opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jorge.martinez napisał/a:
Troll, nie denerwuj Opiszona.
no właśnie, nie denerwuj :!: ;-)
ale troll :-/ :evilsmile:
Troll napisał/a:
żeby jeszcze je uszczelniali
o nie :!:
jakby je uszczelnili, to by były większe - a tego nie chcemy

może jeszcze silnik SDM lub DC mieliby zamontować :?: :-D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
opiszon napisał/a:
może jeszcze silnik SDM lub DC mieliby zamontować
I tulipana.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jorge.martinez napisał/a:
I tulipana.
zwykłego, ordynarnego tulipana do zoomów w Limitedach :?:

no bez jajec :-)

[ Dodano: 2011-04-01, 09:17 ]
espresso napisał/a:
a to już udany wynalazek. Niedawno ogladałem jakis naleśnik samsunga, chyba 20/2,8 w którym pomimo małych gabarytów napęd udało się zmieścic bez wiekszej szkody dla wielkości szkła.

no chyba że bez zmiany wielkości - to wtedy tak

ale jakby miała się wielkość zmienić, to niech zostanie śrubokręt
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
espresso napisał/a:
procesory obrazu (bardzo mi się podobaja te bzdurne nazwy: safoxy, bionze, digic które robią mentlik w głowie 99% użytkowników)

W naszym systemie nosi to nazwę PRIME (Pentax Real Image Engine); SAFOX to element powiązany z AF-em....
 

czk  Dołączył: 24 Gru 2009
espresso napisał/a:
równie wyczerpująca, szczególnie jak jest z plusikem.


Z tego co kojarze plus oznacza wykrywanie przez AF nie tylko natezenia swiatla, ale rowniez jego temperatury. Dzieki temu jest skuteczniejszy.
Prosze o poprawke, jesli sie myle.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
No do tego była tak lekka "żaluzja" - w K5, przynajmniej na początku, dość średnio ten plusik działał ;)
 

krzpob  Dołączył: 17 Lis 2009
tak wracając do testów Limiteda na photozone to 2300lwph przy MTF50 z k10D to trochę za dużo. Na wysokości mamy 2592 więć lwph na maksa to 1296, po szerokości jest 3872 co daje maksymalne lwph 1936
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
SAFOX = Sensor Ability Fortifying Optical Compensating System i wszystko jasne :lol:

[ Dodano: 2011-05-26, 14:31 ]
widać SAFOCS wyglądał gorzej marketingowo od SAFOX ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Inżynier posiada, szukaj go w Krakowie.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Uzbierało się trochę złotówek i nadszedł czas na zlimitedowaną przedłużkę * 8-)

Niestety nadal nie mam możliwości podpięcia 77/1.8 i obawiam się, żeby nie wtopić na próżno kasy, kiedy to jest jeszcze mniejsza, szybsza i równie plastyczna 70/2.4 :-P Moje obawy dotyczą sposobu rozmycia na pełnych przysłonach, to z 70/2.4 już widziałem i ten nerwowy bokeh nawet bardzo mi pasuje.
Tak w skrócie - chciałbym uzyskać rozmycie osiągane na dłuższych ogniskowych standardowych zoomów na najniższych przysłonach, ale lepsze odseparowanie pierwszego planu.
Kiedy to używałem 50/1.7 najbardziej przemawiały do mnie zdjęcia w okolicach pełnych przysłon ;-) Jężeli 77 jest przy 1.8 tak ostra i plastyczna jak się czyta, powinno być ok. Przykładowe zdjęcia na opacznych pokazują jednak na zdjęciu gościa z canonem, że CA przed GO i w tym szkle jest widoczna :roll:

Jest z W-wy osoba, która zgodziła by się użyczyć na kilka minut 77/1.8 w celach poznawczych, a może ktoś chciałby zamienić to szkło na lepszy model? :mrgreen:

 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
rey, zerknij na PW
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Kapar napisał/a:
rey, zerknij na PW


Odpisałem, czekam na miejsce i termin spotkania ;-)

Do napędu limitedów bardziej pasują śrubokręty - bliżej tradycji, ale silniki typu SDM, DC to już była by lekka przesada B) Obecny napęd sprawia, że podświadomie mam do nich większe zaufanie biorąc pod uwagę niezawodność działania.
 

Apache  Dołączył: 09 Lut 2010
FA 31 i FA43 przetestowane ponownie - na matrycy K-5 - przez photozone:
FA43
FA31
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Po przeczytaniu tych testow, wszystkie zdjecia ktore nimi zrobilem przestaly sie nadawac do ogladania ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Mogliby je wobec tego przecenić o 75 %. Kupiłbym sobie srebrne do kompletu. :-P
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
Na najwiekszym portalu aukcyjnym, pojawila sie kolejna aukcja ciekawego szkla: smc PENTAX-A* 1:1.8 135mm. Mam nadzieje, ze komus przyda sie ta informacja i nie zlamalem ktoregos z punktu regulaminu oraz ponownie, jak dwa miesiace temu, nie zostanie moj post usuniety.
Udanych lowow :-B
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
Prawde mowiac, az boje sie pomyslec, ile kosztowalby w obecnych czasach, skoro pod koniec jego produkcji, kosztowal gruuubo ponad 1000DM :shock:
Cena, cena, ale jego uzytkownicy, piali z zachwytu z kazdego, wydanego na niego pfenniga.
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
Szczerze watpie, aby hipotetyczny Pentax, tylko tyle za niego wolal :-/
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
MT 01, cena z którą się spotkałeś mogła być komisowa ;-)
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Kooocham te maleństwa.....

Wziął mnie kumpel i mówi "mianuję cię kibicem WKS Śląsk (piłka ręczna). Idziemy focić."
I wziąłem K-5 + 40 Ltd +70 Ltd. Pierwszy raz na mecz.
A tu ludziska z lufami. Ale co tam. Robię.
I całkiem nieźle wyszło jak na pierwszy raz. Kurdybanki dały radę. Taką mam nadzieję.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach