samber  Dołączył: 28 Cze 2007
znowu coś z architektury - prosty motyw ;-) . Dwa razy ten sam motyw, dwa różne kadry i obiektywy (28 i 50) i jak zwykle dylemat jak to zrobić lepiej
6

7

 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
g70104sm napisał:
Ja w tej fotografii widzę nieco złośliwy komentarz do rozwoju miasta, do coraz bardziej umykającego stylu, proporcji.
Na pierwszym planie są średniowieczne mury - zapewne potężne w tamtych czasach.
Potem jest zielona kamieniczka. Może renesansowa, może tylko przedwojenna - w każdym razie budynek trzymający jakiś styl, o wysokości moim zdaniem adekwatnej do murów.
A potem jest dumna szpila z 1954 - w komuniźmie zbudujemy jeszcze wyższe. Nawet ładnie utrzymana, oknami trzymającymi styl otoczenia i elegancko, symetrycznie rozłożonymi kominami - ale budynek jako taki nie trzyma już proporcji. I do niego na dokładkę jest przyczepione takie nie wiadomo co - podpórka "szpili", plomba czy inna dostawka, której jedyną zaletą jest to, że tynk z niej nie odpada płatami.

Na tym zdjęciu jest fragment Warszawskiego Starego Miasta ,ktore zostało podczas wojny kompletnie zniszczone i w latach 40-ch odbudowane od podstaw na podstawie jakichś planów ,rysunków, zdjęć,i wkładu arcitektów którzy tą odbudowę projektowali.
Przy pierwszym zdjęciu przydałby sie filtr polaryzacyjny,koncepcja fajna.
3 robione w pełnym słońcu ale kolory wydają mi sie zbyt cukierkowe.
Na 4 i 5 patrzy sie z przyjemniścią.
Pozdr.
Wiktor
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
wróciłem z urlopu. Nareszcie trochę czasu na fotografię. Przywiozłem coś co nawet mi się zaczyna podobać. Ciekaw jestem waszego zdania
8.

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
samber 7 bardzo dobre zdjęcie. Wyraziste i wpadające w oko myślę, że opatrzone dobrym komentarzem byłoby jeszcze bardziej chwtliwe.
IMHO szkoda że nie poziomy kadr, lubię poziome kadry :-P
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
7 m isie tez widzi. ino szkoda ze troszkie krzywe i szkoda tego białego w PG.
do pociecia (mimo ze sam teog nienawidze)
pzdr
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
pokażę jeszcze coś z Mazur. Sceny prawie identyczne, ale trochę inaczej wołane (na 9 wyziębiłem, 10 bliższe widzeniu oka). A... szkło K 28 na pełnej dziurze i z ręki. Tym razem bez cięcia i PS, co z puszki to jest.
Czy Mazury tak bardzo przegrywają z górami?
9.

10.
 

lukas  Dołączył: 01 Lis 2007
fajoskie :mrgreen:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Ósemka,panie,ósemka ;-) Świetny kadr.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
8-mka fajna, nawet panoramkę przeboleję ;-)
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
bEEf, a co Ty taki nantypanoramista? Z panoramki nie zrezygnuję, bo moim zdaniem jest w tym przypadku potrzebna.
no... czekałem czekałem, aż ktoś zobaczy nr.8, bo to moje najlepsze jak dotąd zdjęcie, a nawet powiem, że jedyna zrobiona przeze mnie fotografia. Nawet jeśli w małym formacie wygląda słabo.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
samber, ależ wszystko w porządku, ja jestem po prostu zatwardziałym "standard-proporcjonalistą" (znaczy, 3:2 i nie inaczej), ew. "kwadratowcem". No i jak panoramka, to już po całości - i tu jest ok, dlatego napisałem, że przeboleję ;-) . Nie znoszę za to kombinowania z formatem, gdzie każde zdjęcie cięte inaczej "bo coś w kadr wlazło". Często to widzę (nie u Ciebie akurat), dlatego jestem uczulony.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Ktoś zasugerował, abym zdjęcia opatrywał komentarzem. Spróbuję.

Wśród murów Rynku Starego Miasta, na betonach stają dorożki dla turystów. Dorożkarze ze swoimi końmi, czekając na klientów, żyją jakby w swoim własnym świecie, innym niż całe otoczenie.

11.
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
Szkoda, że sałata* z wiadrem obcięty i słabo dorożka wybija się z tła...
* dryndziarz, czyli dorożkarz ;-)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
w 11 kadrowanie IMHO nie wyszło. ucięty pan z wiadrem po lewej, gołąb na dole oraz obcięte koło po prawej mocno mi przeszkadzają
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Kadr.. tak jak moi przedmówcy, do tego jakoś ten koń z dorożką w centrum, ja bym uniósł nieco kadr w górę. Co do komentarza.. jest ok, wszystko zależy od tematu i upodobań, ja lubię oszczędne ale sugestywne i metaforyczne, tak aby lekko nakierowywały odbiorcę na daną interpretację obrazu.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
dawno nie zaglądałem. Troszkę poczyściłem stare rzeczy, żeby nie zalegało w sieci.
Nie wiem co to jest ale czasem mnie bierze ochota na ostrzejszy kolorek. Was też? No to sobie zrobiłem fotkę właśnie taką ;-) . Możecie sobie krytykować - są rzeczy które robi się ot tak, bo jest fajnie :evilsmile: .
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Zła perspektywa. Dziwny kadr (obcięty budynek)

Niestety dla mnie marnie.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Byłoby takie corolful czy tam powerful gdyby otoczenie było bardziej kolorowe. Perspektywa i kadr może być, jak na zwykłe zdjęcie do albumu.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Tym razem pokazuję zdjęcie którego nie jestem autorem - naruszam regulamin? :-/
W każdym razie wszedłem w posiadanie kilku filmów i nie naruszam niczyich praw. A zdjęcie mi się podoba, więc czemu nie pokazać innym.
Co sądzicie?
poza konkursem (12)

 

lukas  Dołączył: 01 Lis 2007
jak z PKF, bardzo sie podoba.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach