Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:

Tutaj przy uchwycie pionowym jest dokładnie taki sam uchwyt i położenie przycisków jak w poziomie.


Eeee.... :-?

[ Dodano: 2008-01-09, 23:34 ]
dan napisał/a:
Jesli chodzi o A700 to mi odpowiada jej troche kanciasty ksztalt


Do A700 chyba faktycznie kanciastość bardziej pasuje - więcej pokręteł, przycisków, rozbudowanie wraz z ostrymi liniami i płaszczyznami nadają jej trochę Hi-Techowy wygląd. Na pewno mniej "ubogi" niż Alfy z LCD Bravia.

A700 w ogóle przypomina mi stare dobre Dynaxy 7 i 9 - które w czasach, gdy powstawały robiły na mnie niemałe wrażenie takich solidnych, profesjonalnych kombajnów.

[ Dodano: 2008-01-09, 23:36 ]
Dlaczego moja odpowiedź na dana wchodzi nad wypowiedzią dana?

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Samp napisał/a:
A100 bardzo rozczarowało mnie plastikami. Faktura i twardość bardziej nadawałyby się do pilota jakiegoś tajwańskiego telewizora.

Nom, tez bylem zaskoczony... Chyba gorzej wykonana niz C 400D.

Jesli chodzi o A700 to mi odpowiada jej troche kanciasty ksztalt:

 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
A700 mily korpusik, godny nastepca D7D, choc niejedna osoba byla zla za pozegnanie z galkami np. Zi ;-) ALe jak sie chwile pobawilem, to spodobaly mi sie jakosc wykonania (czuc stopy magnezu tu i owdzie), gumowane pokretla sterowania no i naprawde poprawiony AF w stosunku do starszych modeli i LCD z naprawde malutkimi punktami. Szkoda, ze nie zrobili go uszczelnionego jak K10D, ale nie mozna miec wszystkiego, w koncu EOS 40D tez nie jest uszczelniony ;-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Szkoda, ze nie zrobili go uszczelnionego jak K10D, ale nie mozna miec wszystkiego, w koncu EOS 40D tez nie jest uszczelniony ;-)


W sumie warto zauważyć, że po ponad roku od wprowadzenia K10D jest ciągle tak zaprojektowaną konstrukcją, że wytrzymuje porównania z nowościami konkurencji
(oprócz takich cech, które są wynikiem naturalnego rozwoju, jaki ilość pixeli na matrycy, czy dopracowanie technologii LiveView).

Wiele cech, które uważaliśmy, że po pojawieniu się K10D powinny być oczywiste w innych aparatach (budowa, uszczelnienia, genialny HyperProgram, TAv, Sv...) wcale się u konkurencji nie pojawiło... Czyżby ochrona patentami?

[swoją drogą dzisiaj cholernie doceniłem TAv robiąc zdjęcia ptakom w Łazienkach (park) - było ładne słońce, więc ISO nie było problemem, ustawiłem 1/4000 i f/1.8, a automatyka ISO (w zakresie 100-250) zawsze zapewniła poprawne naświetlenie]

[a druga uwaga, że do podrywających się do lotu ptaków jednak bardzo przydałoby się 1/8000 s]
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
Co do v-gripa w A200/A300 narzekać nie można na fakt że Sony konsekwentnie projektuje gripy ze spustem obniżonym do poziomu wzroku - dlaczego tak prostego rozwiązania trudno szukać u konkurencji? Zastanawia mnie to bo zawsze uważałem w v-gripach nienaturalnie wysoką pozycję spustu za wadę. No i godne pochwały jest już to że opcja gripa przewidziana jest już w body segmentu entry co nie jest popularną praktyką niestety.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Samp napisał/a:
Gwiazdor napisał/a:

Tutaj przy uchwycie pionowym jest dokładnie taki sam uchwyt i położenie przycisków jak w poziomie.


Eeee.... :-?
To żle? :roll:
Patrz też wypowiedź wyrwiflaka, zgadzam się z nią całkowicie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach