Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
sołtys napisał/a:
kto mi pomorze wyebayować jakiegoś MXa

Proszę bardzo, nie ma problemu, z płatnością pey-pal też.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
A czy prawdą jest, że Super A ma TTL i gada sobie z dedykowanymi lampami :shock: ?
Co do współpracy ME-Super ze szkłami DA to jest ona jednak nienajlepsza - korpus nie daje możliwości zmiany przysłony, więc można pracować na całkowicie przymkniętych obiektywach (tych bez pierścienia przysłon).

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
piotrecius napisał/a:
A prawdą jest, że Super A ma TTL i gada sobie z dedykowanymi lampami :shock: ?
Tak. Taki sam TTL jak w LX i 645. Sluby na nim robilem.

dz.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Acha! Ewentualnie zamiast MXa ME SUpera itp. można się zainteresować też "nowoczesnym pleśniakiem" - MZ-M. Naprawdę bardzo zgrabne i wielce funkcjonalne body. I dość tanio można nabyć.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
matb napisał/a:
MZ-M


Ale plastikowe to to ;/
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
milo napisał/a:
Ale plastikowe to to ;/

Ale ma ine zalety:
- jest malutkie
- leciutkie
- ma dodatkowo Av, Tv i P
- nie jest wykastrowany
- drabinka po prawej stronie
- taki milusi jest
:-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
- czyta DXy
- pokrętło czasów ma takie trochę "bardziej" niż w MXie
- posiada wbudowany winder
;-)

No, ale w kultowości to on MXa nie przebije - fakt...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
matb napisał/a:
czyta DXy


Super :P
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Wasze zachwalanie spowodowało syndrom Pokemona: trzeba mieć je wszystkie :evilsmile:
a to zaowocuje stopką na forum jak u Spinnera :evilsmile:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
bbartlomiej, widzisz - ja mam już trochę różnych korpusów w domu. Trochę mi jeszcze brakuje, ale przydałoby się niektórych pozbyć. Tylko nie mogę zdecydować, których, wszystkie takie fajne i w ogóle, więc...
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
bbartlomiej, cóż, budzi się w człowieku zbieractwo. Chociaż osobiście nie kolekcjonuję. Kupuję, bawię się, sprzedaję. Zmierzam do posiadania jednej syfry, jednego pleśniaka na P/K i jednego na m42. No, po zabawach z 6x6 rozważam jeszcze 645 lub 67.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Zbieractwo to zlo :evilsmile: Zadnego pozytku z niego nie ma :-P
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
przygadal kociol garnkowi :-P
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
bbartlomiej, jak już zacząłeś kupować analogi,to chyba nie skonczysz tak łatwo.Gdy przypadnie Ci do gustu super program,to za jakis czas dojdziesz do wniosku,że ME super też jest fajny,a MX kultowy...i sie zacznie.Skonczysz z jakimś gwintowym spotmatikiem albo i jeszcze starszym SVem.Zresztą,spójrz na stopkę PiotrB., :-P .Ja sam póki nie zaglądałem na to forum byłem szczęśliwym posiadaczem 2 korpusów na P i 1 zenita.Teraz mam 1 zenita(tylko inny model) i ...10 pentaksów.Na szczycie tej piramidy stoi LX - tez kultowy,bo jedyny w pełni profesjonalny korpus pentaxa (na 35 mm).
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
No własnie zauważyłem - czekam na tego Super Programa, a w międzyczasie i tak przeglądam allegro, bo chcę upolować tego MXa ... ech, drogie hobby :P

A skoro już temat zaczęty: MZ50 to dobry korpus? Kilka zestawów teraz na allegro leży, wydaje mi się, że w dobrych cenach.
 
aldek  Dołączył: 13 Paź 2006
Lichy. MZ 10 jest fajniejszy, i też jest za grosze. Ostatnio widziałem nawet parę czarnych.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
MZ to dobry korpus, ale inne są dużo lepsze. To zupełnie amatorska lustrzanka "entry level", w której nie ma żadnych bajerów jak podgląd GO, ustawienia trybów pomiaru światła, brecketing i wiele, wiele innych. Ale to nie problem. Problem jest w tym, że ma wykastrowany bagnet i nie bardzo sobie radzi z obiektywami bez styków. Znaczy można używać, ale tylko na pełnej dziurze. Poza tym mało kultowy plastyk.
Całe lata robiłem tym aparatem zdjęcia (więcej tych zdjęć po prawdzie robiła koleżanka małżonka), ale dziś to leży głęboko, głęboko w szufladzie i pewnie nieprędko z niej wyjdzie :roll:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
matb napisał/a:
Znaczy można używać, ale tylko na pełnej dziurze.
Albo z Limited DA :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Szkieł bez styków można używać tylko na pełnej dziurze! Body steruje przysłoną obiektywu, więc te bez pierścienia przysłony (FAJe i limitedy DA) działają bezproblemowo.

[ Dodano: 2008-01-07, 22:37 ]
Acha! Ten aparat nie ma nawet blokady ekspozycji (oprócz takiej "wciśnij spust do połowy i przytrzymaj")
 
aldek  Dołączył: 13 Paź 2006
matb, uściślijmy. MZ 50 ma okrojony bagnet, ale już MZ10 ma pełny, choć również plastikowy. I dlatego jest wart grzechu, a inne dwucyfrowe emzetki już nie.
Ale, po prawdzie, to ja bym koledze z serii mz to 5 albo 6 radził. To naprawde świetne aparaty, ostatnio ludzie się tych szóstek pozbywają jak te głupie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach