wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
sigma 50-150 nie jest alternatywą?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pokazał sie test Sigmy na Photozone pod Nikona.
Test Sigmy 50-150 na Photozone
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
wygląda na to, że ta Sigma ma nieznacznie lepszą rozdzielczość niż Pentax/Tokina
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Porównywałem jakość (test) canona 5d (FF) z obiektywem 70-200/4L na długim końcu przy 5,6 i 50-135/2,8 na długim końcu przy 5,6 (po cropie, zblizone ogniskowe z FF). Lepiej wypadł canon. na szerokim końcu również.


ale takie porownanie ma ZERO sensu. Rozmial piksla w matrycy canona 5d jest wiekszy niz w apsc 6mpix - kazde szklo bedzie na czyms takim ostrzej rysowac...
 
robertdax  Dołączył: 03 Lip 2006
Kurcze, ja tez zastanawiam sie nad tym szklem. Potrzebuje jakies krotkie tele przed sezonem wiosennym. "Wszyscy" narzekaja na jego prace pod slonce, chodzi konkretnie o bliki czy jakies inne chocki-klocki? . Np. spadek kontrastu?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
robertdax napisał/a:
chodzi konkretnie o bliki
bliki
 
zoomer  Dołączył: 24 Lip 2007
no, to sie doczekalem na moje szkielko. zgadzam sie z poprzednimi wypowiedziami ze ciezki. jeszcze nie mialem okazji poszalec ale juz wkrotce to zrobie. pracuje rzeczywiscie cichutko. polecam zakup ze stanow tak jak ja zrobilem (wyszedl mnie ok. 2000zl z dostawa do Dublina)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
espresso napisał/a:
jakaś podróba

Może zoomer jakąś starą Tokinę dostał? :roll:
 
zoomer  Dołączył: 24 Lip 2007
jejku, jejku, sie czepiacie :). nie wazy 10kg ale spodziewalem sie ze bedzie ciutke mniejszy i lzejszy. myslalem ze przy takiej wadze to obiektyw ma juz wlasne mocowanie do statywu.
 
zoomer  Dołączył: 24 Lip 2007
no co do swiatla to rzeczywiscie: w pomieszczeniu zamknietym przy 2.8 i ISO 1600 to na czas 100 go wykrecilem. wiadomo ze jakosc kiepska przy tym ISO ale na szybko fotke w awaryjnej sytuacji da sie zrobic :)

[ Dodano: 2008-01-16, 23:22 ]
co do Tokiny to szkoda ze odpowiednik to tylko do canona i nikona jest dostepny

[ Dodano: 2008-01-16, 23:27 ]
a jak by sie szczegulow czepiac to Tokina jest ciezejsza :mrgreen:
 
robertdax  Dołączył: 03 Lip 2006
argawen, espresso
czy wasze egzemplarze pochodza z polskiej dystrybucji czy z "importu"?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
robertdax napisał/a:
czy wasze egzemplarze pochodza z polskiej dystrybucji
Kupowałem w Asterze.
 
robertdax  Dołączył: 03 Lip 2006
Dzieki argawen :-B
Zastanawiam sie, czy Pentax nie potraktowal czasami polski po macoszemu i nie dostarczyl nam objektywow z pierwszej partii produkcji. Sporo czytalem na frankofonicznych forach i o dziwo nowe gwiazdki sa raczej oceniane pozytywnie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
robertdax napisał/a:
czy Pentax nie potraktowal czasami polski po macoszemu i nie dostarczyl nam objektywow z pierwszej partii produkcji
Pewnie wszyscy na początku otrzymali szkła z pierwszej partii :mrgreen: . Pytaniem jest, czy obecnie sprzedawane DA w Polsce, są to wersje poprawione( jeżeli coś poprawili :-P ).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
niestety obawiam sie ze znajac polskich sprzedawcow i dystrybutora to te kiepskie szkla beda krazyc po calym kraju....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
niestety obawiam sie ze znajac polskich sprzedawcow i dystrybutora to te kiepskie szkla beda krazyc po calym kraju....
Możliwe.
 
robertdax  Dołączył: 03 Lip 2006
Dokladnie o to mi chodzilo :-P , to co nie przeszlo np. pozytwynie kontroli jakosci - rynki europy wschodniej. To samo ze zwrotmi. Mam nadzieje, ze sie myle... czy nie?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
robertdax napisał/a:
To samo ze zwrotmi. Mam nadzieje, ze sie myle... czy nie?
trzeba się spytać u źródła.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
argawen napisał/a:
robertdax napisał/a:
czy Pentax nie potraktowal czasami polski po macoszemu i nie dostarczyl nam objektywow z pierwszej partii produkcji
Pewnie wszyscy na początku otrzymali szkła z pierwszej partii :mrgreen: . Pytaniem jest, czy obecnie sprzedawane DA w Polsce, są to wersje poprawione( jeżeli coś poprawili :-P ).

Fotopolis - Standardowe zoomy do Pentaksa napisał/a:
Polski przedstawiciel Pentaksa, firma Apollo Electronics w ostatnich dniach grudnia 2007 wreszcie otrzymała partię dopracowanych już obiektywów SMC-DA* 16-50 mm F2.8 ED AL [IF] SDM.

Moze w czyms pomoglo...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ArturMaly napisał/a:
Fotopolis - Standardowe zoomy do Pentaksa napisał/a:.............
Chyba dobra wiadomość :-P . Szkoda, że Apollo nie napisało tego na swojej firmowej stronie.
Raz przeczytałem artykuł o zoomach Pentaxa na Fotopolis i nie wracałem tam.
Jestem ciekawy, czy Optyczne także dostaną poprawiny DA do testów ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach