powinno być gorzej w pracy, jak już, a nie w domu, sama sieć jest komicznie zbudowana plus internet wolniejszy. A Tu taki psikus i w domu gdzie mam raczej wszystko w miarę sensownie zrobione strona forum działa wolno.

Jedną z prób rozwiązania problemu była zmiana DNS na taki sam w obu miejscach, próbowałem 1.1.1.1 oraz 8.8.8.8 ale efektów nie było, problem pozostał.

Coś jeszcze spróbować czy po prostu pisać na forum z pracy w godzinach pracy? :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Otwórz sobie narzędzia developerskie w przeglądarce na zakladkę sięć/network i zobacz który zasób się długo ciągnie.
Może jakiś skrypt jest blokowany przez dłuższą chwilę.

Rozumiem że problem jest niezależnie od urządzenia wiex przetestowanie na przeglądarce z wyłączonymi wszelkimi dodatkami nie ma sensu?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Btw - w pracy może macie postawione jakieś proxy cach.ujące (squid proxy itp) po drodze i zasoby dostajesz z sieci lokalnej dlatego jest natychmiastowo a w domu leci zawsze po sieci.
 
korneli_z  Dołączył: 30 Sty 2017
Cenna podpowiedz, sprawdzę w domu.

Problem niezależnie od urządzeń, sprawdzałem na PC na Firefoxie którego używam codziennie, ale tez na Chromie którego rzadko używam więc nie ma żadnych dodatków jak i na Edgu którego pierwszy raz włączyłem ;-)
 
korneli_z  Dołączył: 30 Sty 2017
opiszon napisał/a:
Btw - w pracy może macie postawione jakieś proxy cach.ujące (squid proxy itp) po drodze i zasoby dostajesz z sieci lokalnej dlatego jest natychmiastowo a w domu leci zawsze po sieci.


Ja jestem za sieć biurową "odpowiedzialny" i nic takiego nie robiłem.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ok, to skupiłbym się na analizie czasu obsługi requestów. Może coś jest blokowane.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jak chcesz się pobawić to wepnij się bezpośredo do routera od ISP pomijając to co masz dostawione.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
może być jeszcze cache w sieci orange. A zwłaszcza na zasoby typu zdjęcia z różnych hostingów, w tym serwerów od google.
To często rozwiązanie ograniczające ruch do serwerów własnych postawić takie cudo u dostawców. Stosują to głównie usługi stremujące audio i video z naciskiem na video. Coś wiem o tym w kontekście vod/tv live online :-)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
W sumie to ciekawe, bo też tak miałem... Po wklepaniu adresu w przeglądarce i "enterze" musiałem czekać kilka - kilkanaście sekund. W sumie miałem dość szybkie łącze. Nawet już planowałem prowadzić śledztwo, bo mnie to nieco drażniło, ale w tzw. międzyczasie zmieniłem dostawcę, przyszedł czas na światłowód i problem zniknął wraz ze zmianą dostawcy internetu... Teraz jest właściwie natychmiastowo. Tajemnica, przynajmniej u mnie, zostanie ukryta na zawsze (mam nadzieję) w mrokach historii... ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach