NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
VIVITAR 4,5/70-210 MC
Witam,

na allegro leży taki manualny zoom:

http://www.allegro.pl/ite..._70_210_mc.html


Czy ktoś może coś powiedzieć na jego temat?
Potrzebuję niedrogiego zooma, dopóki nie upoluję Pentaxa (A 70-210 f4, albo F 70-210 F4-5,6) ze wskazaniem raczej na tego drugiego.

Będę wdzięczny za wskazówki :-)
 
mario  Dołączył: 08 Lip 2006
Ten Pentax, na którego polujesz, SMC-F 70-210/4-5.6 leży na ebayu:

http://cgi.ebay.pl/Pentax...1QQcmdZViewItem


Pozdrawiam!

mario
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
dzięki za link, ale ja po niemiecku ani słowa, poza tym nie ma nawet zdjęcia. Może napiszę maila żeby mi przesłał zdjęcia (może in english będzie coś kumał:) Cena zachęcająca.
 
mario  Dołączył: 08 Lip 2006
Ja również poluję na F 70-210/4-5.6 ;-) , ale przynajmniej do października muszę się wstrzymać(kasa). Rozważam jeszcze F 80-200/4.7-5.6 lub A 80-200/4.7-5.6 równiez b. dobry optycznie i b. lekki-295g.

Podobnie jak i Ty nosiłem się z zamiarem kupienia czegoś taniego(tymczasowo), ale zastanawiam się, czy to ma sens i czy nie lepiej poczekać i kupić to, co się chce. Chyba, że długi zoom jest Ci niezbędny już teraz. Musisz się jednak liczyć z tym, że zdjęcia z takiego taniego zooma rewelacyjne nie będą :-)

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

mario

[ Dodano: 2006-08-12, 16:17 ]
PS. Na ebayu można trafić na SMC-F 70-210/4-5.6 znacznie częściej(w tym tygodniu widziałem dwa egzemplarze) niż na allegro(nie zauważyłem ostatnio-chyba gdzieś w drugiej połowie czerwca był).

mario
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Mam coś podobnego jak ten Vivitar. Leży w szafce i sie kurzy. Zewnętrznie niemal identyczny, tylko 80-200 i na M42. Kupiłem go na początku mojego fotografowania, kiedy jeszcze niewiele wiedziałem i używałem go przez jakis czas z Zenitem. Najważniejsza wada to katastrofalna dystorsja (do fotografowania architektury kompletnie sie nie nadaje), zwłaszcza na długim końcu. Ostrość też nie najlepsza. Raczej nie polecam jeśli zależy Ci na jakości. Przypuszczam, że inne tanie zoomy ok. 80-200 też będą takie. Jesli zależy Ci koniecznie na zoomie to może lepiej uzbierać na tego SMC, albo popatrzeć na jakieś Sigmy, Tamrony i inne takie? A jeśli to nie musi byc koniecznie zoom, to może jakaś stałka: 85 albo 135. Bo jak rozumiem, ze to ma być uzupełnienie kitowego zooma do K100D?
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
djack napisał/a:
A jeśli to nie musi byc koniecznie zoom, to może jakaś stałka: 85 albo 135. Bo jak rozumiem, ze to ma być uzupełnienie kitowego zooma do K100D?


stałkę 135 mam, a dłuższą ogniskową chcę mieć dlatego, że odzwyczaiłem się od zoomowania poprzez bieganie (ostatnio fotografowałem kompaktem canona o zakresie 38-380 i coś czuję, że na początku będzie mi trochę tego brakowało). Ale kiedyś miałem tylko 50 i jakoś fotografowało się. Poczekam jednak na aparat i jak będzie mi brakowało długiej lufy to coś dokupię, ale raczej rzeczywiście SMC. Tak myślałem, że jak bym coś takiego jak w temacie kupił to raczej zachwycony bym nie był.
Pozdr.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rozejrzyj się jeszcze za manualnymi: Vivitarem Series 1 70-210/3.5 oraz Tamronem SP 70-210/3.5 (chyba) - ten Tamron często występuje w wersji adptall.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
No i pamiętaj jeszcze o jednym. Jak kupisz obiektyw beż styków, to w K100D zostanie Ci tylko manual, chyba, że poczekasz na K10D. Podobno ma mieć w pełni kompatybilne mocowanie :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach