robertdax  Dołączył: 03 Lip 2006
robert$ wine /home/robert/Pliki/sam2pen.exe /home/robert/Pliki/IMGP0314.PEF
Samsung RAW file fixer.
Reading file: /home/robert/Pliki/IMGP0314.PEF
Writing file: /home/robert/Pliki/IMGP0314_p.PEF
Done.

Merci beaucoup ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No.
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
u mnie pod Mandrivą 2006 i Slaxem ( Slackware live) Ufraw ( v 0.8.1 ) nie ma problemu z odzczytaniem pefów z k100d ( co prawda testowałem tylko te z forum dpreview) ?

[ Dodano: 2006-08-15, 15:42 ]
Michu napisał/a:
tm napisał/a:
Zna ktoś stronę z kąd można ściągnąć jakiegoś przykładowego pefa z ista ds lub k100d?

Vitaj Tm.
Pliki udostępnia dzielnicowy Jarek w tym wątku.


Dzięki za link, z tymi tez ufraw nie ma u mnie problemów
 

salvadhor  Dołączył: 10 Sty 2007
Trochę przywrócę do żywych ten temat, ale sądzę, że użytkowników Linuksa zainteresuje fakt, że nowy UFRaw ( budowany z CVS ), obsługuje .pef'y z kadyszki.
Ci, którzy używają Ubuntu Edgy Eft ( lub Debian Etch / experimental ) mogą gotowe pakunki pobrać z tego adresu :

http://download.ubuntu.pl/_Edgy_Eft/ufraw/

( dwa .deb'y z cvs w nazwie ).
Jeden to samodzielny UFRaw, drugi to plugin do GIMP'a. Jak instalować, to pewnie wiecie, ale jakby ktoś niekoniecznie wiedział to :
sudo dpkg --install nazwa_paczki

Osoby posiadające inne dystrybucje mogą spróbować kompilować sobie UFRaw bezpośrednio z CVS'a.

Z olkowym pozdrowieniem ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Salvadhor.
Muszę przyznać, że Twój post jest dla mnie wysoce mało zrozumiały, ale to chyba nie świadczy o mnie za dobrze...
A propo tego postu - myślisz o przesiadce?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A propo tego postu - myślisz o przesiadce?

na winde? ;]
 

salvadhor  Dołączył: 10 Sty 2007
@Michu
Wg. znacznika systemu/przeglądarki, używasz Windowsa - zatem nic z tego co napisałem praktycznie Cię nie dotyczy :) ( może poza faktem, że gdybyś znalazł dla Windows'a najnowszą wersje UFRaw ( nowszą niż wersja 0.10 ) , to otworzy Ci pliki .pef z k10d ).

Co do przesiadki - nie planuję, przynajmniej na razie. Olek ( E-500 ) ma jeszcze wiele tajemnic przede mną, jak i sama fotografia, więc ... Jeszcze się tyle nie najadłem, żeby mi apetyt urósł.

A forum czytuję, bo lubię być na bieżąco :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
salvadhor, nadal UFRy nic mi nie mówią - ale, jak piszesz, mam windę i raczej tak pozostanie, bowiem nie zapowiada się na to, by Adobe wypuściło swe produkty na pingwina.
E500 to bez wątpienia świetna pucha. Bywając czasami na Waszym forum nie rozumiem utyskiwań i chęci zmiany aparatu na lepszy. Ale może niektórzy rozwijają się w przeciwieństwie do mnie.
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Co do odczytywania pef'ów pod linuxem to na pewno Bible Pro czyta je dobrze - wersja trial na 14 dni - w pełni funkcjonalna, LightZone tylko pokazuje miniaturki... niestety nie ładuje pefa z k10d do obróbki. Najnowszy ufraw działa pięknie :)
 

salvadhor  Dołączył: 10 Sty 2007
@Michu
Na Adobe się świat nie kończy :)
UFRaw to bezpłatna alternatywa do wywoływania raw'ów. O tyle istotna jest jego najnowsza wersja, że pod Linuksem póki co żaden program poprawnie nie otworzył .pef'a z k10d ( oprócz Bible, jak pisał Przemas - ale to płatny program ).
http://ufraw.sourceforge.net/Guide.html
( w dziale download wersja dla Windowsa http://sourceforge.net/pr...-0.10-setup.exe )

Ci którzy stykają się z UFRaw pierwszy raz, od razu uprzedzę - to nie kombajn z efektami, ale program do prawidłowego, szybkiego wywołania raw'a z najpotrzebniejszymi opcjami. Resztę, jak ostrzenie, kadrowanie i inne wykonuje się w programie graficznym ( Gimp, PS i tak dalej ).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
salvadhor, owszem, ale ja pracuje na całym pakiecie Adobe. Przyzwyczajenia zostają i wszelkie próby konfrontacji jakiegokolwiek softu z czymkolwiek ze stajnie Adobe jak na razie kończą się jednoznacznym wynikiem.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
A moze by tak zmusic autora programu Pixel32 by uruchomil wsparcie dla RAW'a.
Zaintersowani powinni zapisac sie x10 istnien na forum i oj....ponarzekac :mrgreen:
I 10-cio megowymi pefami zasypac skrzynke e-mail autora programu....by mial silniejsza motywacje :lol:

Program chce dzialac pod Linuxem, chociaz ma lekko przeziebiona cene jak za bete
http://pixel.info.pl/node
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
A może użyć Pentax Photo Laboratory :?:
U mnie pod Mandrivą działa bez problemów ( no, może poza dziwnymi paskami z prawej strony zdjęcia, ale one w niczym nie przeszkadzają, na jpgach i tifach ich nie ma).
Niestety Pentax Photo Laboratory już nie chce się uruchomić.

Michu napisał/a:
Adobe.
Photoshop 7 działa bez zarzutów pod modyfikacją wine - crossoveroffice.

Tok'Ra napisał/a:
Pixel32

Cytat
I 10-cio megowymi pefami zasypac skrzynke e-mail autora programu....by mial silniejsza motywacje

Motywację to on chyba ma :-D Inaczej by nie siedział już tyle lat nad jednym programem.
Może chce zarobić tyle co Bill Bramki od Micro$oftu :-P
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Uzywam pełnej wersji tego programu i nie narzekam :) chociaż niedociągnięć ma sporo - ale ciągle się rozwija, napisałem na forum pixela o problemie z pefami z K10D - zobaczymy jaki będzie odzew :)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
hm, jezeli kogos stac na Photoshopa, to na Windows chyba tez?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
hm, jezeli kogos stac na Photoshopa, to na Windows chyba tez?

No pewnie, jaki procent ceny PS stanowi cena WinXP - 10-15%?
Ja pod linuksem tylko przerzucam zdjecia z cyfrowki na laptopa, gdy jestem "w trasie". Za slaba maszyna, zeby probowac zrobic cos wiecej. Zreszta przeciez mozna miec zainstalowane dwa systemy na jednym komputerze. Gdybym bym mial Photoshopa, to bym i dokupil Windows, chocby to mialby byc jedyny program, jakego uzywam pod Win.
 

salvadhor  Dołączył: 10 Sty 2007
"Jeżeli ktoś ma legalnego Windowsa, to jest świadomy faktu konieczności płacenia za programy i ma również kupionego legalnego PhotoShop'a"

Bądźmy realistami - do kadrowania i przyostrzania zdjęć mało kto kupuje program graficzny - a Photoshopa i tak używa z przyzwyczajenia.
Smutny nie jest fakt, że ludzie kradną programy, ale co potrafi robić siła przyzwyczajenia, w jaką dajemy się wtłaczać. Dlatego trzeba być świadomym istnienia alternatyw :)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
najgorsze jest przyzwyczajenie do kradzenia programow ... :evil: a co do reszty ...

Jezeli kogos stac na Photoshopa, to na Windowsa rowniez. Ale jezeli stac na Windowsa (licencja OEM ile kosztuje? Jakies pare stow chyba) to niekoniecznie stac rowniez na PS, a wiele rzeczy mozna robic na tanszym opro (np. na Silkypix :mrgreen: )

[ Dodano: 2007-01-12, 16:28 ]
... albo na ufraw, co by wrocic do tematu watku :mrgreen:
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Na ufrawa stać każdego - darmowy na licencji GPL :D
Bronek, masz racje idzie wiele rzeczy zrobić (może nie jednym softem ale kilkoma) darmowymi programami, na przykład do hurtowego kadrowania polecam jpegcrops ;)
 

salvadhor  Dołączył: 10 Sty 2007
@Przemas
A ja David's Batch Processor, wtyka do Gimpa ( http://members.ozemail.com.au/~hodsond/dbp.html )

Poza tym, nikt nie jest uwiązany do Windowsów, nikt nie jest zmuszany do jego zakupu. Można używać darmowego Linuksa, można kupić Macintosh'a. Każdy skorzysta z tego co dla niego wygodniejsze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach