dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
pierwsze 15 stron ;-)
I morwa hate you!!!! Ty wiesz, ze moglbys z tego niezle zyc?

dz.
 
mloskot  Dołączył: 10 Mar 2008
dzerry, ano.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
:-D ale mi sie nie chce :-P

...dla znajomego zrobilem... ;-)

(ale na wszelki wypadek jedna kopia albumu dla mnie, jakby przyszlo jeszcze kiedys ludzi o kawalek chleba prosic...)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
alkos, link nie dziala :-/
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
fajne... tylko jezeli zamiast BW masz brudny roz - to ja dziekuje :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
fajne... tylko jezeli zamiast BW masz brudny roz - to ja dziekuje


Tylko na okladce...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Tylko na okladce...
- ekhm... wiesz pierwsze wrazenie jest cholernie wazne... :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
- ekhm... wiesz pierwsze wrazenie jest cholernie wazne...


No wiem wlasnie.... mysle coby sobie obwoluty jeszcze raz gdzies nie wydrukowac...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
1. wyglada porzadnie na pierwszy rzut oka
2. okładka niedokladnie spasowane, zdjecia wpadaja w roż :-/
3. strony trzeba rozdzielac - niewiadomo dlaczego kleja sie krawedziami...
4. druk w srodku neutralny, papier ladny, ale pliki z D200 pomniejszone jakim chorym algorytmem, linie sie troche lamia, poza tym raster jak z Trybuny...


Wczoraj ogladalem album, ktory zrobil sobie moj kumpel Szymon -> http://www.blurb.com/bookstore/detail/278310

Powiem tak, w zyciu bym nie pomyslal, ze to fotoksiazka zrobiona w jednym egzemplarzu. Klucz do sukcesu w blurbie to wiekszy format ksiazki, ktory robia na lepszej drukarce. Wczesniej widzialem ksiazke w najmniejszym dostepnym formacie i roznica jest kolosalna na korzysc tej wiekszej.

A jeszcze a propos blurba. Abstrah.ujac od robienia sobie wlasnych ksiazek, mozna tam znalezc coraz wiecej publicznie sprzedawanych ksiazek, ktory sa naprawde dobre! Maly wybor na 2point8 dzisiaj:
http://2point8.whileseate...tobook-contest/
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Klucz do sukcesu w blurbie to wiekszy format ksiazki, ktory robia na lepszej drukarce.

O, dzieki za informacje :-)

dzerry napisał/a:
Maly wybor na 2point8 dzisiaj:

Zdjecia z okladek super!
 

n-l  Dołączył: 13 Mar 2007
Mam pytanie dla osób którzy korzystali z blurba. Jak długo czekaliście za paczką? Otrzmałem potwierdzenie wysyłki na maila w środę 17.09, dzisiaj jest 26.09 i nadal nic... (przesyłka była najtańszą opcją).
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
dzerry, większy to znaczy jaki? Oni tam mają: 18x18, 20x25, 25x20 oraz 33x28
Czy te średnie się łapią?
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Oglądałam książki z Fotojokera. Wyglądają całkiem nieźle. Papier przyzwoity, wydruk też. A jeszcze zrobili promocję....

Tutaj link:
http://odbitki.fotojoker....e.php?pPath=300
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
Z fotojokerem to jest tak roznie. Kumpel robil kilka i jedne byly spoko zrobione a kilka wpadek tez sie znalazlo. Ja ostatnio odebralem i na co ktorejs stronie byla klapa. Smugi, jakby mega komresja JPG na calej stronie, nie tylko na zdjeciach... Normalnie to ludzie tego nie zauwaza, bo zwracaja czesciej na co innego uwage, ale Wy i wiekszosc z nawiedzencow foto - mialaby od razu uwagi. Natomiast samo wykonanie - papier, twarda oprawa itd. - bardzo przyzwoite i za te pieniadze duzy pozytyw. Ale nei wiem od czego to zalezy czy bedzie dobrze czy pojawia sie knoty - moze w roznych miejscach to drukuja ?? Na roznych maszynach?? Dziwne...
 

n-l  Dołączył: 13 Mar 2007
Książka z Blurb dostalem po dwóch tygodniach od wysylki. Jakość mnie zadowala, widać, że to wydruk a nie odbitka, ale jest nieźle. Wykonanie również bez zastrzeżeń, tak jak sobie wyobrażalem.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
to ja opowiem może jak zrobiłem własny album - też ślubny.

Wydruk na papierze Ilforda, format B5 a zdjęcia na stronie w formacie 13x18 (biała ramka w około). Oprawione w skórę, z wytłaczanym napisem, 50 stron, same strony mają grubość ca.3-4cm (papier ilforda jest super). Jakość przebija labowe wydruki oczywiście.

Koszt całkowity u introligatora - 150 pln łącznie z pudełkiem na wymiar obitym taką samą szarą skórą jak album. Rozkładają się na płasko, mimo że nie są szyte i klejone potem, tylko każda strona osobno doklejana.

Swoją drogą warto obczaić co można u introligatora zrobić zamiast się posiłkować gotowymi rozwiązaniami, tusze są naprawdę śmiesznie tanie, papier dwustronny foto też niezbyt drogi.. można dużo zrobić ciekawych rzeczy za niewielkie pieniądze (względnie nie wielkie:)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
guerilla, możesz pokazać jak to wyszło? :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
matth napisał/a:
guerilla, możesz pokazać jak to wyszło? :-)


do środy siedzi u introligatora. A w czwartek od razu do państwa młodych.. zdjęcia niestety będę miał dopiero jak się dzieciaki nacieszą albumem ślubnym .. ;-)

Jeśli nic nie zepsuł facet, to będzie wyglądać pięknie po prostu :-P

Ale może poproszę siostrę żeby strzeliła choćby komórką kilka zdjęć jak odbierze to.
 

michalwochna  Dołączył: 31 Sty 2007
Dzisiaj otrzymałem pierwszy album, którzy stworzyłem używając serwisu blurb.
Album liczy 148 stron, posiada twardą oprawę i wydrukowany jest na papierze premium.

Oto jak taki album wygląda:














Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach