Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
  "latajaca" matryca
Czesc, przy kazdym zdjeciu (k100d super) matryca strasznie mi sie trzesie.... i strasznie poruszone zdjecia wychodza... nie wiem o co chodzi wylaczylem SR i nic nadal to samo jakby SR sie zawiesil... wyjmowalem baterie i nic... nie wiem reset ustawien tez nic nie dal... jakies wskazowki?? moze juz sie ktos spotkal z czyms takim w swoim k100d ??
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
To zeby matryca trzesla sie przy kazdym zdjeciu to nie slyszalem, k10 i w k100d super maja dust removal wiec moze chodzi ci o wstrzas przy wlaczaniu aparatu?
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
Dzieje sie dokładnie tak jak mówisz, matryca jest poruszana jakby właczał sie DR.
Podnosi sie lustro, migawka sie wyzwala, ale ... dochodzi do tego to nieszczesne poruszanie matrycy :/...

Właczyłem czyszczenie matrycy, ale to nic nie daje.
Aparat do k100d Super.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hasek napisał/a:
Dzieje sie dokładnie tak jak mówisz, matryca jest poruszana jakby właczał sie DR
Oddaj.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Hasek, może wrzuć jakieś zdjęcia - njlepiej z exifem, albo chociaż z danymi jaki obiektyw i czas.
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
Widzicie to taki typowy Photoshopowy Motion Blur...

1.

czas- 0.3s f7.1 iso 400 Obiektyw KIT

2.

czas- 0.4s f8 iso 400 Obiektyw KIT

3.

czas- 0.6s f10 iso 400 Obiektyw KIT
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Hm, może warunki wymagają niższych przysłon i/lub wyższego ISO.

[ Dodano: 2008-01-17, 20:27 ]
Przydatny zapewne byłby także włączony SR.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zrób na przesłonie 16 to będzie jeszcze fajniej poruszony.

Robione przy ogniskowej 43 mm. Dobierz przesłonę i ISO tak aby czas był nie dłuższy niż 1/60 s a na pewno będzie dobrze.
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
To nie wynika z mojego "nie utrzymania" czasu. :)
Przy krótszym czasie nie bedzie tego widać bo nie zdarzy sie poprostu poruszyc matryca.
Wiem o co Ci chodzi, ale to niestety nie to.


Gdy lustro jest podniesione wyraźnie słychać wstrząsy takie jak przy czyszczeniu matrycy.
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Cytat
Czesc, przy kazdym zdjeciu (k100d super) matryca strasznie mi sie trzesie.... i strasznie poruszone zdjecia wychodza... nie wiem o co chodzi wylaczylem SR i nic nadal to samo jakby SR sie zawiesil... wyjmowalem baterie i nic... nie wiem reset ustawien tez nic nie dal... jakies wskazowki?? moze juz sie ktos spotkal z czyms takim w swoim k100d ??


Może tak Ci dłonie drżą że układ stabilizacji matrycy nie jest w stanie tego skorygować? ;-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Poza tym, dlaczego w EXIFie nie ma nic o AF?
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
0.3 s to nie jest nadmierne wyzwanie dla SR (robiłem na 0.5 s z ręki i OK)
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
0.3s? z łapy? A czego się spodziewałeś?
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
Maxi 7, nie nie drżą mi :)

lipalipski, af ustawiony na AF-C :) A czy to ma jakiekolwiek znaczenie ? Wątpie :)

Paulos, dokładnie.

Ale to nie chodzi o złe warunki. Stawiacie aparat na statywie ustawiając czas 30s by zarejestrować gwiazdy... i co ? też macie łuny i paski ? :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czasy masz takie długie, że matryca chce wyskoczyć z aparatu aby to ustabilizować.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Hasek napisał/a:
Gdy lustro jest podniesione wyraźnie słychać wstrząsy takie jak przy czyszczeniu matrycy.

Na 1/500 też?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
A czemu nikt nie słucha i ignoruje to, że autor wyraźnie słyszy jakby dust removal przy robieniu zdjęcia?

Wg. mnie powinieneś oddać do serwisu.
Poza tym nie widzicie, że przesunięcia/rozmazania są dosyć regularne w każdym kierunku?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Hasek napisał/a:
Stawiacie aparat na statywie ustawiając czas 30s by zarejestrować gwiazdy...

Czy rozumiem, ze postawiłeś na statywie z włączonym SR-em i chcesz Ziemię poruszyć.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
nie wiem co chcecie wmówić Haskowi? Parę razy było już na forum o tym, że zdarzało się telepanie matrycy, które slychać i czuć w rękach. Sam, na szczęście tylko raz, odczułem to zjawisko, ale po wyłączeniu aparatu wszystko wróciło do normy. Jęsli u Haska się telepie i nie chce przestać, to jest niedobrze i nie ma co rozkminiać, tylko oddać do serwisu lub sklepu.

 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
te poruszenia nie wyglądają za bardzo na typowe poruszenia spowodowane ruchem dłoni :-/ szczególnie ostatnie zdjęcie z 0,6s
te 'duchy' są zbyt ostre, nie mają łagodnych przejść. faktycznie wygląda to jak poruszenie wywołane mechanicznie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach