matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Hema Super SR 200
Kupiłem sobie aparat. Takiego pleśniaka, nic szczególnego. Jak się jednak okazało, w środku był film. Skoro był załadowany to wypstrykałem cały. Po wyjęciu się okazało, że nazywa się "Hema Super SR200". Ktoś słyszał/widział/używał takiego? Made in Japan, ale na Europę - po napisach można się domyślać, że sprzedawany w Holandii, Francji ewentualnie w Niemczech (bo te trzy języki się pojawiają w opisach). W sumie od tego filmu (nie mam pudełka, tylko kasetkę) jedzie na kilometr Konicą. Choćby dlatego, że taka dość charakterystyczna granatowa nalepka jest. Ale Konikę SR 200 to chyba dość dawno, dawno temu produkowano, nie? Może ten film mieć 15 lat lekko licząc - zgadza się? Czy jednak jakieś szanse, że bardziej świeży? Jest w ogóle sens to wywoływać (pewnie wszystkie te lata film spędził w aparacie) czy szkoda zachodu?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
matb napisał/a:
Jest w ogóle sens to wywoływać (pewnie wszystkie te lata film spędził w aparacie) czy szkoda zachodu?

Odpowiedz na Twoje pytanie jest warta kilka zl ;-)
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
matb, ja wiem, ja wiem ;-)

(nie dziwota bo to ode mnie aparat , jak sie domyslam)


Otoz Hema to jest taki daczowy supermarket. Wiec jest to film produkowany dla sieci sklepow. Ciagle mozna go nabyc, kupilem go kiedys jako testowy i efekty byly conajmniej zadowalajace. Zdecydowanie wywolaj. Kiedys wystrzelalem takiego ilforda ktory przyszedl z aparatem i wszystko bylo ok.

A swoja droga mysle ze ten film ma grubo ponad 15 lat, moze miec nawet do 30tu...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
zy, no właśnie to ten aparat od Ciebie ;-)
Żeby był starszy niż 15 lat to nie sądzę. Jeśli założenie, że to klon Koniki jest słuszne, to Konikę Super SR 200 robili chyba od 1991 roku. I wkrótce potem zastąpili jakimś nowszym produktem.
Ale w sumie fakt - 4,50 za wołanie nie majątek. A efekty mogą być interesujące, choćby poznawczo ;-)
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
Ja ostatnio na strychu znalazłem stare swoje klisze (z lat dziecięcych :) ) które miały po 8 może 10 lat. A u mnie strych to skrajności w zimie -10, a w lecie +30. A zdjęcia są zadowalające. Się tylko zastanawiam jaka różnica była by w przeterminowanych filmach ale nie naświetlonych.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Wywołałem. Podobno w labie trochę z filmem walczyli, ale cośtam wyszło. Na przykład takie:
http://codziennosc.matb.n...hp?showimage=42

Jutro może jeszcze kilka przykładów zapodam.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
matb, wyszło psychodelicznie :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Wiesz, weź jeszcze pod uwagę zdolności skanerzysty ;-)
Tu inne przykłady:

 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
prawie jak Nan Goldin :D
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
matb, widzę że masz swój styl jeśli chodzi o kolorystykę i uparcie się go trzymasz ;-) ... tak trzymać :-) .
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
PiotruśP, pytanie tylko, ile w tym zasługi mojej, a ile SilverFasta :-D
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Ciiiiii, prawdziwy artysta nie zdradza swojego warsztatu :-P ;-)



Jeżeli automatyka zawodzi to wypróbuj sposób podawany przez dzerrego - regulacja poziomu każdego kanału RGB osobno (np. poziomy w gimpie) - dla każdego kanału trzeba ustawić mniej więcej taki sam histogram ... albo prościej ;) otwórz plik w RawTherapee (otwiera nawet JPG).
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Albo tak - ściągnij FastoStone Image Viewer. Skanujesz jako slajd, dajesz negatyw, potem "Enchance colors". Suwaczkami ujmujesz niebieskiego i dodajesz czerwonego aż do uzyskania zadowalającego efektu, potem jeszcze korekcja jasnością i kontrastem. Spokojnie, ustawienia się zapisują, więc przy odrobinie wprawy w 20min pojedziesz cały film.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
bEEf, cooo? Możesz głośniej?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
HALO, MÓWI SIĘ! Czy teraz mnie słychać? Pisałem o programie pod tytułem Fast Stone. Nim też da się odwracać z powodzeniem. Wystar...
<klik>
<biiiip, biiiip, biiip>
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
:shock: bEEf, więcej melisy ... więcej melisy :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
A to kawa nie działa uspakajająco? :shock:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Eeee.... chrzanicie. Mnie się osiągnięty efekt kolorystyczny podoba :-P
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
To zależy, czy z prądem, czy też bez. Osobiście preferuję proporcje 1+1, ew. stock* :-> ... bardzo uspokaja ... :-B .


*czysty prąd :mrgreen:


matb, nie offtopuj! :P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
matb napisał/a:
Eeee.... chrzanicie. Mnie się osiągnięty efekt kolorystyczny podoba

Była taka gra na Amigę, i tam też wszystko było takie różowo-niebieskie. Nie mogę sobie przypomnieć tytułu...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach