Hihnt  Dołączył: 06 Wrz 2008
michal5150 napisał/a:
O, właśnie - nie napisałeś do jakiej puszki chcesz ją podłączyć. Cyfra nie obsługuje ttla, zostaje manual, więc kabel PC-PC jak najbardziej wystarczy. Chyba że chcesz podłączyć do puszki obsługującej ttl - wtedy kabelek 5P-5P. W przypadku PC-5P (o ile taki istnieje) będzie tylko aktywny styk centralny, więc tylko manual.


Moj blad :/
W kazdym razie kabel pc-pc wysarczylby, gdyby 400ftz miala odpowiednie wyjscie, a ma tylko 5P, a K20D ma tylko PC, stad pytanie o PC-5P, ktory najpewniej jednak nie istnieje.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Mój błąd, jeżeli chodzi o podłączenie kabelka do samej lampy (nie wiedziałem że bezpośrednio po prostu się nie da). Po prostu kup kostkę z gniazdem PC, do której wsuniesz lampę i po sprawie.
http://www.allegro.pl/ite...ipers_fvat.html

http://www.allegro.pl/ite...aca_stopka.html
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
andrusz, :shock:
Chciałem zrobić taki rozdzielacz jak Węgrzy tylko nie miałem pomysłu skąd wziąć gniazda - myślałem o jakichś kilku-żyłowych kabelkach audio, a nie przyszło mi do głowy najprostsze w wykonaniu rozwiązanie z sieciówkami :-D . Gdybyś zamawiał coś u nich daj znać na PW - jestem zdecydowany na adapter na sanki aparatu z dwoma gniazdami i przynajmniej dwie 5-pinowe kostki pod lampy :mrgreen: .

[ Dodano: 2010-05-02, 02:38 ]
Ha! To działa! :mrgreen:
 
wurcnet  Dołączył: 30 Wrz 2009
podbijam temat.
sprawdzał to ktoś: http://allegro.pl/przewod...1202868579.html

jak z wykonaniem i działaniem tegoż kabelka?
 

n-l  Dołączył: 13 Mar 2007
Mam taki kabelek jak z aukcji od ponad roku. Jak do tej pory działa bez zarzutu, lampą zachowuje się jak w wpięta w sanki na aparacie.
 
wurcnet  Dołączył: 30 Wrz 2009
n-l, dzięki!
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
dexdorma310878, może byś tak wreszcie przeczytał instrukcję obsługi aparatu i lampy, a w razie wątpliwości użył choćby google? Wszystkie potrzebne informacje już Ci kiedyś podałem.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
...a ja odpisałem na FB.
Powoli i po kolei. Jedyną możliwością odpalenia lampy z PTTL jest użycie kabla. Żaden z dostępnych na rynku systemów bezprzewodowych nie przenosi PTTL (a jak któryś producent się chwali, to nie ma na tyle odważnych userów żeby to przetestować). Jedyną możliwością jest użycie kabla. Na rynku widziane są kable dłuższe niż 2 metry, pasujące do Pentaxa. Np. tutaj . Tak, teraz nie mają, ale trzeba do nich napisać i się ładnie zapytać kiedy będą. Albo kopać w Googlach, używając nawet czasami tzw. języków. Np. coś takiego jest u naszych skośnych braci , ale trzeba się przemóc, i mieć świadomość że dostawa to 3-4 tygodnie.
A co do ist*D- też można wiele ciekawych rzeczy za pomocą Google odkryć. Np. to, że jest to lustrzanka Pentaxa....
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Robur napisał/a:
Żaden z dostępnych na rynku systemów bezprzewodowych nie przenosi PTTL (a jak któryś producent się chwali, to nie ma na tyle odważnych userów żeby to przetestować).
To nie jest prawda. Obecnie dwa systemy bezprzewodowe przenoszą w pełni - jeden to Aokatec, drugi, działający bardziej typowo Acon, o którym zresztą dexdorma już gdzieś pisał. Oba przetestowane i działają.
https://www.youtube.com/watch?v=O81tUykQmJ4
Poza tym, typowe systemowe sterowanie optyczne, też jest systemem BEZPRZEWODOWYM, choć nie używa fal radiowych i też można dzięki niemu uzyskać bezprzewodowo HSS, tyle, że nie przy użyciu wbudowanej (poza *istD). :roll:
Robur napisał/a:
Jedyną możliwością jest użycie kabla.
Jedną z możliwości, a nie jedyną.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Masz wybór..... Acon - 120 $ (zestaw na jedną lampę lub 180 $ na dwie) ... albo kabel 15-20 $ w zależności od długości i dostawcy)
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
dexdorma310878 napisał/a:
The new K-3II doesn't work at all, nor does the K-S2, and the K-S1 and Q-S1 only fire at full power. The Q7 works well, though, so it's probably something to do with the version of the camera, almost as if Pentax P-TTL is a moving target.
A to przeczytałeś:
Cytat
I can say that the acon R930 triggers do work just as nicely with the Pentax K-1 as they did with the K-3II in combination with an Pentax AF540 I flash unit. Plug and play.

Read more at: http://www.pentaxforums.c...l#ixzz47sG3p42H


[ Dodano: 2016-05-06, 13:38 ]
Tu jest tabelka zgodności:
http://acon-photo.com/?wpdmpro=compatability
Fakt, nie widać tam K-S2, ale mogę się założyć, że działa.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Zadziała. A poza tym zawsze możesz odsprzedać komuś.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
dexdorma310878 napisał/a:
Chodzę po tej stronie , ale nie ma tam gdzie kupić
Słabo chodzisz:
http://acon-photo.com/?pa...3066/category=0
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tego linka to kilka dni temu już mu podrzucałem :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
dexdorma310878 napisał/a:
dziekuje wam, dla mnie to jest ostateczność od nich kupować, ale konto już, mam!
Ostateczność kupować bezpośrednio od producenta? Wolałbyś dopłacić pośrednikowi? :roll:
dexdorma310878 napisał/a:
jak nie będzie działać, ktoś jest chętny
Mogę pomyśleć, choć akurat niespecjalnie potrzebuję...

[ Dodano: 2016-05-06, 18:20 ]
Tylko ja bym raczej wolał wersję P, jak już.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
dexdorma310878 napisał/a:
czyli jesteś na kupnie
To za dużo powiedziane - nie potrzebuję, ale mógłbym do paru pomysłów wykorzystać. Tyle, że jak mówię, jeśli już miałbym płacić, to za uniwersalniejszą wersję P - wyzwoli każdą lampę powyżej x-sync, a nie tylko systemówki.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Tak, można ją w tym kontekście nazwać "systemówką", bo jest dedykowana do systemu Pentaksa. Pisząc o lampach innych niż systemówki, miałem na myśli zarówno studyjne z długim błyskiem, jak i manualne, czy dedykowane do innych systemów, speedlighty na 1/1.
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
jaad75 napisał/a:
Tak, można ją w tym kontekście nazwać "systemówką", bo jest dedykowana do systemu Pentaksa. Pisząc o lampach innych niż systemówki, miałem na myśli zarówno studyjne z długim błyskiem, jak i manualne, czy dedykowane do innych systemów, speedlighty na 1/1.


Ale w HSS to (poza systemowymi obsługującymi HSS) chyba tylko studyjne przez jacka, i tylko niektóre? Chyba że źle zrozumiałem info na stronie?

Pytanie mam jednak inne, bo w Acona na razie kasy nie chcę ładować, tylko skromnie. Potrzebuję kabla p-ttl o długości min. 5m. Z tego co zrozumiałem i znalazłem (a właściwie nie znalazłem) rozumiem, że sam muszę sobie zrobić. Teraz pytania :)

Najłatwiej/najtaniej kupić gotowca i wymienić kabel, czy są tańsze opcje?
Myślę o tym, żeby kupić ten: http://www.aliexpress.com...9e-295c8b61d2b0

i go wybebeszyć. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tą wersją? Trochę się boję, że żyły w kablu będą bez żadnych oznaczeń i nie będę wiedział jak wlutować nowy kabel.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
dr_Fell napisał/a:
Ale w HSS to (poza systemowymi obsługującymi HSS) chyba tylko studyjne przez jacka, i tylko niektóre? Chyba że źle zrozumiałem info na stronie?
Każde lampy z odpowiednio długim błyskiem, w ustawieniu, w którym ten długi błysk dają, czyli np. praktycznie dowolne speedlighty na 1/1 (niższe ustawienia mają krótszy, coraz bardziej przycięty błysk), czy wolne studyjne sterowane napięciowo (im lampa bardziej skręcona tym dłuższy błysk). Używalność studyjnych sterowanych IGBT też będzie się ograniczała wyłącznie do ustawień maksymalnych, o ile oczywiście błysk na 1/1 jest odpowiednio długi.
Formalnie oczywiście nie jest to HSS, czyli seria ultrakrótkich, jednakowych błysków w czasie drogi kurtyn, tylko HyperSync - lampa wyzwalana jest odpowiednio wcześniej i jej długi błysk trwa, podczas gdy lamelki migawki przesuwają się przed matrycą. Paradoksalnie więc, im lampa ma dłuższy błysk (t.5 1/1000s i wolniej), czyli formalnie gorsze parametry, tym lepiej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach