Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
Zainteresowań astro-fizycznych nie posiadam :) Ale dziękuje.


Co do statywu, wykonałem teraz zdjecie na statywie.. ciekawe czy znajdą się głosy na temat stabilnosci mojego statywu i rady na temat kupna może jakiegoś lepszego...

Ale...



Obiektyw KIT czas- 0.3 f 3.5 iso 400 SR włączony .lipalipski, AF-C :)
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
a ten sam motyw z wyłączonym SR ?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Hasek, jak pisałem - nie ma o czym dyskutować. Jeśli dzieje się tak zawsze, to aparat jest uszkodzony.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zrób na statywie ale z wyłączonym SR-em, jeśli będzie takie samo to serwis :-/
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
Jest to samo.
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
a powiedz czym jakim spirytem czyściłeś matrycę bo ja tak widzę po 3x0,5l na głowę, może jeszcze nie odparowała :mrgreen: A tak poważnie , jak sie zagłębisz w ostatnie zdjęcie to jest 3 foty w jednym proponowałbym na spokojnie udać się do serwisu :-/ ponadto ja fotki z podanymi przez ciebie czasami prawie zawsze robię ze statywu ze zwłoką migawki 2s.Niekiedy przy naciskaniy spustu może się "lekko"poruszyć sprzęcik i "wywołuje to duszki"
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
plwk napisał/a:
Zrób na statywie ale z wyłączonym SR-em, jeśli będzie takie samo to serwis :-/

Owszem niby SR sam generuje drgania przy robieniu zdjec na statywie ale np. mi nigdy nie generowal takich wielkich przesuniec obrazu. Robilem duzo zdjec na statywie z dlugimi i krotszymi czasami naswietlania; z i bez SR i roznica nie byla znowu taka duza.

Tak czy siak wg. mnie aparat jest uszkodzony - nie ma co sie rozwodzic tylko do serwisu.

Zobaczcie, ze te "rozmycia" sa naprawde bardzo regularne; Ciężko zrobić coś takiego z ręki. Moduł SR pewnie uszkodzony.
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
No coz widze, ze nie pozostaje mi nic innego jak serwis...
W takim razie bede musial na jakis czas powrocic do analoga :]
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
Hasek napisał/a:
No coz widze, ze nie pozostaje mi nic innego jak serwis...
W takim razie bede musial na jakis czas powrocic do analoga :]


Ale nie martw się, polski serwis Pentaxa podniósł szybkośc i jakośc wykonywanych usług, myślę ze 2 tygodnie nie zbawią Cię aż tak, i trzymam kciuki aby wszystko dobrze się skończylo.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
a przy okazji daj znać, co to za awaria, jak ją już zdiagnozują, bo to ciekawe na swój sposób
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
cypis, Ok jak tylko sie czegos dowiem to dam znac :)

Dzieki wszystkim za wsparcie ;)
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
cypis napisał/a:
nie wiem co chcecie wmówić Haskowi? Parę razy było już na forum o tym, że zdarzało się telepanie matrycy, które slychać i czuć w rękach. Sam, na szczęście tylko raz, odczułem to zjawisko, ale po wyłączeniu aparatu wszystko wróciło do normy. Jęsli u Haska się telepie i nie chce przestać, to jest niedobrze i nie ma co rozkminiać, tylko oddać do serwisu lub sklepu.

Przepraszam za podpinanie sie do watku i za pewnie-glupie-pytanie. Moje czysczenie matrycy wlasnie mocno telepie, czuc wyraznie w rekach. Rozumiem, ze telepanie matrycy o ktorym ty mowisz, to zjawisko polegajace na tym, ze matryca telepie caly czas, a nie tylko przez ulamek sekundy - przy wlaczaniu aparatu? Nie sprawdzalem jak to dziala w innych modelach K10/GX-10, wiec nie jestem pewnien czy moja dziala poprawnie, ale jedno pewne - moooocno telepie :mrgreen:
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
kierdel, to wlasnie mi to "terepanie" (czyszczenie matrycy "chyba") wlacza sie przy kazdym zdjeciu i wychodzi to co na zdjeciach z wczesniejszej strony.... i przy dlugich czasach naswietlania caly czas "terepie":P
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Hasek napisał/a:
kierdel, to wlasnie mi to "terepanie" (czyszczenie matrycy "chyba") wlacza sie przy kazdym zdjeciu i wychodzi to co na zdjeciach z wczesniejszej strony.... i przy dlugich czasach naswietlania caly czas "terepie":P

Hasek, tak jak Ci radza - do serwisu, a potem przybywaj zdac relacje czy sprawe sprawnie zalatwiono i jak puszka sie sprawuje po naprawie.
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
;)

[ Dodano: 2008-03-15, 14:04 ]
W koncu odyzyskalem aparat z serwisu :-) jest caly i zdrowy jak narazie dziala poprawnie ;-)
W info. o naprawie napisali : Wymiana oprogramowania, regulacja ukladu.

Mam nadzieje ze juz bedzie z moim k100d wszystko dobrze i nie bede musial go ponownie do serwisu wysylac ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach