Jankes  Dołączył: 23 Gru 2007
Tamron AF70-300mm & Sigma 70-300mm & Pentax DA 5
Cześć, czy mogę prosić o Wasze opinie na temat tych trzech obiektywów. Jakie jest Wasze zdanie w odniesieniu do tej trójki, który z nich ewentualnie wybrać ?

Pentax DA 50-200mm f/4-5.6 ED
Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG APO Macro Telephoto Zoom
Tamron AF70-300mm F/4-5.6 Di LD Macro Lens with hood

Moja prośba podyktowana jest chęcią nabycia dodatkowego obiektywu do Pentaxa K100D Super który był by najbardziej uniwersalnym obietywem przy fotografii MACRO / Portretowej .
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Moje zdanie jest takie, że trzeba użyć wyszukiwarki, bo na ten temat powstały już miliardy postów. Wyszukiwarki można używać popijając noworoczne :-B
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Czy to forum kiedykolwiek uwolni się od pytań:
- co zamiast kita?
- co zamiast długiego kita?

Przepraszam, ale rzygać się chce od ciągłego czytania tych pytań.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Już nie wyżywajcie się tak na Jankesie. Odpowiedź na jego pytanie jak dla mnie jest prosta: kupić najtańszy z całej trójki, a jeśli pieniądze nie grają roli to sigmę.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cześ, nie bo każdy kiedyś zaczyna i natrafia na te same problemy co wszyscy przed nim i liczy na pomoc osób bardziej obeznanych.

Jankes temat był wielokrotnie omawiany. Tamron jest najsłabszy i najtańszy, ale wszystkimi trzema można zrobić dobre zdjęcia. W dziale o obiektywach znajdziesz sporo wątków na ten temat, proszę poszukaj sobie.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kurde, napisałem już nieładnego posta w odpowiedz, ale chwilowy problem 503 lub coś takiego zapobiegło jego pojawieniu się na forum :evilsmile:
Ale i tak za pytania jak z tematu powinno się dostawać dożywotnego bana. Także na czytanie, bo po co to komuś, kto i tak nie czyta? :-P
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Żaba, ja nie twierdzę, że temat nie jest aktualny i naprawdę lubię pomagać ludziom ale ile można wałkować ten sam temat?
Dziś odpowiadasz na pytanie a za dwa dni znów ktoś je zadaje bo po co poszukać. To już naprawdę zaczyna być irytujące!
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Chłopaki trochę wyrozumiałości. Dla was problem, jest stary i 100x wałkowany, a dla kogoś jest nowy i ważny i szuka pomocy. Denerwuje was to ignorować i nie odpowiadać, piotr_luk właściwie zamknął temat i udzielił właściwej porady w stylu było, poszukaj. Ale może można to zrobić sympatyczniej. Każdy się kiedyś uczy każdy pyta tak jest i będzie. Nasze forum zawsze było bardzo pozytywnym miejscem i niech tak pozostanie. :-D

pozdrawiam

[ Dodano: 2008-01-01, 20:13 ]
http://manufactura.home.p...opic.php?t=4424
http://www.manufactura.ho...bda9347c98f6454
http://www.manufactura.ho...9ff612603cef5e9

Jankes kilka wybranych wątków reszty szukaj sam.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Żaba, może masz rację... już się nie odzywam :-B
 

Sonny  Dołączył: 08 Kwi 2007
Mam tego tamrona i jestem z niego zadowolony
bo tak:
-jest dość jasny(od 70-135 ma światło 4f co jest dobrym wynikiem jak na taką cene i z powodzeniem używam go na koncertach)
-jest tani
-ma możliwość sterowania przysłoną nie tylko z poziomu aparatu ale też na pierścieniu
-mówiłem już że jest tani?

ale ma też minusy
-Bardzo duże abaracje przy końcu(między 250 a 300)
-niema sprzęgła jak Pentax 50-200(ja mam DS więć mam przełącznik MF AF na body wiec mogę szybko przełączyć a w K100 jest chyba w menu?
-pod światło robią się flary i to dość mocne


Co do ostrości to ja papieru milimetrowego nie fotografuje
Przy moich potrzebach po prostu wystarcza. Wiadomo że chciało by się coś lepszego ale pytanie czy warto?

Poszukaj testów na optyczne.pl (chyba taki adres jest tej strony)
nawet gdzieś test porównawczy widziałem
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
K100 ma przełącznik AF/MF na body. Tylko AFS/AFC się w menu przełączą
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Żaba, "nowy", "temat ważny", "szuka pomocy" - to niech zajrzy do diabła do odpowiedniego działu i przejrzy choćby tematy z dwóch - trzech stron. Nie mówiąc o opcji szukaj tudzież googlarki. Przecież one po to są! A skoro nie chce mu się czytać, to po co odpisywać w nowym wątku na temat, który - jak wszyscy wiemy - jest wałkowany do znudzenia? Skąd pewność, że przeczyta to, co tutaj będzie napisane, skoro nie zadał sobie trudu przeczytania tego, co napisano w innych wątkach?
A może w ogóle zrezygnujmy z archiwum i zróbmy wielki "czat"? Wtedy już kompletnie się zarzygamy w maglując w kółko temat taniego długiego zooma tele tudzież zastępnika kita :-P
Zresztą w ciągu tych paru dni, od kiedy się Jankes zarejestrował na forum jakiś wątek dotyczący tych tele był "aktywny" :evil:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
matb, zgoda sporo racji w tym co piszesz ale mam jedno ale ;-)
Cytat
Mamy 2217 zarejestrowanych użytkowników
no to dla czego w tych watkach odpowiada głownie kilku "starych" forumowiczów. Jak mamy być społecznością to trzeba sobie pomagać. W wątku tym powinni się pojawić użytkownicy, którzy sami nie tak dawno mieli ten problem, jakoś nie widzę. Ty masz prawo mieć dość bo jesteś na tym forum od dawna. Takie wątki mozna kwitować 1 postem w stylu "było, kilka lików, poszuka" i do zamknięcia a nie niepotrzebna nam dyskusja o istotności takich wątków. Fakt Jankes zrobił najdurniej jak mógł, ale nie oznacza to że mamy w związku z tym zachowycwać się nieładnie prawda. I tak dobrze że zadał to pytanie na właściwym forum ;-)
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Całkowicie podzielam Twoje zdanie Żaba i parę razy zdażyło mi się odesłać pytającego w miejce gdzie może poczytać na temat który go interesuje. Osobiście niechciałbym aby na moje zapytanie któś mi odpowiadał w sposób arogancki i nieuprzejmy
nawet jeśli moją winą jest niedoczytanie jakiegoś tematu.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Chyba przydałoby się zebrać wszystkie informacje o różnicach pomiędzy długimi i krótkimi kitami i przykleić je w rozdziale z obiektywami. Powinno to zmniejszyć ilość takich wątków.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Żaba napisał/a:
W wątku tym powinni się pojawić użytkownicy, którzy sami nie tak dawno mieli ten problem, jakoś nie widzę.

Bo w większości takie pytania zadają Ci, którzy chcą poznać odpowiedź na pytanie i wrócić dopiero z kolejnym pytaniem. Tak mi się zdaje.

Oczywistym jest, iż forum istnieje między innymi, aby dawać wsparcie techniczne, porady itp. Ale dobrym nawykiem jest, poszukać nim się zapyta o coś. Bo co innego, kiedy żona pyta mnie, na przykład, co znaczy "abderyta" i odpowiadam raz i spokój, a co innego, gdyby wszyscy znajomi zaczęli mnie o to pytać. Raczej bym nie zdzierżył i posłał do diabła... albo encyklopedii.

Jakkolwiek możemy pomstować na pojawiające się wciąż pytania o to samo, raczej nie da się tego uniknąć. Co można z tym zrobić? Uzbroić się w cierpliwość i odpowiadać. Ignorować. Ewentualnie napisać w widocznym miejscu, np. na stronie głównej: "Drogi, nowy użyszkodniku Pentaxa, rozumiemy Twoje rozterki, problemy ze sprzętem lub wyborem takowego, ale zanim o coś zapytasz, sprawdź dokładnie w odpowiednim dziale lub za pomocą wyszukiwarki, czy inny zagubiony Pentaxianin już o to nie pytał."
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
LDevil napisał/a:
Chyba przydałoby się zebrać wszystkie informacje o różnicach pomiędzy długimi i krótkimi kitami i przykleić je w rozdziale z obiektywami. Powinno to zmniejszyć ilość takich wątków.

kiedyś nawet proponowałem wydzielenie osobnego działu z niegdysiejszego tematu "Wasze obiektywy do cyfranek pentaxa" tak żeby w jednym miejscu mieć nasze prywatne opinie na temat poszczególnych szkieł - nie niekończące się dyskusje na ich temat ;-) tylko opinie plus ew. linki do przykładowych zdjęć. Jakoś nie wyszło. A może to by pomogło - tak nawet teraz myślę, że najfajniej by było gdyby to było coś w rodzaju tabelki z nazwami szkieł, po kliknięciu na które pokazywałyby się nasze ich opisy. Ale ja nie umiem czegoś takiego zrobić, bo ze mnie informatyczna dupa jest :oops:
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
możnaby zrobić tak jak na canon board
są obiektywy jako tematy działu i są powpisywane linki czy opisy obiektywow. Zablokowana jest mozliwosc komentowania i moim zdaniem bardzo dobrze to jest tam zrealizowane
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Gringo, ale po ilosci pytan widac, ze ludziom chodzi o zywe odpowiedzi. Linki czy opisy im nie wystarczaja - potrzebuja zeby ktos poraz milonstotysiecyosiemsetpiedziesiatydrugi napisal im, ze sigma jest lepsza niz tamron... albo na odwrot, whatever.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
o, Gringo proste wyjście, jakoś nigdy się nie grzebałem u canonierów za bardzo i nie zauważyłem, tylko trzebaby wydzielić osobny "poddział", coś jak ichnia biblioteka sprzętu", coby nie zaginęło pomiędzy kolejnymi dyskusjami o wyższości sigmy nad długim kitem (lub odwrotnie) ;-)

dan nie zgadzam się... odpowiednia ilość opinii i linków i fot daje pojęcie o sprzęcie, a strach przed wyborem, hmm, to nigdy nie zginie i pewnie tak czy siak, ktoś będzie co jakiś czas prosił o pomoc (zdjęcie odpowiedzialności z siebie)


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach