dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
zapraszam do mojego photobloga
Strasznie zdziadzialem, dlatego postanowilem sam sobie dac bodziec motywujacy i zmajstrowalem sobie photobloga. Pewien w tym udzial mial alkos, ktorego blog jest jednym z bardziej inspirujacych miejsc w internecie. Podoba mi sie ta forma przekazu, duzo bardziej niz galeria, do kotorej zalozenia nigdy nie mialem serca. Napocilem sie troche nad layoutem i oto beta release:

http://www.strawberryfields.pl

Na razie jest tam tylko pare kotletow, ale juz jedna rolka czeka na upublicznienie.

Zapraszam do beta-testowania. Nie oszczedzajcie mnie ;-)

dzieki!

dzerry
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ładnie.
Ino te strzałki pod zdjęciami działają antyintuicyjnie. Strzałka w praw to odnośnik do zdjęcia poprzedniego, a w lewo do następnego. Tak troszkę nie po europejsku ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ty - a to jest jakiś taki prosty w zarządzaniu szablon?
Bo stronka mi się akurat podoba, sam od jakiegoś czasu myślę o czymś podobnym, tylko że te takie internety to za skomplikowane jakieś takie się wydają.
Lajołt zresztą też masz ładny. Tak... wyszło Ci to chyba nawet, wiesz?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kiwaczek napisał/a:
Ino te strzałki pod zdjęciami działają antyintuicyjnie. Strzałka w praw to odnośnik do zdjęcia poprzedniego, a w lewo do następnego. Tak troszkę nie po europejsku ;)


bo to blog ;-) w czasie sie poruszasz ;-)

Ale dzieki za uwage. Od paru mieisiecy, milion blogow obejrzalem i chyba zbyt duzo rzeczy wydaje mi sie nadto oczywistych ;-)

pozdrawiam

dzerry
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ojej, dzieki :-)

Twoj blok mi sie podoba! A zdjecia jeszcze bardziejsze! A runforyourlife to mnie juz calkiem... ;-)

(swietne te roslinki. Drobiazg, a jak bardzo wpływa... :-) )
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Zapraszam do beta-testowania. Nie oszczedzajcie mnie


...a ja naiwny myślałem, że blog to rodzaj pamiętnika. Tzn. że pod datą wydarzenie, fotka, komentarz etc.
Dlatego widoczny brak chronologii zdjęć lekko mnie zadziwia. Ale pewnie tak ma być.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Mertz napisał/a:
Dlatego widoczny brak chronologii zdjęć lekko mnie zadziwia. Ale pewnie tak ma być.


Niekoniecznie tak ma byc ;-) Na razie oprozniam szuflady, wiec dobor rzeczywscie moze budzic sprzeczne uczucia. Z czasem wpadne we wlasciwy rytm, a wiec chronologia sila rzeczy tez sie ukaze. Notek niestety nie bedzie ;-)

dzerry

[ Dodano: 2006-07-25, 02:13 ]
Michu napisał/a:
Ty - a to jest jakiś taki prosty w zarządzaniu szablon?


engine to www.pixelpost.org - mi sie wydaje, ze prosty. A layout to sam, sam zrobilem ;-)

dzieki za dobre slowo :-)

dz.

[ Dodano: 2006-07-25, 02:15 ]
alkos napisał/a:
A runforyourlife to mnie juz calkiem.


Cieszy mnie to. To bylo zdjecie, ktore pchnelo mnie do tego calego pomyslu z beatlephoto.

dzieki!

dz.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Mi się najbardziej podoba to z dzieckiem na rowerku na trawniku. Ten gość z aparatem na zdjęciu z gołębiami to Ty?
Pozdrawiam
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
djack napisał/a:
Ten gość z aparatem na zdjęciu z gołębiami to Ty?

nie, to moj kolega (http://streetphoto.blog.pl) ;-) nie mam az takich zdolnosci, by opuszczac cialo na czas wykonywania zdjecia i sila woli naswietlac klatke ;-)

jarek
 
michal Dołączył: 20 Kwi 2006
witam, mam pytanie: a co zrobić, żeby jak już sie sciągnie "endżin"- całość przypominała stronę? Bo sciągnąłem te pliki ale za chorobe nie wiem co dalej z tym zrobic :oops: pozdrawiam P.S. ŚWIETNY BLOG Dżerry!! A Zdjęcia jeszcze lepsze...
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
W archiwum jest katalog doc a w nim dokumentacja. Nie wiem gdzie utknąłeś. Nie instalowałem ale widzę, że pierwszy problem to znaleźć odpowiedni serwer - darmówki mogą się nie nadać - o ile Apache i PHP to standardy to nie wiem jak z biblioteką GD-lib która jest wymagana no i trzeba mieć dostęp do jakiejś bazy MySQL.
Musisz zedytować plik pixelpost.php (w katalogu /includes/) i tam podać parametry dostępu do bazy.
Jak to masz to kopiujesz wszystko do katalogu na serwerze, dodatkowo zakładasz katalogi 'images' i 'thumbnails' (+ nadajesz im prawa 777) a potem odpalasz konfiguratora już przez stronę (/admin/install.php w katalogu z pixelpostem). Dalej nie sprawdzałem - jak tu dojdziesz to sprawdzę.
 
michal Dołączył: 20 Kwi 2006
o kurde... nie wiedziałem, że to aż tyle roboty, no nic będę próbował, dzięki Maćku.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michał, tu masz coś podobnego, tylko po polsku. http://www.imgallery.zor.pl/
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
pixelpost jest fajny, ale pamietaj, ze on jest ewidentnie pod bloga - uzywanie go do galerii jest niezbyt dobrym posmyslem. Roboty wcale nie jest duzo - tak na 5 minut. Maciek ci wszystko napisal. Musisz miec serwer z MySQL (jedna baza), PHP 4, biblioteki GD (do robienia thumbnaili) i jeszcze czasami trzeba zalozyc 777 katalog tmp do zapisywania sesji. Wszystko trwa jakies 5 minut.

dzerry

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach