pe72  Dołączył: 12 Paź 2010
Enzo napisał/a:
po wymianie płyty głównej i procesora Ubuntu wstało bez problemu


No właśnie a niby to linuchy są takie problemowe, nieprzyjazne dla tzw "zwykłego" użytkownika i w ogóle nie da się na nich pracować :mrgreen:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Linuxy są problemowe ale ostatnie wersje są bardziej przyjazne i dopracowane ;-)

Moja kompilacja RT dla 64-bitowych procesorów AMD i 64-bitowego Ubuntu (działa dobrze również w Linux Mint 17).

RT AMD 64-bit 4.1.84 Ubuntu 64-bit

Niestety ale ma mały bug źle wyświetla ogniskową ...odczytaną z DNG...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Po wczorajszej instalacji kolejnego Linuksa na zaprzyjaźnionym sprzęcie mam małą refleksję - ten system zabijają p.i.e.r.d.o.ł.y. Np. mam u siebie Ubuntu i zintegrowana karta (Intelowska HD Graphic 4600 na i5) nie radzi sobie z wykrywaniem projektora podłączanego do HDMI. Wczoraj instalowałem Minta i system wykrył modem Atherosa ale ten ostatni nie widział niczego poza routerami Neostrady (a potrzebowałem UPC). Przegrzebałem internety i nic (HDMI na razie nie działa ale może to poprawią, UPC nie wspiera sterowników do modemów Atherosa). Ten pierwszy problem póki co olewam - mam jako drugi system Windowsa 7 i tam problemów nie ma, ten drugi rozwiązałem 20 metrami kabla (docelowo i tak miał być kabel - modem zrywał połączenia pod poprzednikiem - Windowsem XP). Poza tymi żalami - miód, malina ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Odnośnie sterowników Intela :

http://404.g-net.pl/2014/...rowniki-intela/

Generalnie się zgadzam z Przedmówcą ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Markus napisał/a:
Odnośnie sterowników Intela :

Trzymam kciuki. A propos - moja dziewczyna ma w laptopie kartę zintegrowaną na i3 i tam z HDMI problemów nie ma żadnych (też dała się przekonać do Ubuntu). Sterowniki oczywiście te same czyli intelowskie.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Enzo napisał/a:
Po wczorajszej instalacji kolejnego Linuksa na zaprzyjaźnionym sprzęcie mam małą refleksję - ten system zabijają p.i.e.r.d.o.ł.y.
Tak właśnie jest. Generalnie system jest dobry i działa ale pier...y o których pisałeś są nie do przeskoczenia i powodują że system jest kulawy.

To jest tak jakbyś dostał samochód który jest prawie cały kompletny i sprawny ale zapomniano w nim zamontować włącznika świateł. Co z tego że silnik odpali i można jechać ale w nocy nie pojeździsz. Niby można domontować ten wyłącznik bo to pier...a, ale nie każdy się zna na elektryce a jak ktoś się zna to trzeba rozmontować pół samochodu żeby się znaleźć wiązkę do której trzeba się podłączyć. :lol:
 

pe72  Dołączył: 12 Paź 2010
Enzo, Popytaj na forach: ubuntu albo na www.debian.pl lub www.dug.net.pl.
To musi działać jak nie w taki to w inny sposób.
 
matteo  Dołączył: 26 Mar 2013
Niestety, wrażenie to się nie zmieni, póki wreszcie producenci sprzętu nie zaczną traktować linuxa na poważnie - to udostępniać swoje przetestowane, sprawdzone sterowniki, albo przynajmniej uwolnią kod źródłowy, żeby społeczność mogła samodzielnie zatroszczyć się o lepsze wsparcie dla sprzętu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
producenci sprzętu traktują Linuxa poważnie, tylko akurat nie w architekturze x86 ;-)

[ Dodano: 2014-11-17, 18:41 ]
ale nie martwcie się - 2015 na pewno będzie Rokiem Linuxa ;-)
 

dave76  Dołączył: 20 Sty 2013
u mnie z ubuntu zawsze coś nie chciało działać system 64 bitowy na 32 bitowym już hulało ale nie wszystkie programy chciały działać prawidłowo :-| za to w mincie zawsze chodziło idealnie do tego lekkie środowisko XFCE (lubię minimalizm) sprzęt dostaje drugą młodość :-D a dziwne bo minta zawsze robią na bazie ubuntu.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
pe72 napisał/a:
Popytaj na forach

Z ciekawości zapytałem. Bez rezultatu. Moje zmagania skończyły się ponowną instalacją systemu. Sprawdziłem w trybie live czy naprawiono problem z HDMI w Ubuntu 14.10 i okazało się , że działa... ale przestaje po instalacji systemu :evilsmile: Taka sytuacja.
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Wyszła nowa wersja Darktable 1.6
Lista zmian: https://github.com/darktable-org/darktable/releases/tag/release-1.6.0
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Pytanie do Linuksiarzy - działa u Was Photoshop CC? Są jakieś problemy z instalacją? Docelowo chcę go zainstalować na Ubuntu 14.04.
 

pe72  Dołączył: 12 Paź 2010
Enzo, ale PS-a nie odpalisz pod linuchem, bo Adobe nie lubi pingwina chociaż produkuje soft na MacOS (a to też unix). Poprzez wine ludziom się udało z różnym skutkiem, co obrazuje strona projektu: https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=29832
Sam nie próbowałem i próbować raczej nie będę :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
pe72 napisał/a:
ale PS-a nie odpalisz pod linuchem

Odpalisz. Postanowiłem spróbować i działa bez problemu. Jak zainstalować? Poprzez PlayOnLinux https://www.youtube.com/watch?v=1dsUlWP9oEE
Największym problemem okazało się: skąd wziąć plik instalatora... Powyższa nakładka pobiera sobie wszystko co jest potrzebne do instalacji PS-a także w wersji CC. Po zakupie licencji aktualizacja do najnowszej wersji również przebiegła bez komplikacji (warunek - aktualne Wine). Nie wiem czy absolutnie wszystko w nim działa - pracuje na nim ktoś inny (projekty reklam, banerów, ulotek itp.) - ale skoro nie grymasi to znaczy, że jest ok.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pe72 napisał/a:
Adobe nie lubi pingwina chociaż produkuje soft na MacOS (a to też unix)
Linux Is Not Unix
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
pe72 napisał/a:
PS-a nie odpalisz pod linuchem, bo Adobe nie lubi pingwina chociaż produkuje soft na MacOS (a to też unix)
W biznesie nie ma lubienia, jest tylko opłacalność. I o ile OSX można nazwać Unixem, to Linuxa już niekoniecznie.
 

pe72  Dołączył: 12 Paź 2010
Enzo napisał/a:
Odpalisz. Postanowiłem spróbować i działa bez problemu. Jak zainstalować? Poprzez PlayOnLinux


Czyli przez wine działa, no to ok.

opiszon napisał/a:
I o ile OSX można nazwać Unixem, to Linuxa już niekoniecznie.


Ok. W moim poście użyłem skrótu myślowego, niewątpliwie jednak linuchy opierają się w jakimś sensie na unixie.

Zaś co do nie lubienia pingwina przez Adobe, to napisałem to z przymróżeniem oka (chociaż może na przyszłość będę musiał to wyraźnie zaznaczać). Zapewne opłacalność ma tu znaczenie. Linux jest niszowy. Wydaje mi się jednak, że chyba łatwiej (i taniej) dopasować wersję PS do linuchów (skoro są unixopodobne), niż tworzyć wersję na windows. No ale to takie dywagacje :-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
pe72 napisał/a:
niewątpliwie jednak linuchy opierają się w jakimś sensie na unixie
Jak ktoś jeszcze użyje słowa "linuch", ten ma ode mnie w mordę :evil:
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
A mnie się wydaje ze warto zbudować sobie hackintosha. Mamy wtedy stabilny, wydajny system do fotografiki. A nie zabawa w linuxy btw popieram wolne oprogramowanie. A cena to raptem 25-50 procent wartości org. maczka. Linux ma nie rozwiązany problem z kolorem praktycznie żadnych urządzeń do ustawienia monitora itp. Dopóki Adobe nie napisze pod linuxa swojego softa to będzie proteza, świetna proteza, ale proteza.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach