bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Pentax Super Program - czy warto za taką cenę?
Witam, od jakiegoś nachodzi mnie sztański pomysł kupić sobie jakiś stary manualny aparat Pentaksa. Tak po prostu, żeby zobaczyć jak to jest - jako że wychowałem się w erze cyfrowej.
Przeglądam Alledrogo w poszukiwaniu ME Super lub innych Super Programów czy Super A (bo na forum wyczytałem, że to rozsądne wybory) i znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item291...zet_okazja.html
oraz
http://allegro.pl/item291...x_me_super.html

i pytanie: czy warto dać 250zł za taki Super Program? Ewentualnie jak oceniacie tego ME Super?

i ciekawostka: ciekawa aukcja
350zł to chyba stanowczo za dużo za taki aparat? Fakt, że stan wydaje się być naprawdę bardzo dobry.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
bbartlomiej, jeśli nie zależy Ci na podglądzie głębi ostrości brałbym me super :roll:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Tak, naczytałem już się o miodnym wizjerze :)
Ogólnie to sprzedawca zbytnio mi się nie podoba - lakoniczny opis, nastawiony na masową sprzedarz a po komentarzach widzę, że czasem potrafi sprzedać coś niesprawnego itp. Tylko cena jest zachęcająca :mrgreen:

Jeszcze gwoli ścisłości: Z takim pentaksem ME Super albo Super Program tudzież Super A mogę użyć szkła z serii SMC-M i SMC-A ?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bbartlomiej napisał/a:
Jeszcze gwoli ścisłości: Z takim pentaksem ME Super albo Super Program tudzież Super A mogę użyć szkła z serii SMC-M i SMC-A ?


Mozesz nawet F, FA, DFA i DA ;)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
bbartlomiej napisał/a:
Ogólnie to sprzedawca zbytnio mi się nie podoba

aaa sorki - nie spojrzałem na sprzedawcę a w tym przypadku poprawiam - stanowczo nie brałbym me super :roll:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
milo napisał/a:
Mozesz nawet F, FA, DFA i DA ;)

Bajecznie :evilsmile: !
A co sądzisz o korpusach z pierwszego posta? Głównie o ich cenach?

sołtys napisał/a:
aaa sorki - nie spojrzałem na sprzedawcę a w tym przypadku poprawiam - stanowczo nie brałbym me super

A no właśnie, mi też. A ten Super Program?

No nic, ewentualnie będę polował na ME Super w dobrej cenie albo Super Program w lepszej.
Podgląd głębi ostrości aż tak ważny nie jest dla mnie. Najważniejszy będzie fun-factor, radość z używania takiego aparaciku.

 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bbartlomiej, ja to Ci MX'a polece. Ale jesli chcesz cos z A to wez ME Supera... A co do ceny tego Super A to normalna jest ...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
bbartlomiej napisał/a:
Podgląd głębi ostrości aż tak ważny nie jest dla mnie. Najważniejszy będzie fun-factor, radość z używania takiego aparaciku.

no to za Milo - szukaj MXa 8-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
milo napisał/a:
bbartlomiej, ja to Ci MX'a polece. Ale jesli chcesz cos z A to wez ME Supera... A co do ceny tego Super A to normalna jest ...


To dobrze z tą ceną. A MX czym mnie może urzec? Wydaje się być podobny do ME Super tyko nie ma Av. Ciężko go znaleźć? Jak z cenami orientacyjnie?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bbartlomiej, ...
MX to sam fun-factor jak to napisales...
... bo ma lepszy wizjer od tych wymienionych
... bo ma wszystkie czasy manualne
... bo ma DOF
... bo jest KULTOWY :P
... bo byl zrobiony jako body do LX'a
... bo jest ich malo
... bo jest tez w czarnej wersji :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
bbartlomiej napisał/a:
A MX czym mnie może urzec?

jeśli oczekujesz techniczno-sprzętowo-parametrowej odpowiedzi to zupełnie nie o to chodzi ... MXa miałem przez chwile w sumie w łapach ii to wystarczyło 8-)

[ Dodano: 2008-01-03, 20:15 ]
milo napisał/a:
... bo ma DOF

MX ma DOF???? :shock: :shock: :shock: ... jeśli tak to nie wiedziałem ... jeśli tak to tym bardziej go kce
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
milo napisał/a:
... bo jest ich malo

O to to właśnie :-P to gdzie ja takiego znajdę? :mrgreen:
milo napisał/a:
... bo jest tez w czarnej wersji :)

może będę heretykiem ale Pentaksy podobają mi się bardziej w wersjach srebrnych :-P

A ta twoja wyliczanka strasznie mnie na niego nakręciła... pozostaje ustawienie allegro.pl jako home page i do przodu!

Dzięki za opinie chłopaki - patrząc na szybkość wymiany postów to z tego forum jest bardziej czat niż forum ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
bbartlomiej, MX jest zaje.... fanstatyczny znaczy ;-) Nie ma żadnych pierdół, żadnych Av itp. Wizjer ma taki, że cyfranka Ci obrzydnie. No i ma podgląd nie tylko czasów, ale i ustawienia odległości ostrzenia i przysłony w wizjerze :-)
Jedyne co jest MZ niefajne, to to, że kółko czasów się średnio wygodnie obsługuje oraz to, że nie ma "drabinki", ani nawet takich diod do czasu jak w ME / ME S/ ME F.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
sołtys napisał/a:
MX ma DOF????


Ma, nawet dosc fajnie rozwiazany [chyba ze winder jest zalozony ;/]

bbartlomiej napisał/a:
może będę heretykiem ale Pentaksy podobają mi się bardziej w wersjach srebrnych :-P


RASISTA!

bbartlomiej napisał/a:
A ta twoja wyliczanka strasznie mnie na niego nakręciła... pozostaje ustawienie allegro.pl jako home page i do przodu!


Czasami trafiaja sie w dobrych cenach, ale zasadniczo musisz liczyc ok 300zl za wersje srebrna i ok 400 za czarna.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
milo napisał/a:
RASISTA!

Jaki tam rasista - to Wy dyskryminujecie srebrne puszki :-P A je przecież tak samo trzeba wielbić!
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo napisał/a:
sołtys napisał/a:
MX ma DOF????

Ma, nawet dosc fajnie rozwiazany [chyba ze winder jest zalozony ;/]

znaczy jak znaczy?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
bbartlomiej napisał/a:
Najważniejszy będzie fun-factor

Kocham mojego MXa. JEst wprawdzie czarno-srebrny, ale i tak robi lepsze zdjęcia niż cyfranka. Dlaczego go nabyłam:
- drabinka po prawej stronie [jestem lewooczna]
- pogląd GO
- czasy mechaniczne [w ogóle bakteria potrzebna tylko do światłomierza] - to tak na wszelki wypadek jakbym pojechała do Mongolii i była daleko od cywilizacji ;-)
- a jak się go wzięłam do ręki, spojrzałam w wizjer [boski], zrobiłam parę zdjęć - to był totalny OBS :-D
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bbartlomiej napisał/a:
Jaki tam rasista - to Wy dyskryminujecie srebrne puszki :-P A je przecież tak samo trzeba wielbić!


Ze niby Silver Power? Ech...

sołtys napisał/a:
znaczy jak znaczy?


Popychasz samowyzwalacz w strone bagnetu.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
bbartlomiej napisał/a:
Jaki tam rasista - to Wy dyskryminujecie srebrne puszki :-P A je przecież tak samo trzeba wielbić!

Srebrne som fajne i wogóle, nawet jeśli czarne robią lepsze zdjęcia :-P
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
no to dobra .. kto mi pomorze wyebayować jakiegoś MXa?? :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach