BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
a moglbys gdzies zamiescic te ostatnie zdjecia ale bez obrobki?
klimat, swiatlo cos pieknego.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
wojtek_84, w jakim sensie naturalne? Gór i drzew nie domalowywałem :mrgreen: , a z obróbką staram się nie przesadzać - zwykle ocieplam nieco kolory (bo takie lubię), w tego typu krajobrazach składam 3 klatki w HDRa, czasami coś wystempluję jak bardzo przeszkadza (zwykle jest to nierówna winieta :-? ). Zdarza mi się ruszyć krzywe lub poziomy. Ostatnio próbowałem używać warstw do lokalnej korekcji kontrastu i kolorów (znalazłem jakieś porady w starym DFV).

paradziqs, mógłbym, tylko po co? :-) Wszystkie zdjęcia z ostatniej serii to HDRy (utrzymanie w kadrze niewypalonej mgły i gór w cieniu to dla matrycy zadanie niewykonalne), wrzucanie ich składowych chyba mija się z celem, chyba że chcesz, to mogę wysłać paczki do samodzielnego złożenia - taki HDR-challenge :-P .

Zostało mi ostatnie z gór, nie jestem nim zachwycony, ale że mnie Drewniak (pozdrawiam) ubiegł z jego wrzuceniem to pokażę:

(klik po większe)


Czerwone Wierchy, 20 września 2009
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
Tatry maj loffffff. Tylko czekac do wakacji.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Aarrghhh! Porażające widoki. Świetnie złożyłeś te obrazki. Jeżeli tak ma wyglądać hdr, to jestem za.
 
wojtek_84  Dołączył: 14 Sie 2009
Bruinen przecież nigdy bym Cię nie podejrzewał o malowanie gór czy drzew :-) , po prostu tak fajnie to wgląda, że aż mi się wierzyć nie chce - chyba z zazdrości ;-) .
Mam jeszcze pytanko, jak łączysz różne ekspozycje w jedną ?? To taki HDR jak się uzyskuje np. w Photomatixie czy może używasz masek i pędzla ??

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach