micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Robert N, no właśnie, po co lufy?? Wyszło fajnie! Ja się zasadzam na ten 70mm. Jak Twoje wrażenia z użytkowania? Kusi mnie bardzo obraz jaki daje ten obiektyw a także mały rozmiar tego szkła no i cena niższa niż 77mm. Ta 70 kryje (nieoficjalnie) pełną klatkę. Masz z tym jakieś doświadczenia?
Po zakupie 70mm wziąłbym jeszcze 21mm i osiągnąbym pełnię zadowolenia :mrgreen:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
micopat, Słyszał o lemacie Dady-Opiszona?
micopat napisał/a:
Po zakupie 70mm wziąłbym jeszcze 21mm i osiągnąbym pełnię zadowolenia
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
espresso, Tak słyszałem też i o tym. Dobrze mieć kolejne potwierdzenie.

[ Dodano: 2012-09-21, 16:57 ]
MacRayers, Nie słyszał. O co chodzi? Gdzie szukać? Gdzie usłyszeć? Coś z tym 21mm nie tak?? Znam kilka jego wad, ale może nie wszystko do mnie dotarło. Z góry dzięki za oświecenie :-D
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
micopat napisał/a:
[ Dodano: 2012-09-21, 16:57 ]
MacRayers, Nie słyszał. O co codzi? Gdzie szukać? Gdzie usłyszeć? Coś z tym 21mm nie tak?? Znam kilka jego wad, ale może nie wszystko do mnie dotarło. Z góry dzięki za oświecenie :-D

"lemat Dady - Niestety jest tak, że jak się ma jednego Ltd, to zachodzi niezbędna konieczność posiadania pozostałych"
BTW też posiadam ową 70-tkę i sobie chwalę. I zgodnie z powyższym ostrzę sobie zęby na 40/2,8 Limited :-P
 
jungli
[Usunięty]
Robert N,

Miszczu, zastanawia mnie tylko jedno patrzac na twojego avatara, jak do cholery mogles sobie samemu zdjecia robic? :mrgreen:

pozdroofka
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Enzo, No jeśli chodzi o to, to cierpię na podobną przypadłość. Mam już dwa "Limitedy" - 31mm i 40mm. Oba mogę z czystym sumieniem polecić (na prawdę - bez żadnego "ale"). Te stałki to obecnie mój ulubiony dodatek do K-5. Ostatnio myślałem żeby sprzedać 50-135mm i dzięki temu pozyskać dodatkowe fundusze (wtedy kupiłbym od razu dwa: 21 i 70), ale jednak ten zoom jest bardzo, użyteczny i podoba mi się obrazek z niego.
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
espresso, słyszałem coś o tych niedorobionych SDM-ach w tym i 16-50. U mnie na razie póki co wszystko w porządku. W Twoim praca pod słońce też nie najlepsza. Dawno kupowałeś swój egzemplarz? Może mógłbyś podać nr serii? Ciekawe czy są z podobnej "półki czasowej". Może mnie dopiero takie przygody czekają? Dużo trzeba płacić za naprawę SDM?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
espresso, masz takie bliki, bo nie masz powłok HD. Jak kupisz model z 2012, będziesz miał dobry SDM i świetny, krystalicznie czysty obraz, bez żadnych wad. :evilsmile:
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
espresso, Dzięki za info. Ja kupiłem mój chyba w 2009 roku. Tak jak piszesz SDM rzeczywiście nie udał im się za bardzo. Ale reszta (przynajmniej w moim) ok. Oby tak dalej.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
micopat napisał/a:
Jak Twoje wrażenia z użytkowania?

Jakie mogą być wrażenia, skoro napisałem "kooocham" ? Wada: nie mają zooma ;-)
Obawiam się, że zostałem dotknięty pewną chorobą i mogę nie być w pełni poczytalny.
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Robert N, no faktycznie to kolekcjonerstwo zaczyna być zaraźliwe ;-) Ja z kolei zaczynam mieć dylemat czy stworzyć tandem z posiadanym już LTD 31mm i pokusić się na 77mm czy do posiadanego 40mm dokupić 70mm? To bardzo trudne pytanie. Oba szkła są godne uwagi i stanowią klasę samą w sobie. Nie ukrywam że różnica cenowa ma tu znaczenie, ale pokusa to pokusa... Ostatnio biłem się z myślami czy kupić Tamrona 17-50 czy Sigmę 17-70, ale ostatecznie zdecydowałem się na używanie głównie obiektywów stałoogniskowych i nie kupiłem żadnego z wymienionych. Na dodatek stary dylemat zastąpiłem nowym :-?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
stworzyć tandem z posiadanym już LTD 31mm i pokusić się na 77mm czy do posiadanego 40mm dokupić 70mm?


Myślę, że obie kolekcje powinieneś potraktować osobno :-P
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
micopat napisał/a:
Ostatnio biłem się z myślami czy kupić Tamrona 17-50 czy Sigmę 17-70, ale ostatecznie zdecydowałem się na używanie głównie obiektywów stałoogniskowych i nie kupiłem żadnego z wymienionych.

Do T 17-50 podchodziłem wielokrotnie, ale zawsze potężne problemy z AF miałem, a w K100D brak mikroregulacji. Zaś serwis T mi sie nie uśmiechał z różnych powodów - zwłaszcza, że z pozostałymi obiektywami bez problemów...
Zakupiłem K-30 m.in. z myślą o regulacji i tym T., ale... też odpuściłem. Ostatecznym argumentem było "oszukane" (na co niedawno trafiłem) światło na T- nie ma 2.8, ale 3.2 - niewiele mniej od kita (a kit jakościowo na moje potrzeby w zupełności), więc zrezygnowałem, a zamiast tego UNlimitedy, bo "prawdziwe" jednak dla mnie za drogie po prostu...

micopat napisał/a:
Na dodatek stary dylemat zastąpiłem nowym

Wiem, że same technikalia to nie wszystko (zwłaszcza w przypadku "legendy"), ale... trafiłeś już tu?
http://www.photozone.de/p...-report?start=2
i
http://www.photozone.de/p...ax70f24?start=1

Osobiście 70 mnie trochę kusi (bo tu cenę jeszcze bym zaakceptował), ale zbliżony zakres mam już pokryty przez 3 szkła, więc pewnie mnie kusić przestanie ;-)
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
jorge.martinez, tak bym zrobił najchętniej. Jakbym trafił 6 w totka to wtedy kupiłbym wszystkie dostępne LTD, FA 85mm f/1.4 Pentaxa 645D i kilka szkieł i pewnie coś tam jeszcze... :-P

Rafi, dzięki! Znam te testy. Poczytałem już sporo na temet tych szkieł. 70mm mam pokryte zoomem Pentaxa 50-135 ale marzy mi się coś małego, lekkiego, szybkiego i ostrego jak brzytwa 8-) 70mm jest bardziej korzystnym zakupem pod względem cenowym. Gabarytowo jest szkłem mniejszym niż 77mm (chociaż z dokręconą osłoną jest porównywalne pewnie). Mam jeszcze do Was posiadaczy 70mm pytanie: czy do tego obiektywu da się dokręcić dekiel bez zakładania osłony przeciwsłonecznej? Pojejrzewam że jak w 40mm nie. No chyba żeby dokupic przedni dekiel 49mm. A może się mylę? :roll:

[ Dodano: 2012-09-23, 22:59 ]
Rafi, ciekawa ta teoria z oszukanym światłem Tamrona. Masz gdzieś link do tego tematu?
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
micopat napisał/a:
Rafi, ciekawa ta teoria z oszukanym światłem Tamrona. Masz gdzieś link do tego tematu?

Wątek (albo posty) dotyczyły nie tylko T. Linka niestety nie mam (może ktoś inny przypomni?), ale chyba kilka dni temu było na forum... Może nie bezpośrednio o T., ale szło link do T. znaleźć...

Co by mnie może przekonało do 77 zamiast 70? Po prostu * czyli uszczelniania i komfort robienia zdjęć w czasie opadów czy np. przy dużej wilgotności. Ale też patrzę zapewne z zupełnie innej perspektywy, bo mnie to raczej do niedzielnego (i to nawet nie w każdą :D) pstrykacza można zaliczyc ;-)
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Rafi napisał/a:
Co by mnie może przekonało do 77 zamiast 70? Po prostu * czyli uszczelniania i komfort robienia zdjęć w czasie opadów czy np. przy dużej wilgotności.


Ale przecież 77mm to nie * tylko obiektyw z serii FA - nie jest uszczelniany :-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
micopat,
Wiem (może powinienem inaczej wcześniejszą wypowiedź sformułować). No i właśnie m.in. dlatego, patrząc też na cenę oczywiście, JA wybrałbym DA 70 (tym bardziej, że analoga nie posiadam, chociaż 70 może kryje - nie wiem). Ale ktoś inny może mieć zupełnie inne potrzeby...
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Rafi, 70mm, chociaż nie jest dedykowany do pełnej klatki (np. nie ma pierścienia zmiany przesłony jak np. szkła z serii FA) kryje FF - widziałem zdjęcia przykładowe i nie omieszkam po ewentualnym zakupie sprawdzić na moim analogu. Też raczej zdecyduje się na 70mm - z racji gabarytów i ceny.
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
micopat napisał/a:
Mam jeszcze do Was posiadaczy 70mm pytanie: czy do tego obiektywu da się dokręcić dekiel bez zakładania osłony przeciwsłonecznej?

Nie da się..
No i nie jest nakręcany tylko nakładany - taki "kapsel" bez gwintu ;-)
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Pyrek, jak nakładany to pół biedy. W 40mm dekielek jest nakręcany i trochę to zajmuje żeby go włożyć albo zdjąć :roll: Myślę że na 70mm można by zakładać dekielek - jakiś taki dedykowany do średnicy filtra 49mm tzn. zakładać go na filtr UV. To powinno dać się zrobić - można by w ten sposób ograniczyć wielkość obiektywu o osłonę przeciwsłoneczną. Mam rację? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach