Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Kilka eksperymentów z kropelkami (kitem... nieco się zmoczył biedaczek :P)

1.


2.


3.


4.



Przy niektórych poprawiłem tło w PSie, bo np. widać było cień kranu (prowizorka pełną parą niestety...)
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Ano na pierwszej fotce daje się to wymazywanie we znaki, tym bardziej, że odbicie kranu widać na kroplach ;) trójeczka bardzo mi się, mimo, że innowacyjności w takich szotach zero
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Wiem że fotki idealne nie są, to taka wprawka do obsługi nowego aparatu :)

Dziękuję za komentarz ;)
 
Szubi
[Usunięty]
kit może aż takie ostre makro zrobić ?
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
To są cropy z 1/2 klatki, przy wywoływaniu podostrzone ;) Aż tak dobry to on nie jest ;)

[ Dodano: 2008-01-21, 16:55 ]
Ćwiczyłem sobie dzisiaj nieco doświetlanie i zabawę z odbijaniem światła. Efekty poniżej:

1.


2.

Tła oryginalne, choć gdy je zobaczyłem na aparacie byłem pewny że coś musi być nie tak - wyglądają jak w PSie...

Proszę o komentarze (co robię źle ;) )
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Wszystko dobrze robisz, jak na mój gust:)
Ramki proszę takie jak w kropla.4 :))
A to czarne tło, to jak uzyskałeś? Znaczy to, że nie ma na nim światła?
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Czarne tło to karton matowy - nie mam pojęcia gdzie kupiony, znalazłem między papierami kolorowymi do drukarki, z jeden strony był idealnie matowy, z drugiej lekko połyskujący. Nie doświetlałem go "blendą" (biała płyta piankowa której używam do robienia makiet) a do światełka z okna było za daleko i zły kąt żeby je oświetlić. Oczywiście było nieco bardziej szarawe, ale ogólnie zdjęcie miało spadek kontrastu co poprawiłem w RAWie ;)

_____

Kombinowanie w "studiu" ciąg dalszy.
Tym razem świeczka + hdr. Oj, długo się to naświetlało, ale wynik przerósł moje oczekiwania - nijak to zdjęcia nie przypomina, ale jest ładne :) Bez PSa poza kadrowaniem :)

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Bruinen napisał/a:
Tym razem świeczka + hdr. Oj, długo się to naświetlało, ale wynik przerósł moje oczekiwania - nijak to zdjęcia nie przypomina, ale jest ładne :)
w pierwszej chwili myślałem że ktoś wkleił jakiś rysunek, a nie zdjęcie. Bardzo fajny efekt udało ci się uzyskać. Gratuluję. :-D
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Dzięki, mojej siostrzyczki do teraz nie mogę przekonać że to są złożone w jedno 3 fotki :D
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Bruinen, popieram Żabulę, super wyszło!
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Wiecie co zauważyłem? Że to co wam się podoba gdzie indziej spotyka się z wielką krytyką... Ludzie mi wszędzie to zwyzywali od PSa, a jak znam życie to po wrzuceniu na OPH wyleci po 15 minutach...

Ale miło że mnie chociaż tutaj motywujecie do pracy :)

[ Dodano: 2008-04-01, 19:20 ]
Kolejny HDR do kolekcji:



Z tym zdjęciem mam problem - miałem 5 podobnych ujęć w różnych wersjach, nie wiedziałem które wybrać a nie chce was zanudzać tym samym tematem. Pytam więc - co zmienić w tej fotce? Może B&W?

 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
HDR jak dla mnie całkiem-całkiem. Szczególnie podoba mi się faktura cytryny i pestki.
Natomiast tło jest moim zdaniem dosyć agresywne jak na martwą naturę no i ta woda na papryce - jak dla mnie zbyt kiczowata. Przez to papryka "kradnie" całą kompozycję, bo bardzo skupia na sobie uwagę: jest błyszcząca, ma ostrzejszy kolor i na dodatek te kropelki.

Co do zdjęcia z różańcem - ja bym zmienił subtelność środków wyrazu. Nie widzę poza tym większego sensu w zestawieniu różańca z psalmem. Jeśli jest, proszę o wytłumaczenie.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
HDR hadeerem, ale na drugim ogólnie brak jasności i/lub kontrastu.
Pierwsze zresztą też na to samo cierpi, może trochę mniej niż drugie.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Banany podobają mi sie bardziej zarówno pod względem kolorystyki jak i koncowego efektu. Drugie trochę mniej.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Oczywiście jak po dłuższej przerwie znalazłem czas dla Kasetki zaczęło padać... Ciekawe jak sobie poradził z tym sprzęt, na razie nic nie paruje (chyba...) bo nieco zamókł...

1.


2.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Bruinen, pierwsze z ostatniego postu przypomina mi niektóre zdjęcia z wątku o Street photo, mianowicie te pt. "Byłem na ulicy, wyciągnąłem aparat i zrobiłem jakieś zdjęcie", dla mnie nieciekawe.

Drugie jest dla odmiany całkowicie genialne, nie wiem co napisać, ale strasznie mi się podoba.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Fakt, drugie klasa 8-) może kiedyś też coś równie godnego ustrzelę :roll:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A ja się nie zgodzę, że pierwsze nieciekawe. Że się wali jakby, to owszem, ale poza tym może być. Za to zgodzę się z Ijonem co do drugiego . 100% racji ;-)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Dzieki wielkie za komentarze :) Pierwsze dałem żeby 2 nie było samotne :P Poważnie, nie chciałem wrzucać jednego a z powodu deszczu (i spotkania jakiejś pani z Greenpeace która mi walnęła gadkę na 15 minut, sic!) nie zdążyłem więcej ustrzelić :)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Bruinen, jedynka - nie, dwójka super! A jak bez PS-a, to podziwiam w podwójnie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach