Yahoou  Dołączył: 24 Lis 2010
WuWu84 napisał/a:
Już chyba kiedyś słyszeliśmy o "maszynie z Japonii" ;-)


Haha :) A ja nie słyszałem... To długo już ona jedzie z Japonii? Mam rozumieć, że to stary numer Foto-techniki i powtarzają to każdemu kto zadzwoni w sprawie kalibracji Pentax'a?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Nie no może to inna maszyna, albo jeszcze tamta nie dopłynęła - musiałbyś poszukać w postach sprzed dwóch lat. Poza tym foto-technika jest OK - serwisowałem u nich jakiś czas temu uwalony mechanizm sterownia przysłoną w tamronie 10-24/3,5-4,5 i całkiem szybko się uwinęli.

Na pocieszenie dodam Ci, że jeszcze nie słyszałem o systemie w którym ten tamron by się dogadywał z AFem, także nie sądzę, aby posiadacze pentaksa byli jakoś szczególnie wyróżnieni.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Jaki czas realizacji w tym euro? Czy odbierając w sklepie mam możliwość sprawdzenia i ewentualnej wymiany na inny egzemplarz? takie same warunki zakupu jak bym odbierał od kuriera? Mam lekki problem w KRK żeby iść do sklepu i wybrać ten jedyny...nigdzie nie ma pod pentax tylko na zamówienie :-/
 
Yahoou  Dołączył: 24 Lis 2010
pool80

Czas realizacji do 28 dni, ale z doświadczenia wiem, że powinien być wcześniej. Zależy od dostępności u importera. Np. na Sigmę 17-50 F2.8 EX nie doczekałem się w ogóle, a zamówiłem miesiąc temu. Z tym że z tymi Sigmami podobno jest aktualnie kłopot.

Zamówiony sprzęt możesz sprawdzić na miejscu, ale chyba zależy to od sprzedawcy. Ja już zamówiłem 2 takie Tamrony w Euro i żadnego nie wziąłem, bo oba były kulawe. Nikt się na mnie nie obraził w związku z tym i nie zmuszał do kupna. Tego co teraz przyjdzie to biorę w ciemno, najwyżej pojedzie na kalibrację.

Jak będziesz odbierał u kuriera to obowiązują zasady jak w handlu na odległość. Czyli masz prawo oddać sprzęt bez podania przyczyny w ciągu 10-ciu dni od daty doręczenia. Oczywiście sprzęt musi być kompletny, nowy i nie nosić śladów użytkowania. Z tego co wiem to nie ma z tym kłopotu w Euro- za duża i za poważna firma żeby się bawić w przepychanki z drobnicą.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
chodziło mi o kupno przez str. int. a odbiór w sklepie czy tez mam 10 dni. Ale czekać te 28 dni to jak dla mnie za dużo. Wolę iść do sklepu, pomacać obstrykać szablon i coś tam i z fotkami na spokojnie wrócić do domu. mam jeszcze możliwość używkę kupić, z wcześniejszym sprawdzeniem. po za trafnością AF na co patrzeć na takie 3 letnie szkiełko. ponoć ma plastik od mocowania filtra obluzowany. Wkurza mnie że nie ma zbytnio gdzie w KRK nabyć, a ten używany to ile wart...?
ps.dzięki za odp.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
pool80 napisał/a:
ponoć ma plastik od mocowania filtra obluzowany

Norma, mi się rozklekotał nowy po pół roku.

Można samemu naprawić:
http://www.youtube.com/watch?v=IiOj-7MAO_w

Poza tym sprawdź jeszcze czy przysłona domyka się do zadanej wartości - fotka np ściany F2.8, F4, F5.6, F8 itd sprawdzasz czy wszystkie fotki są tak samo jasne.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
strzelać w te ścianę na priorytecie migawki rozumiem AV. Dobry pomysł, dzięki. Ile może być warte szkło 2008? I czy nikt nie zna sklepu w Krakowie Znam tylko fotopanorame na westerplatte ale tylko na zamówienie i z ceną lekko przesadzają. Jest jeszcze fotoszop Królewska kupował tam może ktoś coś?
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
pool80 napisał/a:
chodziło mi o kupno przez str. int. a odbiór w sklepie czy tez mam 10 dni.

Niestety, odbior w sklepie traktuja jako rezerwacje, a nie sprzedaz internetowa. Przerabialem to w mix, nawet rzecznika praw konsumenta sie pytalem i robia to zgodnie z prawem.
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
pool80 napisał/a:
Ile może być warte szkło 2008?
to nie samochód ;-)
Jeżeli pytasz o T17-50, to na chwilę obecną maksymalnie 800-850zł.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
to chyba lepiej nowy za 1100
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
W przypadku tego konkretnego modelu, to nie wiem, czy nawet nie wolałbym używki, oczywiście zadbanej.

Dlaczego?
Bo jak pomyślę o przebieraniu obiektywów spośród 5 lub nawet 10,
żeby wybrać egzemplarz bez BF/FF, a w szczególności bez czegoś takiego,
że na krótkim końcu ma BF, a na długim FF.

Jeśli zostanie mi trochę pieniędzy w kieszeni, i w dodatku obiektyw będzie już przebrany przez poprzedniego właściciela, no to ja bym się nad tym zastanawiał.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Dlatego jak by były na sklepie, to biorę szablon pstrykam w sklepie na 17-30-50mm na szablon dodatkowo parę zdjęć na twarze jakieś obiekty na sklepie wszystko na f2,8 i wracam na pc przeglądać. tak było by idealnie. dokładam 200-300 pln i mam nowy na gwarancji. A z używką nigdy nie ma pewności ze jest przebrany i że z moja puszką będzie ok. No i jak szkło było "traktowane". obstrykać szablon z minimalnych odległosci i z.... no właśnie z jakiej?
I nikt nie wie gdzie w Krakowie jest sklep z Tamronami pod pentax?
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Jeden woli to, drugi tamto. Ja bardzo dobrze wyszedłem na kupnie używki :-P , i mam super pracujący obiektyw.

spróbuj w euro rtv agd, ale może być pod zamówienie dopiero ściągany do konkretnego sklepu.
 
WarLord  Dołączył: 19 Cze 2010
pool80 napisał/a:
I nikt nie wie gdzie w Krakowie jest sklep z Tamronami pod pentax?


Widziałem sklep Tamrona niedaleko poczty głównej, trzeba iść w górkę jakieś może 100 metrów. ;)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
volender napisał/a:
Ja bardzo dobrze wyszedłem na kupnie używki , i mam super pracujący obiektyw.

Ja kupiłem nowy przez internet i też nie miałem problemu. Z tym tamronem chyba nie ma żadnej reguły :->
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
W górkę to na Westerplatte sklep się nazywa fotopanorama. Cena nie za niska, można zamówić 48h, po zostawieniu zaliczki na sklepie, jak nie trafiał by to kalibracja 10 dni czy 2 tygodnie, już nie pamiętam. Nie pytałem o wymianę na inny egz, bo myślałem ze nie będzie dużego problemu kupić gdzie indziej...ehh z mocowaniem na pentaxy nie idą, to i na sklepie nie mają tak się dowiedziałem.
WuWu84, w Twojej stopce widzę że jednak wolisz pentaxowy 16-45/4 :?:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
pool80 napisał/a:
WuWu84, w Twojej stopce widzę że jednak wolisz pentaxowy 16-45/4

Aparaty pentaksa generalnie wole - tamrona kupiłem do Canona 50D. Teraz szukałem czegoś szerszego od mojej Sigmy 18-50/2,8 Macro EX i filtrem 67 mm. Obiektyw systemowy, 16 mm w dodatku za psie pieniądze był atrakcyjniejszy. Tym bardziej, że gdybym potrzebował działki światła więcej mam na półce jeszcze wspomnianą sigmę - dużo solidniej zbudowaną i z przyjemniejszym bokeh od tamrona.
 
plastyk  Dołączył: 30 Sie 2007
Zapewne już wiecie o tym, ale warto odświeżyć: http://www.the-digital-pi...omp=0&APIComp=0
Ciekawy test, ale na ile wiarygodny. Dzisiaj właśnie kupiłem i testuję tego Tamrona, po tym teście. Chciałem kupić S17-50 (nową), ale ten test "zadziałał" na mnie. Ogólnie ok, ale na 50mm/2,8 mam lekki FF, po przymknięciu trochę znika. Zapewne w sobotę będę sprawdzał inny.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Powodzenia
 
plastyk  Dołączył: 30 Sie 2007
Za drugim podejściem, wybrałem ten co trzeba. ma lekki FF na pełnej dziurze, po przymknięciu...super.
Wciąż go testuję i raczej nie oddam. Pozdrawiam.
Oczywiście mam Tamrona, nie Sigmę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach