kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Jako, że Sigma 17-50 z mocowaniem K nie jest dostępna, a ploty chodzą, że będzie dopiero w październiku, zdecydowałem się na tamrona. Przeglądnąłem testy i sample nim robione i podoba mi się. Jedynie nad czym mam zgryz, to jakość wykonania. Obecnie posiadam DAL 18-55 i chociaż to całkowity plasticzak to jednak nie sprawia wrażenia jakby miał się za chwilę rozlecieć (co mnie cieszy). Moje pytanie- czy ten Tamron jest jednak lepiej wykonany (wykończony) niż DAL?
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Mam tego tamrona i prawdę mówiąc, nie wiem czemu się czepiają co do konstrukcji i wykonania tego obiektywu. Zwykły, niczym nie odbiegający od większości wspólczesnych szkieł jakością wykonania obiektyw. Bardzo go sobie chwalę. Z k 30 spisuje się znakomicie.
Ponieważ nie potrafię tutaj wrzucać zdjęć, chętnie prześlę na prywatnego maila.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Jakość wykonania tamrona 17-50 do kita jest znakomita . Dużo cięższy, lepiej spasowany. To już taki entry level dla profi. Jeśli miałbym wybierać między stałkami 28, 35 i 50 a tamronem to kupiłbym tamiego 28-70/2.8
Świetne szkło. Portrety są świetne, super mazia świat na nieostrościach. Po wołaniu z rawa można nie wierzyć ze szkło za 1500. Polecam. 17-50 też jest w porządku, to w sumie to samo tylko pod aps-c. Jednak dla portretu i ogólnej przyjemności wydobywania przedmiotów z tła lepszy jest 28-75. Tami 28-75 jest większy nieco. Te same średnice filtrów są użyte.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
andyspring, dzięki. Zdjęć naoglądałem się dość i możliwości optyczne mi pasują jak najbardziej. Jak wrzucasz gdzieś zdjęcia to podaj linka. Martwiłem się jakością wykonania (która nie jest chwalona), ale jak jest podobna lub lepsza niż DAL (z którego jestem zadowolony), to nic, tylko brać ;-)
M.K, 28-75 jest dużo z wąski do fotografii jaką chcę i lubię uprawiać. Gdybym już teraz miał sigmę 10-20 (którą na pewno kupię w niedalekiej przyszłości) to jeszcze bym może rozważył zakup tego obiektywu. A tak 17-50 to dla mnie bardzo uniwersalny zakres, bo większość zdjęć robię w przedziale 18-35mm więc brakowało by mi tego dołu.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Miałem tamrona, mam *16-50.

Jako użytkownik mogę napisać, że szkło rozsądnych gabarytów, przyzwoicie wykonane, ostre i kontrastowe, ale jest duży rozrzut jakościowy i egzemplarz egzemplarzowi nierówny. Niech inni piszą co chcą, ale wg mnie kalibracja jest konieczna, bez niej mało prawdopodobne, że współpraca body obiektyw będzie poprawna, nawet, jeżeli ktoś twierdzi, że jest ok, nie do końca jest jak należy B) Mój egzemplarz ostrzył jak chciał. Trzeba być zdecydowanym na zakup i posiadanie, bo jest tylko jedna darmowa kalibracja, przy odsprzedaży mogą być problemy B) Body miałem regulowane we Francji i wszystkie szkła systemowe teraz ostrzą bez korekt, skalibrowałem tamrona do tego body, ale nie ostrzył poprawnie z żadną z puszek znajomych :roll:
28-75 ma bardziej zaawansowaną konstrukcję, więcej "szlachetnych" soczewek, co przekłada się na lepszą jakość obrazka, ale 28mm to dość wąsko jak na jedyne szkło, trzeba zostawić w torbie miejsce na coś szerszego w torbie.

Mój poszedł do ludzi ze względu na małopentaxową kolorystykę - jakiś wybredny się zrobiłem ostatnio :evilsmile:
 
tomak1986  Dołączył: 21 Cze 2012
Co do jakości wykonania to zależy z czym się porównuje. Przy Samyangu 85mm czy 14mm niestety dość słabo wypada, przy eLkach też... Obiektyw w porządku pod względem ostrości, ale AF jest dość wolny (przynajmniej na K-R) i głośny.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
rey napisał/a:
... ale jest duży rozrzut jakościowy i egzemplarz egzemplarzowi nierówny. Niech inni piszą co chcą, ale wg mnie kalibracja jest konieczna, bez niej mało prawdopodobne, że współpraca body obiektyw będzie poprawna, nawet, jeżeli ktoś twierdzi, że jest ok, nie do końca jest jak należy

Właśnie dlatego kupuję w takim sklepie, gdzie gwarantują ostrość Tamrona. Kupuję u nich również puszkę (k-30) i mają dostroić do niej obiektyw. Gdyby nie to, to nawet do grudnia bym czekał aż pokaże się Sigma z mocowaniem Pentaxa :mrgreen:

[ Dodano: 2013-08-24, 13:07 ]
tomak1986, ten obiektyw będzie zamiast DAL, do którego nie mam zastrzeżeń jeśli chodzi o wykonanie. Jeżeli ten Tamron jest co najmniej tak zbudowany jak pentaxowe 18-55 to będę zadowolony.

PS
Gdzieś czytałem porównanie sigmy, tamrona i DA* i wyszło, że śrubokręt nie ustępuje pod względem szybkości tym ultra-cośtam.
O, tu jest: https://www.pentaxforums..../autofocus.html
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Nie wiem gdzie chcesz kupić, ale co do tej gwarantowanej ostrości to nie wierzył bym w to tak do końca. Najlepiej próbować sprawdzić przed zakupem i dopiero kalibrować, bo potem z tymi zwrotami, reklamacjami i czekaniem odechciewa się fotografować :roll:

kojut napisał/a:
PS
Gdzieś czytałem porównanie sigmy, tamrona i *DA i wyszło, że śrubokręt nie ustępuje pod względem szybkości tym ultra-cośtam.

Gorzej z celnością i szybkością ostrzenia niestety ;-)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
rey napisał/a:
Nie wiem gdzie chcesz kupić, ale co do tej gwarantowanej ostrości to nie wierzył bym w to tak do końca.

Spotkałem się z pozytywnymi opiniami
 www.accord-foto.pl/TAMRON-1750-f28-SP-AF-XR-Di-II-LD-ASL-IF-gwar-5-lat-Pentax-GWARANCJA-OSTROCI_p1311.html 


[ Dodano: 2013-08-24, 16:47 ]
PS
rey, uruchomiłeś tego SF7?
 

zunlicht666  Dołączył: 28 Lut 2011
Tutaj z rzetelnością bywa rożnie ja osobiście nigdy nie kupowałem razem z puszka , ty masz spore prawdopodobieństwo że będzie ok.Pod warunkiem że sprzedawca będzie miał dobry humor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
W accord foto mój kolega brał k 5 wraz z kilkoma szkłami i wszystko grało żaden 3 nie był lipny
Z tego co mi się obiło ostatnio po uszach będąc w barze foto ceny również sprawdzaj dokładnie sprzęt czy wszystko gra tyle że nie handlują Tamkiem
 

beetlejuice  Dołączył: 25 Maj 2013
zunlicht666 napisał/a:

W accord foto mój kolega brał k 5 wraz z kilkoma szkłami i wszystko grało żaden 3 nie był lipny
Z tego co mi się obiło ostatnio po uszach będąc w barze foto ceny również sprawdzaj dokładnie sprzęt czy wszystko gra tyle że nie handlują Tamkiem


Hmm.. Bez urazy zunlicht666, nie wiem jak dla innych forumowiczów, ale dla mnie to zdanie nie do końca jest zrozumiałe :roll:
Popraw, jeśli możesz, co miałeś dokładnie na myśli ;-)
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
kojut napisał/a:
rey, uruchomiłeś tego SF7?

Pytałem w kilku miejscach, ale nie mieli do tego akumulatora. Jeżeli udało by mi się podładować stary i sprawdzić czy wogóle body działa pewnie szukałbym efektywniej 8-)

Może jakąś kombinację kablową z BC700 ktoś podpowie, z elektryki nie jestem mocny, a nie chciałbym czegoś spalić 8-) Nie pali mi się do tego, przypuszczam, że efekty będą raczej mierne i traktuję to bardziej jako ciekawostkę :mrgreen:
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
zunlicht666, z korespondencji ze sklepem wyszło, że poważnie traktują klienta. Dają gwarancję ostrości (cokolwiek to znaczy :twisted: ) więc w razie problemów będę mógł odesłać.
rey napisał/a:

Pytałem w kilku miejscach, ale nie mieli do tego akumulatora. Jeżeli udało by mi się podładować stary i sprawdzić czy wogóle body działa pewnie szukałbym efektywniej 8-)

Może jakąś kombinację kablową z BC700 ktoś podpowie, z elektryki nie jestem mocny, a nie chciałbym czegoś spalić 8-) Nie pali mi się do tego, przypuszczam, że efekty będą raczej mierne i traktuję to bardziej jako ciekawostkę :mrgreen:
Ten sklep ma na pewno http://allegro.pl/bateria...3476855056.html
A jak nie chcesz kupować, to połącz cztery paluszki szeregowo i podepnij kablami do odpowiednich styków w aparacie. Tym sposobem nie powinieneś nic spalić.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Ja z SF7 dostałem jedną CR-P2 6V (nie 2CR5 jak zalinkował kojut), te pierwsze są na sieci. Nie wiem czy bezpiecznie jest je ładować bo to bateria litowa nie akumulator. Podpinałem na czterech paluszkach i też działa, tzn. tak samo się zachowuje jak na tej baterii czyli po brzęczy i zaczyna mrugać. W tych modelach padają zębatki i chyba tak mam :-) .
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Makler, instrukcja (str.4) mówi o baterii 2CR5, taką też mam w swoim aparacie i śmiga bez problemu- siódma rolka prawie skończona (plus zabawa na pusto).
Makler napisał/a:
te pierwsze są na sieci.

2CR5 też pełno. Dodatkowo można kupić na ebay akumulator i ładowarkę za niespełna 20 euro (ja za tyle kupiłem samą baterię, ale mi się pod tyłkiem paliło :-) )
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
To, co wyjąłem z aparatu to SANYO 2CR5 Litchum MnO2, czyli mogą być i takie. W sklepie krzyknęli mi 50zł, do tego na zamówienie 8-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jak nie chcesz inwestować w akumulator, to bateria 2CR5 na All..... od 14 do 19 zł stoi.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Wszystko widziałem, szkoda mi kasy, bo to nie tylko akumulator, ale film, wywołanie i zabite kadry jak body jest niesprawne 8-) Dlatego chciałbym podjąć próbę podładowania posiadanego rozładowanego aku na czas sprawdzenia puchy ;-)

Odnośnie Tamrona - lubi się poluzowywać przednia soczewka, po poluzowaniu nawet jednego z trzech wkrętów obiektyw nie chce poprawnie ostrzyć.
 
chomsky  Dołączył: 23 Lut 2010
andyspring,
Czy K30 nie ma problemów z łapaniem ostrości na szerokim kącie, np. 17mm z Tamronem 17-50?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach