sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
żebyście widzieli jak Milo z Trefem odbitki robili :mrgreen: ... aa jak jeszcze ja dołączyłem to już w ogóle :lol: :lol: :lol:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Takie światła zupełnie bez szczegółów, białoszare.

O! To ja mialem cos takiego w Neopanie. Zaraz dam przyklad.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
To ja już dam kontrprzykład:

Prześwietlony (+2EV, iso400) i przewołany (13min zamiast 10ciu) Neopan 1600:



Nawiasem mowiac, Neopana 1600 trudno "zabić" - projektowany był pod duże kontrasty, wiec ma "wytrzymałe" światła... Natomiast Neo400 jest już bardziej podatny.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Neo 400@400 Xtol 1:2 (o ile dobrze pamietam). Temp. procesu jak zwykle mocno pilnowalem i caly czas bylo 20 st.



Generalnie to Neopan400 nigdy mi nie podchodzil w swiatlach.... Delta ze swoja srebrzystoscia bardziej mi podchodzi nizli to mleko z Neo.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Delta ze swoja srebrzystoscia bardziej mi podchodzi nizli to mleko z Neo.


Sprobuj go troche niedowolac ;-)

A co jesli zjedziesz troche z gammą powyższego zdjęcia?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
A co jesli zjedziesz troche z gammą powyższego zdjęcia?

Troche lepiej:



Ale i tak plasko :-P
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Co z moja odbitka? :-P


Chcialem robic w swieta, ale mi kasy na papiery zabraklo. Planuje robic w ten weekend ;-)

dz.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Sooorrrry Mistrzowie, madrze gadacie... chyba :-P ... a ja chcialbym tylko o cos zapytac, ok?

Czy jest Jolka? :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Troche lepiej:


A teraz?



Gamma mocniej w dół, kontrast w górę.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Gamma mocniej w dół, kontrast w górę.

ooo, zapisać! .. może to też będzie jakieś lekarstwo na pare moich fotek :roll:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
No to przetrzymalem to badziwie prawie 2 razy dluzej - 6 minut - i pieknie jest ;-) Innymi slowy, polecam wolac triksa robionego w badziewnym zimowym swietle 5 minut w HC110B.


dz.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
No to przetrzymalem to badziwie prawie 2 razy dluzej - 6 minut - i pieknie jest ;-) Innymi slowy, polecam wolac triksa robionego w badziewnym zimowym swietle 5 minut w HC110B.


było gdzieś na necie ,
że Kodak się pomylił z czasem do Trixa i hc110:B ,
i 3,4/4 to jest czas dla innej literki alfabetu,
a ogółem 5 minut tak jak piszesz,
tak wołałem i było super (te sample co w wątku o FAJ 18-35 wrzucałem.. )
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
guerilla napisał/a:
że Kodak się pomylił z czasem do Trixa i hc110:B ,
i 3,4/4 to jest czas dla innej literki alfabetu,
a ogółem 5 minut tak jak piszesz,
he he, czuje sie jak wyjadacz ;-)

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Innymi slowy, polecam wolac triksa robionego w badziewnym zimowym swietle 5 minut w HC110B.


A skad wiesz czy ci koncentrat nie padl?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
dzerry napisał/a:
Innymi slowy, polecam wolac triksa robionego w badziewnym zimowym swietle 5 minut w HC110B.


A skad wiesz czy ci koncentrat nie padl?


no bo nie padł, Dz. mocno nie dowołał poprzedniej rolki to i nic dziwnego..

a czy padł łatwo sprawdzić chyba, roztwór roboczy i kawałek filmu czy zaczernia..?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
no bo nie padł, Dz. mocno nie dowołał poprzedniej rolki to i nic dziwnego..


Dziwne, ze w tamtym czasie inne filmy mu wychodzily, tylko trix potrzebowal 2x dluzszego... Cos mi sie nie chce wierzyc ze nie padl...

[ Dodano: 2008-01-07, 23:38 ]
Cytat
a czy padł łatwo sprawdzić chyba, roztwór roboczy i kawałek filmu czy zaczernia..?


Zaczerniac to on moze jeszcze dlugo po tym jak padnie.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Alkos,

Note about Kodak Tri-X Pan and Plus-X Pan: Kodak's published time for the new 400TX film in dilution B is 3 3/4 minutes at 68 F. That is too short to be practical, and I think they have made a serious mistake; it looks to me like the time for dilution A. I think they used the wrong dilution in their testing for both 400TX and 125PX.
Numerous photographers tell me that the correct time for 400TX is only a few percent shorter than for the old TX. Even Kodak told me the same thing – though they insist that they didn't mix up the dilutions.
However, it's generally agreed that Kodak's published time of 7.5 minutes for TX in dilution B was a bit long. Most photographers recommend about 6 to 7 minutes.



http://www.covingtoninnovations.com/hc110/

dlatego potrzebował 2x dłuższego czasu
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sorki, racja!!! Myslalem ze dzerry mial te 3,5 min w 24 stopniach - to by bylo dobrze. Ale w 20... :shock:

Dzerry - pamietaj, srebro to srebro, jak ktos ci kaze jakis film wywolywac w polowie czasu innych - łże jak pies :-P Roznice moga byc co najwyzej 10-15%... (pomijajac bardzo niskoczule emulsje w stylu techpana...)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
he:)


swoją drogą, widać ten pasek po lewej stronie nawet na CZ-B zdjęciu z twojego skanera :(
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Dziwne, ze w tamtym czasie inne filmy mu wychodzily, tylko trix potrzebowal 2x dluzszego... Cos mi sie nie chce wierzyc ze nie padl...
Teraz porownalem i nie wychodzily do konca dobrze. Zdjecie byly robione w dobrym swietle, wiec jako tako to wychodzilo, a cienkie swiatla zrzucalem na karb zadymienia. Dopiero teraz mi to wylazlo w pelnej okazalosci. Faktem jest, ze jakies tam dodatkowe czynniki musialy dodatkowo pogorszyc sprawe, ale wyglada na to, ze dluzszy czas je zniwelowal.

guerilla napisał/a:
swoją drogą, widać ten pasek po lewej stronie nawet na CZ-B zdjęciu z twojego skanera :(


Eee tam, to chyba na scianie jest. Te paski widac ciemnych partiach - na oknie nic nie widac.

To zdjecie na przyklad, bylo ostro ciagniete, zeby zniwelowac odbicia w szybach, ktore strasznie zmulily kontrast. Ja tu nie widze paskow, chyba....



No ale faktem jest ze idealny to ten skaner nie jest. Ale biorac pod uwage kase, ktora za niego dalem, raczej nie powinienem narzekac ;-)



dz.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach