Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
zmiana systemu i zmiana obiektywów
witam

Gdzies kiedys obiło mi sie o uszy ze istnieje/istnieją sklepy gdzie mozna dac im sprzet foto (obiektyw) ewentualnie dopłacic i dostac inny.
Jesli ktos ma namiar na taki sklep to prosze napiszcie.

PS: Nie chodzi mi o zwykłe komisy !
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
Wiem że jest możliwośc "wymiany" starych ale to naprawdę starych legendarnych aparatów na Nowe profesjonalne sprzęty, a tak apropo, nie zmieniaj systemu! :P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bomber, - to nie bedzie oplacalne dla ciebie.....
igorkrupa napisał/a:
nie zmieniaj systemu!
- zawze w ludziach jest nadzieja ze jak zminai sprzet to zrobia lepsze foty.... :-P
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Fafniak napisał/a:
jak zminai sprzet to zrobia lepsze foty.... :-P
Ech, żeby to było takie proste...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
piotr_luk napisał/a:
Fafniak napisał/a:
jak zminai sprzet to zrobia lepsze foty.... :-P
Ech, żeby to było takie proste...

Myślisz o zmianie sprzętu czy lepszych fotkach :mrgreen:

 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
plwk, o lepszych fotkach oczywiście (inwsestowałbym w Yakumo)
 
Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
smiech na sali robicie. Co was trzyma w pentaxie ? sentyment do marki ? to co oferuje to wam wystarcza ? Zapewne taK.
Wezcie do reki EOS'a 30D, 40D i porównajcie sobie z najlepszymi lustrzankami pentaxa a napewno nie powiecie "nie widze róznicy to po co mam przeplacac"
FF/BF pentaxowski i balans bieli to pewna porażka.
Dlaczego zawodowcy i tacy których stac na dobry sprzet a fotografują amatorsko nie uzywają pentaxa ? Booo jest sprzet lepszy od Pentaxa.

Co do waszego ironicznego gadania, ze jak zmienie system czy cały sprzet to bede robil lepsze zdjecia to troche macie dziwnie w głowie namieszane.
Szkło jest bardzo wazne a system chce zmienic dla lepszych szkieł i uczyc sie fotografowac z przyjemnoscią a nie na manualnych obiektywach do portretu czy uchwycenia pamiatkowego zdjecia z wypadu na wakacje czy na rynek.

Bardzo dziekuje za pomoc i zycze najlepszych zdjec

[ Dodano: 2008-01-18, 16:34 ]
i pewnie zaraz wszyscy beda mnie gnębic za te słowa.
3majcie sie :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bomber napisał/a:
Co was trzyma w pentaxie ? sentyment do marki ?
Sentyment do marki to pewnie mają Niemcy.

Daruj sobie tego typu posty.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Już się przyzwyczaili do €€€
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Bomber napisał/a:
Co was trzyma w pentaxie?
Choćby najlepsze forum.

A czymże Tobie zawiniła kasetka, że tak się buńczucznie wyrażasz?
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Ależ to jest wolny kraj i system możesz sobie zmieniać nawet trzy razy do roku. Co więcej, mimo korzystania z innego systemu możesz nadal być aktywnym członkiem tego forum (jak to się zdarzyło kilku osobom).

Ale to stwierdzenie
Bomber napisał/a:
FF/BF pentaxowski i balans bieli to pewna porażka

to mnie trochę ubawiło, bo o tym, co to jest FF/BF dowiedziałem się właśnie od przeklinających kanonierów. Zresztą w czasach analogowych też byłem kanonierem i, co dość naturalne, przez długi czas najbardziej mnie interesowały właśnie cyfrówki Canona.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Bomber napisał/a:
Dlaczego zawodowcy i tacy których stac na dobry sprzet a fotografują amatorsko nie uzywają pentaxa ? Booo jest sprzet lepszy od Pentaxa.

Dlaczzego zawodowcy nie jeżdżą golfami? Bo są lepsze auta.

Czy to powód, że mam kupować taki bolid jak Kubica jeździ?

Każdemu wg potrzeb. Ty uważasz, że jak kupisz lepszy sprzęt, to się więcej nauczysz. Może.
Też tak kiedyś sądziłam. Ale w moim przyadku ta teoria się nie potwierdziła - całe szczęście :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bomber napisał/a:
Dlaczego zawodowcy i tacy których stac na dobry sprzet a fotografują amatorsko nie uzywają pentaxa ? Booo jest sprzet lepszy od Pentaxa.

Bo Pentax nie produkuje aparatów dla tej grupy nabywców.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Bomber napisał/a:
Szkło jest bardzo wazne a system chce zmienic dla lepszych szkieł i uczyc sie fotografowac z przyjemnoscią a nie na manualnych obiektywach do portretu czy uchwycenia pamiatkowego zdjecia z wypadu na wakacje czy na rynek.

A tak konkretnie to jakie szkła masz na myśli, których nie ma dla Pentax'a?
O ile dobrze pamiętam, to do Pentax'a jest ponad 200 typów pasujących obiektywów.
Większości się już nie produkuje, ale są dostępne jako używane.
W przypadku marki Pentax - używany wcale nie znaczy gorszy - stare obiektywy były bardzo dobrze robione (niestety o nowych tego nie można powiedzieć - dobre są tylko optycznie - taka moda przyszła od innych producentów).
Popularne, obecnie produkowane obiektywy do Pentax'a masz tu: http://motorrac.website.p...tywy_pentax.pdf

Bomber napisał/a:
Bardzo dziekuje za pomoc i zycze najlepszych zdjec

Dziękuję. :-D
Szkoda, że nie zaprosiłem Cię wcześniej na spotkania do GGF'u, ale możesz wpaść do nas równie dobrze ze Smieną - bawimy się tym, co każdy z nas ma. :)
http://www.ggf.malopolska.pl/
Wejściówka 5 pln (mamy ostatnio spotkania w ocieplanym budynku ;-) )

Bomber napisał/a:
[ Dodano: 2008-01-18, 16:34 ]
i pewnie zaraz wszyscy beda mnie gnębic za te słowa.

Jak wpadniesz do nas, to Cię pognębimy, a tak przez LCD, to co to za gnębienie?\
Nawet Ci :-B naważyć nie można :mrgreen:
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Bomber napisał/a:
FF/BF pentaxowski i balans bieli to pewna porażka.

Co do balansu bieli przyznaje, że jest masakryczny, ale jeśli foograujesz w RAW to sie pozbywasz tego problemu. W swojej puszcze jeszcze nie odkryłem "głośnego" problemu FF/BF - z tego wynika jestem farciarz. :mrgreen:

Bomber napisał/a:
chce zmienic dla lepszych szkieł i uczyc sie fotografowac z przyjemnoscią a nie na manualnych obiektywach

A przypadkiem twój ideał aparatu nie jest taki, że przyciskasz spust i masz super fotkę :evilsmile:
Ja kupiłem lustrzankę żeby mieć dużo możliwości (parametrów do ustawiania), a jeśli mi zależy na AF to sobie kupuje szkło z AF i problem manualnego ostrzenia znika.

Ps. Pewnie i tak już tego nie przeczytasz, ale napisałem żeby rozładować moje mysli nabyte po przeczytaniu twojego postu ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bomber napisał/a:
Szkło jest bardzo wazne a system chce zmienic dla lepszych szkieł i uczyc sie fotografowac z przyjemnoscią
Chodzi ci o e-Lki ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Bomber napisał/a:
Szkło jest bardzo wazne a system chce zmienic dla lepszych szkieł i uczyc sie fotografowac z przyjemnoscią
Chodzi ci o e-Lki ?

Kurcze, udławiłbym się herbatą
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Alez mnie ubawil ten watek... Kwanon, Lki i brak FF/BF... :-P

Koles z budzetowym kitem i niezaleznym telezoomem zmienia system bo mu jakosc nie odpowiada :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
Bomber napisał/a:

Wezcie do reki EOS'a 30D


Miałem go nie raz w ręce i co? 5 klatek na sekundę nie robią na mnie wybitnego wrażenia, balans bieli w k10 przeszkadza ale jeśli jesteś osobą ambitna i robisz zdjęcia za pomocą Temperatury Barwowej to ten problem znika. Narzekacie na błędny i nie dokładny AF, jakoś tego nie zauważyłem. Mam płacic za napis Canon? Pff równie dobrze można pracowac na k10d z wykorzystaniem takich samych walorów sprzętowych co oferuje konkurencja.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
W naszym koncercie życzeń chciałbym zadedykować koledze Bomberowi utwór "Bzdurox" Leszka Możdżera .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach