malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Canon 450D
Pojawił się następca 400D:

http://www.dpreview.com/n...anoneos450d.asp
http://www.dpreview.com/n...450dhandson.asp

Wszystko fajnie, ale czemu nie wpakują mu monochromatycznego lcd? :roll:

No i widać, że świat przechodzi miniaturyzację
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
malyglod napisał/a:
No i widać, że świat przechodzi miniaturyzację

e tam, zaraz miniaturyzacja, przeca 450D większy on niż 400D

mało kto już daje górne LCD :-? , większość zostawia to dla "wyższych" modeli, pentax jest tu wyjątkiem

ale canonek fajny :mrgreen: zawsze podobało mi się w nich to umiejscowienie kółka nastaw
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Wygląda strasznie plastikowo zwłaszcza na zdjęciu od tyłu...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Phi ;-)
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
ArturMaly napisał/a:
Wygląda strasznie plastikowo zwłaszcza na zdjęciu od tyłu...


bo jest plastikowy... do bólu...
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Te zdjęcia ładnie pokazują, kuriozum, jaki jest pakowanie 3'' LCD do lusterek tej wielkości.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Niedługo chyba LCD będą oddzielnie kabelku dodawać, bo jak dojdą do 5 cali to aparatu nie starczy.

Choooociaż taki LCD na kablu to byłaby fajna sprawa z Live View. Dla reporterów wojennych do fotografowania zza węgła. Albo możnaby z aparatu zrobić peryskop :D
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
thrackan napisał/a:
Niedługo chyba LCD będą oddzielnie kabelku dodawać, bo jak dojdą do 5 cali to aparatu nie starczy.

Zrobią dotykowy i zrezygnują z klawiszy. :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
lipalipski napisał/a:
Te zdjęcia ładnie pokazują, kuriozum, jaki jest pakowanie 3'' LCD do lusterek tej wielkości

Tia... poprzesuwali klawisze na wszystkie strony (ludzie przyzwyczajeni do obsługi poprzednich wersji korpusu już sie cieszą), by tylko wrzucić ten monstrualny telewizor. malyglod, dobrze, że wkleiłeś te fotki, tym bardziej podobają mi się nowe modele Pentaxa ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
lipalipski napisał/a:
Zrobią dotykowy i zrezygnują z klawiszy. :mrgreen:


:shock: Nieeee.... Maaaamooo... w nocy będzie mi się śnił koszmar:

"Siedzę o wschodzie słońca w krzakach i fotografuję szybką i płochliwą faunę na wolności (idzie sobie łania, niedaleko leży w cieniu żubr, obok zając przystanął, żeby przepuścić lochę z młodymi gdzieś nade mną śpiewa trznadel...) . Widzę głową kadr życia. Kadruję przez wizjer, chcę podbić ISO/zmienić czas/przysłonę bez odrywania oka od wizjera, bo zgubię śledzony obiekt, a tu calutki aparat w gładkich wyświetlaczach dotykowych po których palce mi się ślizgają, przypadkowo odpalam wbudowany odtwarzacz Divx i leci mi "Szklana Pułapka III" na pełen głos z wbudowanego zestawu głośników 8.1. Zwierzyna zrywa się do biegu, ucieka błyskawicznie, a na mnie w obronie młodych galopuje dziiiiiiiik!"

I Game Over. Budzę się... pfff... dzieci straszysz lipalipski. Te bezguzikowo-dotykowe przypuszczenia... brr...
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
lipalipski napisał/a:
thrackan napisał/a:
Niedługo chyba LCD będą oddzielnie kabelku dodawać, bo jak dojdą do 5 cali to aparatu nie starczy.

Zrobią dotykowy i zrezygnują z klawiszy. :mrgreen:


obsługiwany nosem, bez odrywania oka od wizjera :mrgreen:
megafajnie - kadr pod stałą kontrolą!!!
 
maVen  Dołączył: 14 Sty 2008
thrackan, zazdroszczę bardzo emocjonujących snow :)
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
lipalipski napisał/a:
Te zdjęcia ładnie pokazują, kuriozum, jaki jest pakowanie 3'' LCD do lusterek tej wielkości.


Tu jest chyba jeszcze gorzej niż w 40d, a tam jest strasznie :-( W Sony A700 już jest dobrze, nie jeździ się za każdym razem nosem po monitorku.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
lipalipski napisał/a:
Zrobią dotykowy i zrezygnują z klawiszy.
Przeciez to chyba Pentax pierwszy taki patent wprowadzil w ktoryms Optio.

dz.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dzerry napisał/a:
Przeciez to chyba Pentax pierwszy taki patent wprowadzil w ktoryms Optio

A wyobrażasz sobie taki ficzer w lustrze? :-) Dotykowe ekrany to poracha, ładnie wyglądają na reklamach...
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
dzerry napisał/a:
Przeciez to chyba Pentax pierwszy taki patent wprowadzil w ktoryms Optio.

Mam nadzieję, że w lustrach nie będzie takim "pionierem". ;-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Jakie brzydactwo :shock: :mrgreen: już 30D i 400D miało koszmarnie skoślawiony ten ekranik, ale tutaj to już zupełna makabra.
Normalnie, czasem ktoś mnie prosi, żeby mu pokazać zdjęcia na szybko, prosto z aparatu, ale mając takiego Canona wstydziłbym się wogóle pokazać tylną ściankę! :evilsmile:
Nie no, nie przeginajmy. Oczywiście w tym wszystkim chodzi głównie o robienie zdjęć, ale pewne walory estetyczne powinny zostać zachowane! :-/
Generalnie moim zdaniem wygląda jakby miał przepuklinę, albo "wybzło" go z lewej strony :evilsmile: :lol:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Jeśli chodzi o walory estetyczne, to akurat to mi się bardziej podoba. Moim zdaniem rozwiązanie jest estetycznie bardziej czyste - ekran to ekran, jest przy krawędziach, a przyciski mają inną strefę- przycisków. Im większy ekran - tym lepiej.

Ale bez sensu dla mnie jest zwiększanie powierzchni LCDa przy zachowaniu tej samej liczby pikseli. Maleje rozdzielczość, jakość - po co taki ruch?...
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Samp napisał/a:
Moim zdaniem rozwiązanie jest estetycznie bardziej czyste - ekran to ekran, jest przy krawędziach, a przyciski mają inną strefę- przycisków.

Ale może być mniej funkcjonalne. Teraz przyciski mam po dwóch stronach ekranu, obsługuję je kciukami, cały czas widząc ekran. W 450D nie da rady.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Owszem, może być.
Mówiłem o estetyce.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach