naqty  Dołączył: 29 Sty 2008
Albo mialem zwidy albo ten tamron, wlasnie z mocowaniem pentaxa, w japonii pokazal sie ciut wczesniej... przed gwiazdka w yodobashi.com widzialem go (i specjalnie nawet to sobie wynotowalem) po 41800 JPY (ok. 960PLN), a dla porownania - pentaxa 16-45 po 46400 JPY (ok. 1070PLN).
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
naqty napisał/a:
41800 JPY (ok. 960PLN), a dla porownania - pentaxa 16-45 po 46400 JPY (ok. 1070PLN).


A mówią, że Japonia to najdroższy kraj świata...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cześ proszę nie omieszkaj o tym poinformować na forum :mrgreen: No to się będzie działo. A miałem nic do wiosny nie kupować, oj coś się chyba nie uda :-P
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
To tak jak u mnie :) Miała być kasa na wakacje ale i tak pewnie nie dostanę urlopu :P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
jeśli będzie za 1000pln brutto to biorę nie zastanawiając się więcej :_)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
guerilla napisał/a:
jeśli będzie za 1000pln
myślę, że jednak trochę drożej, o kilkaset złotych drożej. Jednakże jeżeli faktycznie kosztowałby tyle biorę od ręki :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do Ci N chodzi po około 1350
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
czyli w tej samej cenie powinien być do Pentaxa. IMHO i tak niezła cena i chyba nawet taniej niż konkurencyjne Sigmy 18-50/2.8
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Wszystko OK. tylko z tym Tamronem też nie jest tak kolorowo, trzeba naprawde trafić szt.

Znajomy pod C przetestował kilka szt. zanim trafił na dobrą szt...
Można wyczytać o tym szkle, że potrafi być niemal jak L-ki, a też są szt. że kit canona to mistrz ostrości przy tym tamronie.

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
siwyyy77 Ty się po prostu nie znasz. Laik z ciebie i wstyd mi, że na forum takie bzdury piszesz :evilsmile: Toż cały fuun polega na tym, że musisz losować i te nerwy dobry/zły wymienić/zatrzymać. Czysta rozkosz. Ty profanie, Ty to byś tak chciał bezdusznie. Kupić obiektyw i już. Gdzie tu przyjemność, gdzie emocje?

W ogóle się nie znasz, Ty, a Ty może jeszcze zdjęcia chciałbyś nim robić? :shock: Co? Ech amator :-P


;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Żaba napisał/a:
Toż cały fuun polega na tym, że musisz losować i te nerwy dobry/zły wymienić/zatrzymać. Czysta rozkosz.

Ta rozkosz nie dotyczy tylko nas, w innych systemach to samo. Canonierzy kupując podstawowy zoom 24-70/2.8 - jedna z flagowych eLek systemu, przebierają jak w ulęgałkach. A to mydło na 70ciu, a to BF na 24ech, a to porysowane soczewki, farba zdrapana i silnik nie działa ;-) , a to stabilizacji brak :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
chyba zmienię system :mrgreen:
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
w poznaniu jest koles co sie zwie Cichy, ma dystrybucje Tamrona i testuje kazda sztuke przed wyslaniem (ostrosc, ff/bf) polecam go.
Ceny ma ok, no i gwarancja... 4 lata na obiektyw :-)

http://allegro.pl/show_user.php?uid=8802635
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
dtox, nie 4 lata, tylko 2 z możliwością przedłużenia o kolejne 2. Normalna gwarancja autoryzowanego dystrybutora.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dtox napisał/a:
testuje kazda sztuke przed wyslaniem (ostrosc, ff/bf)
FF/BF ? W jaki sposób bez puszki ? W dodatku nigdy nie miałem problemów z Tamronem w tej kwestii :mrgreen: .
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
dtox napisał/a:
testuje kazda sztuke przed wyslaniem (ostrosc, ff/bf)

ciekawe jak to robi? ludzie przysyłają mu swoje body???

[ Dodano: 2008-01-30, 18:19 ]
argawen, byłeś szybszy
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
Jakiś czas temu męczyłem Czesia testami w sklepie. 3 sztuki sprawdziłem i z każdą FF. Okazało się, że to moje body przy żarówkach tak psoci.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Cześ napisał/a:
dtox napisał/a:
testuje kazda sztuke przed wyslaniem (ostrosc, ff/bf)

ciekawe jak to robi? ludzie przysyłają mu swoje body???

[ Dodano: 2008-01-30, 18:19 ]
argawen, byłeś szybszy


tak,
a on je sobie to zbiera i jak uzbiera na bilet to ucieknie do usa...

Czes kto jak kto, ale Ty powinienes wiedziec, ze obiektywy sie tez kalibruje pod tym katem.
jesli ma sprawdzone body to ja nie widze problemu, zeby je sprawdzac na test-chart'cie...

 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
dtox, skoro piszesz, że gość testuje szkła na FF/BF to jeszcze objaśnij, nam laikom, w jaki cudowny sposób to robi.

[ Dodano: 2008-01-30, 19:48 ]
Tak się składa, że na FF/BF szkło można sprawdzić tylko pod konkretnym egzemplarzem body. Więc zanim coś napiszesz - pomyśl.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
czytaj ze zrozumieniem, a jak chcesz poszydzic to zapraszam do hyde parku...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach