Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Korba napisał/a:
Zatem, jeżeli Canon może wyposażyć Cię w lepsze (Twoim zdaniem) szkła do fotografowania ptaków, to świetnie. Ale pamiętaj, to jest forum dyskusyjne, wobec czego nie zdziw się, gdy zaraz znajdzie się piętnastu ludzi, którzy stwierdzą, że lepszy obiektyw do takich zadań to możesz znaleźć u... Olympusa.
no skoro już o tym wspominamy :roll: klik klik Olympus E-3 + Zuiko 300mm f/2.8 Super Telephoto ( i już mamy 600mm f/2.8) + Olympus Zuiko EC-20 2x teleconverter i już mamy 1200 f/5.6, przy wadze niecałych 5 kg tego nie ma żaden inny system :-) Więc jak na ptactwo to tylko Olympus, no i ta reprodukcja kolorów :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Więc jak na ptactwo to tylko Olympus, no i ta reprodukcja kolorów :mrgreen:
I ten nie skopany WB.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
argawen, :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bomber, a czytales co napisales?

Bomber napisał/a:
Wezcie do reki EOS'a 30D, 40D i porównajcie sobie z najlepszymi lustrzankami pentaxa a napewno nie powiecie "nie widze róznicy to po co mam przeplacac"
FF/BF pentaxowski i balans bieli to pewna porażka.
Bomber napisał/a:
smiech na sali robicie. Co was trzyma w pentaxie ?


Jezeli nie czytales to przeczytaj - moze ci sie wyjasni dlaczego ludzie tak reaguja na twoja postawe

Zapewniam cie ze jezeli kupisz 300 2.8 FA i K10D bedziesz mial super foty.....
Zapewniam cie ze kupujac 600 f4 FA i K10 bedziesz mial foty rownie dobre jak z canona :-P

A jak na podstawie K100D i budzetowego szkla sigmy oceniasz wszystkie korpusy pentaxa to jest to zalosne.....

System canona byc moze pozwoli ci na stopniowy zakup potrzebnych ci szkiel....
Mam nadzije ze skompletujesz sobie cos co cie zadowoli.....

Mam nadzieje ze odniesiesz sie takze do wlasnych slow ktore zacytowwalem na poczatku tego postu...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Bomber napisał/a:
Wezcie do reki EOS'a 30D, 40D i porównajcie sobie z najlepszymi lustrzankami pentaxa a napewno nie powiecie "nie widze róznicy to po co mam przeplacac"


Cytat
K100D / SMC DA 18-55mm / Raynox dcr 250 / Sigma 135-400mm APO DG / Optio mx4


?? porównajmy po prostu twój sprzęt z podobnie pozycjonowanym np.

- canona, eos 400d brak stabilizacji, gorszy kit, dokupisz taką samą albo podobna sigmę i będziesz focił na 400mm bez stabilizacji chyba słońce w zenicie

- nikona, ee D40x? no comment, no może po za lepszym WB (no i lepiej sie pali wiem wiem ;p )

A jeśli celujesz w na prawdę drogi sprzęt to i tak na jasne teleskopy by Cię było stać. Jak jest z ich dostępnością nie wiem, ale wiem że Pentax ma parę takich ogromnych reporterskich stałek.


Do reszty forumowiczów: Bomber spytał tylko o możliwość wymiany sprzętu na inny system w jakimś specjalnym sklepie, sam jestem ciekaw czy są takie miejsca, nie żebym chciał to zrobić ale po prostu w życiu o czymś takim nie słyszałem.

Pozdrawiam wszystkich
 
Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
Macie racje, zle zacząłem przedstawiac moje zamiary co do całego sprzetu.
Jednak jestescie dobrzy w tworzeniu OT ;)
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Bomber napisał/a:
Na początek chce kupic 400/5.6 L USM


Nie lepiej odrazu EF 500mm f/4L IS USM :evilsmile:
 
Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
Pentaxowiec, dobrze sie bawisz ? dodam tyle ze EF 500mm f/4L IS USM bedzie kolejnym zakupem za dluuższy czas. w USA uzywane mozna dostac za dobre pieniadze.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bomber, nie wiem ajkie sa ceny uzywek ale celowalbym w 600 f4 canona bez ISa
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Pentaxowiec napisał/a:
Pentaxowiec, dobrze sie bawisz ? dodam tyle ze EF 500mm f/4L IS USM bedzie kolejnym zakupem za dluuższy czas. w USA uzywane mozna dostac za dobre pieniadze.
Poplułem monitor :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Bomber napisał/a:
w USA uzywane mozna dostac za dobre pieniadze

Używanego nie znalazłem ale nowe są faktycznie za dobre pieniądze http://photography.search...2f4LQ20ISQ20USM
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Pentaxowiec napisał/a:
Pentaxowiec, dobrze sie bawisz ? dodam tyle ze EF 500mm f/4L IS USM bedzie kolejnym zakupem za dluuższy czas. w USA uzywane mozna dostac za dobre pieniadze.
Poplułem monitor :mrgreen:


ty się śmiejesz?! :shock:

chyba dlatego, że nigdy nie widziałeś zdjęć z 40D + 500f/4 L IS USM + Raynox DCR 250 !!! :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
guerilla :evil: wisisz mi czyszczenie monitora, szlag :!: Dopiero co wycierałe :evil:



;-)
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Fafniak napisał/a:

Zapewniam cie ze jezeli kupisz 300 2.8 FA i K10D bedziesz mial super foty.....
Zapewniam cie ze kupujac 600 f4 FA i K10 bedziesz mial foty rownie dobre jak z canona :-P


no właśnie. Pentax ma takie szkiełka, że każdy może pozazdrościć, ale są drogie. Póki co zawsze mogę dokupić sobie dobrego pleśniaczka, albo M42 - na początek wystarczy (nie fetyszyzujmy sprzętu). Dlatego osobiście z czystym sumieniem cuiłam system P. Jak mnie będzie stać to do osprzętu dokupię lepszą puszkę (i jak się już na kasetce czegoś nauczę) i nic nie stracę ;-) A zmienić puszkę i znowu cierpieć jakieś tam rozczarowania, bark szkieł itd. Dziękuję. Skłoniła by mnie do tego tylko sytuacja w jakiej Pentax okazałby się totalną, ale to totalną porażką - a tak nie jest.
Prócz tego jako snob dodam, że mieć Pentaxa jest absolutnie trendy. Prawie nikt go nie ma więc zawsze można walnąć teks, że prawdziwi znawcy kupują Pentaxa, bo to sprzęt dla ludzi obeznanych, a nie tych co walą w trybie Auto. Przynajmniej ja tak zawalam ludziki :-P
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
samber napisał/a:
prawdziwi znawcy kupują Pentaxa


Chuck Norris kupuje tylko Marka III.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wkt napisał/a:
Chuck Norris kupuje tylko Marka III
bo jest celniejszy niz AF w tym aparacie :-P
 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
Kilka postów na prawde mnie rozbawiło. Nie jestem fanatykiem, ale od siebie dodam że system zmienie tylko wtedy gdy Marka upadne.......
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Pentaksa K10D się nie zmienia!

No, chyba, że na takiego - dajmy na to - D300.

(prima aprilis :P)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach