zoomer  Dołączył: 24 Lip 2007
PENTAX DA * 50-135/2.8 ED
witam,
podejrzewam ze temat juz byl ale nie moge go odnalzc.
nosze sie z zamiarem zakupu PENTAX-DA* 50-135 mm F2.8ED i chcialbym zeby ktos kto to ma doradzil czy warto czy nie. jest to drogi obiektyw ale nie chce oszczedzac jesli przez to mogl bym stracic na jakosci. czekam na wszystkie sugestie i z gory dziekuje. pozdrawiam
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
 
zoomer  Dołączył: 24 Lip 2007
halo, czy nikt nie posiada tego szkla?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
zoomer napisał/a:
podejrzewam ze temat juz byl ale nie moge go odnalzc.

A może tak spróbuj KLIK
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zoomer napisał/a:
halo, czy nikt nie posiada tego szkla?
Posiada. Ale po zdobyciu limitowanej trójki bawię się tym zestawem i szczerze mówiąc DA 50-135 siedzi cicho w plecaku. Od pewnego czasu obiecałem sobie i jeszcze komuś na zrobienie paru( parunastu) fotek pogladowych. Ale po prostu nie mam czasu, albo pogoda kiepska.
Z tego co robiłem, to byłem nawet zadowolony. Ale ostatnio na ,plenerku z Fafniakiem, coś dziwnie to szkło się zachowywało :-/ . Może jak nie przestraszę sie mrozu, to w końcu coś zrobię w weekend. Ale ja tak mówię od miesiąca. Wolę robić zdjęcia ( do tego mam limitowana trójkę :-> ), a nie bawić się w testy :-P .

Tutaj masz parenaście fotek z tego szkła.
 
zoomer  Dołączył: 24 Lip 2007
dzieki tomecki

kiedys powiedzialem sobie ze nie bede czytal forum bo po przeczytaniu wiesz tyle co przed czyli nic
tym razem niestety to samo, chyba tyle samo zwolennikow co przeciwnikow.
w efekcie oncowym to chyba jednak go kupie. nie przelewa mi sie ale jak mam zaoszczedzic pare stow kupujac sigme czy tamrona a potem narzekac to juz moze lepiej scierpiec ta roznice i kompletowac wg marki.
moze sie myle moze nie ale w tym momencie jakos tak bardzie mnie ciagnie ku pentaxowi tym bardziej ze z k10d powinien tworzyc zgrany duet w deszczowy dzien.
dziekuje i pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zoomer napisał/a:
moze sie myle moze nie ale w tym momencie jakos tak bardzie mnie ciagnie ku pentaxowi tym bardziej ze z k10d powinien tworzyc zgrany duet
Ale nie wierz w to, że SDM jest szybszy od śrubokręta. Z pewnością jest cichutki, jak w innych systemach.
 
zoomer  Dołączył: 24 Lip 2007
tobie tez dziekuje argawen
jakosc tych fotek mnie przekonala
czy moglbys jeszcze zdradzic co znaczy limitowana 3?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zoomer napisał/a:
czy moglbys jeszcze zdradzic co znaczy limitowana 3?
FA 31,43,77 Limited.
 
zoomer  Dołączył: 24 Lip 2007
a ile cie ta 3 kosztowala i gdzie?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
argawen przyjedz na jakiś plenerek do Krakowa, co? I koniecznie weź z sobą całą trójkę a zwłaszcza 31 :-D
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Żaba napisał/a:
I koniecznie weź z sobą całą trójkę
bilet rodzinny będzie musiał kupić.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
piotr_luk nie ma sprawy jak by trzeba było to ja mu tą trójkę nawet przenocuję u siebie :-D
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Żaba napisał/a:
ja mu tą trójkę nawet przenocuję u siebie
oj, mili to goście
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
a ile cie ta 3 kosztowala i gdzie?
Tyle, ile w B&H .
Żaba napisał/a:
argawen przyjedz na jakiś plenerek do Krakowa, co?
Z pewnością się wybiorę. Byłem w Krakowie tylko raz, w dodatku raptem 5 godzin :oops: . Ale kiedy to będzie, to nie mam pojęcia.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
argawen napisał/a:
Byłem w Krakowie tylko raz, w dodatku raptem 5 godzin .

Nooooo mój drogi przesadziłeś. Konieczna będzie w 2008 co naj mniej 3 dniowa wizyta w grodzie Kraka. Zrobimy jakąś bibę i przygotujemy kilka zgrabnych wycieczek to trochę nadrobisz i sobie smaka na kolejną wizyte zrobisz.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Konieczna będzie w 2008 co najmniej 3 dniowa wizyta
Na pewno :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
argawen właśnie komentujemy plany wizytowe Elementu warszawskiego w Krakowie, super tylko błagam nie 10-13 stycznia :!:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
To co moge napisac o tym szkle to 3 sprawy :
1 - wspaniale zbudowany i kompaktowy
2 - bardzo ladny bokeh
3 - na srubokrecie calkiem szybki - SDM to porazka...

Z moim K10D zaden 50-135 nie ostrzyl dobrz...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Z moim K10D zaden 50-135 nie ostrzyl dobrz.
Właśnie chcę to sprawdzić. Nie miałem z nim problemów, ale jak pamiętasz w niedzielę...., dziwnie ostrzył. Może to jednak przez padnięte akku ?

[ Dodano: 2008-01-04, 22:37 ]
Żaba napisał/a:
argawen właśnie komentujemy plany wizytowe Elementu warszawskiego w Krakowie, super tylko błagam nie 10-13 stycznia :!:
Dopóki mróz nie zelżeje, to nie ruszam się za bardzo w dłuższą podróż :-P .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach