igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
[igorkrupa] pare portretow part. 2!
Robione w naprawde kiepskich warunkach oswietleniowych, nie dysponuje prawdziwymi lampami ale chce pokazac ze nawet z domowymi akcesoriami mozna zrobic pare fajnych zdjec.
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Przyjemne. Masz wdzieczne modelki do takich zdjec :-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
igorkrupa proszę numeruj kolejne zdjęcia. To znacznie ułatwia sprawę.
Ciepłe i miłe. 1 i 3 bardzo mi odpowiada, choć na 1 wolałbym większą ciut GO.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Nie znam się, ale instynkt podpowiada, żeby na 4 zmienić nieco kąt padania światła. Mam wrażenie, że zdjęcie jest dokumentalne, jakby lampą prosto w twarz było doświetlane.

7. Nos modelki jest przekrzywiony pod "niezdecydowanym" kątem, w pierwszej chwili odebrałem go jak by był złamany i źle zrośnięty, zanim zauważyłem, że nie jest na wprost obiektywu. Wolałbym obejrzeć bardziej zdecydowane ustawienie. Chociaż kilka stopni więcej odchyłu.

A na deser 1 i 2 - podoba mi się bardzo kontakt wzrokowy z modelką i ten cudny, delikatny uśmiech.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
thrackan napisał/a:
Mam wrażenie, że zdjęcie jest dokumentalne, jakby lampą prosto w twarz było doświetlane.

Lampa po skosie od dolu, wiekszosc osob wychodzi niekorzystnie przy takim oswietleniu. W tym wypadku pojawily sie nieladne cienie na nosie i po jego bokach.
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
Wybaczcie panowie zabraklo mi lampek w domu :D:D
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Dan, dziękuję za wyjaśnienie. Tak myślałem, że lampa była gdzieś na dole, ale nie chciałem mącić. No, w każdym razie sposób oświetlenia tylko do eksperymentów... A dla pań wypada rezerwować jak najlepsze światło :D
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
igorkrupa, masz k10? AF nadążył? ;-)

Według mnie, najfajniejsze światło na dwóch pierwszych.
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
1 i 2 najbardziej
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
A ja stawiam na 2. i 4. zdjęcie. Przepiękna grzywka.
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
lipalipski napisał/a:
igorkrupa, masz k10? AF nadążył? ;-)

Według mnie, najfajniejsze światło na dwóch pierwszych.


AF jak najbardziej, pare z tych zdjec robiem sigma 28-70 i jakos jej to wychodzilo, zmienilem potem na 50tke bo miala duzo leprzy kontrast.
 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
Mnie 1 i 3 -ka i może 7-ka przypadła do gustu. Chociaż różne od siebie ale przemawiają do mnie.
 
rpg  Dołączył: 22 Gru 2007
1 mi się najbardziej podoba - 3 się widzę części osób też podoba, ale jak dla mnie (co się nie zna) to szkoda że ostrość nie sięgnęła do ust przynajmniej.
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
1.

2.

3.

4.

5.

6.


Pozdrawiam Igor
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdjęcie 3. i 5. z drugiej serii w ogóle bym usunął, bo na 3. wygląda, jakby modelka nie maiała szyi, a na 5. że płot ją zaraz przygniecie.
Pozostałe jak najbardziej, szczególnie 4. Czy już ktoś tu powiedział, że masz wdzięczne modelki? :-)

PS. Numerację możesz prowadzić kolejno, bez podziału na serie/sesje. Będzie jeszcze wygodniej ;-)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Pierwsza seria bardziej mi się podobała.
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
zorzyk napisał/a:
Czy już ktoś tu powiedział, że masz wdzięczne modelki? :-)


Dni coraz dluzsze a kolezanek mam coraz wiecej ;d nic tylko focic i poznawac nowe ;p
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Z ostatnich najlepsze 5 i 6. Bardzo ładna plastyka zdjęć.
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Z drugiej serii:
1 - coś drut kolczasty nie bardzo... Ani ornament, ani symbol...
3 ma ładne szarości ale kompozycja zabiera życie temu portretowi. Gdyby tak skadrować, obciąć prawą stronę aż do ramienia prawie to robi się taki nostalgiczny nastrój. Wrażenie porzucenia czegoś, odwrócenia się od... :?:
Na 1 i 6 szkoda, że szaliczek przepalony.
4 i 5 - za zorzykiem
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Na 5. ten kij wbijający się w głowę przeszkadza ...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach