wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
jakość skanów
Dwa zdjęcia (m35/2.0 i m85/2.0) z Superii 100, zeskanowane na "poźniej_przyznam_się_na_czym", w pełnej rozdzielczości, nie edytowane (poza cropem).
Co sądzicie o jakości (btw to pierwsze moje foty jakie pokazuje na forum P. :D)?



dan, trafiony zatopiony - skan z minilabu (Fotografia Cyfrowa Ostrowski w Krk). Chciałem znaleźć punkt odniesienie do swoich skanów.

Tak oto wygląda crop z Epsona 4990 + SilverFast, bez wyostrzania, a tak z minilabu

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeżeli to są cropy (bez ostrzenia), to ja nie mam pytań, poza jednym: jaki skaner?

(a moze włączyłeś wyostrzanie podczas skanowania? ;-) )
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
To są fotki w wersji "wyplutej przez skaner", nie wiem nic o wyostrzaniu (będę sie musiał dopytać autora skanu). Mam nadzieje, ze Picasa2 sama nie wyostrza zdjęć podczas eksportu.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
A jaki skaner? ; >
Pewnie to ma być zaskoczenie i to są skany z Plusteka. :evilsmile:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
w tej wielkości to zdjęcia z nowych komórek są przyzwoite nawet :))
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
wawer1, a to nie Twój skaner? Bo jak masz kupić i ktoś Ci takie coś przysyła jako sample, to.... Żeby ocenić możliwości skanera to lepiej jednak brać "nieobrobione". W maksymalnej (tudzież sensownie dużej) rozdzielczości, bez pomniejszania, wyostrzania itd. Chyba VuesScan ma możliwość zapisu jako "raw" czy jakoś tak - to takie coś by się zdało.
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
guerilla, taki ciemny to nie jestem, żeby za próbkę dawać zdjęcie wielkości 10x15;P. Nie wiem dlaczego, ale Picasa nie ma banalnej opcji "kliknij, aby wczytać zdjęcie 100%" (albo ja jej nie umiem znaleźć:D) i aby zobaczyć dużą wersję (jpg 3392×2204 pikseli) trzeba się wysilić i ściągnąć na kompa cala fotę (z prawej strony "Pobierz zdjęcie").

matb, tak, to nie moje skany, na dniach dostanę nowe materiały z innych źródeł i dołączę swoje skany tych samych filmów zrobione na moim sprzęcie. Po prostu ciekawość wzięła górę i wrzuciłem niepełny materiał...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pobrałem pełne pliki i widać, że są wyostrzane.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
plwk napisał/a:
Pobrałem pełne pliki i widać, że są wyostrzane.

Nom, wygladaja jak skany z labu w lepszej jakosci.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
wawer1 napisał/a:
Nie wiem dlaczego, ale Picasa nie ma banalnej opcji "kliknij, aby wczytać zdjęcie 100%" (albo ja jej nie umiem znaleźć:D) i aby zobaczyć dużą wersję (jpg 3392×2204 pikseli) trzeba się wysilić i ściągnąć na kompa cala fotę (z prawej strony "Pobierz zdjęcie").

no jak :shock: , a nie wystarczy kliknąć na lupkę?
i powiedz co to za skaner w końcu.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
tam po prawej jest Download Photo <<--- pełnej rozdzielczości
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pobrałem zdjecie w pełnej rozdzielczości.
No tak.... czyli na zdjeciu nie jest crop, tylko zdjęcie :-/
No tak.... wygląda na wyostrzane....

Ale jest OK :-) Wygląda, że skan jest bardzo dobry, nawet biorąc pod uwagę, że wyostrzany. Dalej jestem ciekaw, co to za skaner!
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan, trafiony zatopiony - skan z minilabu (Fotografia Cyfrowa Ostrowski w Krk). Chciałem znaleźć punkt odniesienie do swoich skanów.

Tak oto wygląda crop z Epsona 4990 + SilverFast, bez wyostrzania, a tak z minilabu

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nic nie widzę
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ale dlaczego pan zeskanowal bez ICE? Paprochy tez pieknie wyostrzone. Ale jak na lab to jakosc rzeczywiscie super. Na moich skanach z labu na 100% zawsze bylo widac wielkie ziarno.

dz.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wawer1, - ekhm.... jak ty ukladasz film w tym epsonie?
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry, tak, paprochy są z nich straszne;), ale ICE nie lubię - na moim epsonie nawet na "minimalnym" czyszczeniu potrafi jakieś szczegóły sprzątnąć:/.

[ Dodano: 2008-01-17, 18:20 ]
Fafniak, ymmm zgodnie z instrukcją? Do szyny... i to wszystko.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wawer1, a zmieniles wysokosc tych "podstawek" pod ramka?
Dwa jezeli masz wypukly film to jest zupelna kiszka...
wez wtedy ukladaj film emulsja do dolu (olej instrukcje) i zobacz efekty
ach - srodek szyby jest zwykle ostrzejszy....
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
srodek szyby jest zwykle ostrzejszy
a nie krawędź?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
a nie krawędź?
- to nie w polszcze...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach