guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Zorka 2c - jaki czas synchro?
halo!

jaki ma czas synchronizacji z lampą błyskową Zorka 2c ?

jak podpinam przez kabel - wyzwala na każdym czasie do 1/500. ale to chyba nie jest migawka centralna żeby synchronizowała na każdym czasie..

ktoś wie? szukałem w googlach i niestety nie znalazłem.
a nie chce mi się filmu marnować na samą próbę ..

Pozdr.!
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
szukałem w googlach i niestety nie znalazłem.

To cos slabo szukales!

http://www.fortunecity.co...fed1zorki1.html -> Flash.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
późno było i coś nie mogłem znaleźć..
dzięki Dan!!
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
1/30 sekundy pokrętło synchonizacyjne ustawione na 0 to bardzo ważne w przeciwnym razie nic nie dadzą czasy.Chyba że ktoś używa jeszcze lamp spaleniowych.Uwaga ten typ ma film wkładany od spodu jak w starych leikach.Jest przystosowany do pracy z filmami o większej grubości.Załatwiłem dwie takie migawki zanim się nie nauczyłem.Powinno się stosować filmy nie dłuzsze niż 24 klatki w przeciwnym razie rolety migawki ulegną rozciągnięciu i będą puszczać światło.A klapki w tej konstrukcji nie ma a więc taką przypadłość widać dopiero po wywołaniu filmu.Pozdrawiam
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
Jest przystosowany do pracy z filmami o większej grubości.Załatwiłem dwie takie migawki zanim się nie nauczyłem.Powinno się stosować filmy nie dłuzsze niż 24 klatki w przeciwnym razie rolety migawki ulegną rozciągnięciu i będą puszczać światło.A klapki w tej konstrukcji nie ma a więc taką przypadłość widać dopiero po wywołaniu filmu.Pozdrawiam


nie, spokojnie łyka 36 a nawet nieco dłuższe filmy - zrobiłem kilkanaście rolek moją zorką 2c, a wcześniej przez 50 lat prawie mój dziadek robił , i też raczej dłuższe niż 24 klatki.

co mają wspólnego migawka z filmem?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ważne (bardzo!!!) jest to aby czas migawki zmieniać po jej naciągnięciu!!!
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Wszystko do czasu.Naciągnięciu ulegają paski poziome na których opiera się migawka.Każdy jest panem swego aparatu.Trudno zmienić czas w zorce przed jej naciągnięciem.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
powtórze się - od 1956 roku i kilkuset rolek ta zorka używana jest tak - czas zmieniany jest przed/po naciągnięciu migawki bez zwracania na to uwagi, a filmy ZAWSZE są dłuższe niż 24 klatki.

i do dziś jest idealnie sprawna.

może mam magiczny egzemplarz, zrobiony na zjazd KPZR, niezniszczalny :-B
bo to pewnie nie jest reguła dla ruskich dalmierzy, z tego co wiem ciężko trafić egzemplarz który chociażby trzyma czasy. w moim nawet samo wyzwalacz działa :)


pawel1967 oczywiście, że do czasu, ale życzę każdemu użytkownikowi dowolnego korpusu pentaxa i innych aparatów żeby wytrzymał w idealnej kondycji 51 lat :) jeśli padnie mi jutro. nie będe miał pretensji, a do tego czasu nie zamierzam odcinać 10 klatek z każdej rolki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach