adrian87  Dołączył: 21.11.2014
Czyli warto się nim zainteresować :) wie ktoś ile kosztuje kalibracja zetsawu? Czy jeśli będę kalibrował puszkę z tym obiektywem to zmienią mi się ustawienia z innymi obiektywami czy nie?

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
adrian87, jeszcze obiektywu nie kupiłeś a już kalibrujesz? Daj mu szansę.

Chciałem znać orientacyjny koszt takiego zabiegu

kojut  Dołączył: 13.04.2011
adrian87, nie kupuj używanego jeśli nie będzie działał poprawnie z Twoim aparatem. No chyba, że koszt zakupu plus cena kalibracji wyniesie max. 900zł.
A o ceny najlepiej pytać u źródła: http://www.tamron.eu/pl/contact/

stel  Dołączył: 08.01.2015
Swojego czasu mailowałem z FotoTechniką z Gdańska nt. kalibracji Tamronów. Oto fragment maila:

FRONT FOCUS / BACK FOCUS
Kalibracja systemu AF obiektywu jest wykonywana BEZPŁATNIE (JEDNORAZOWO DLA ZAREJESTROWANEGO APARATU) w ramach gwarancji.
Usługa ta przeprowadzana jest w razie zachodzącej konieczności po dostarczeniu sprzętu.
Naładowana bateria to jedyne niezbędne akcesorium w przypadku kalibracji.
Koszt kalibracji obiektywów nie objętych gwarancją wynosi od 180 zł netto + koszt przesyłki zwrotnej 20 zł netto.
Wada typu Front Focus lub Back Focus to nie usterka ani wada obiektywu!
Fluktuacje obrazu w trybie AF typu Front lub Back Focus są spowodowane jedynie niedoskonałością samego body.
Należy pamiętać, że Autofocus w każdym z aparatów jest "inny".
Kalibracja systemu AF - to regulacja dostrojenia systemu AF obiektywu do aktualnych ustawień aparatu.
Aparat jest jedynie wzorcem, do którego dostosowuje się parametry obiektywu.
Gwarancją osiągnięcia 100% rezultatów przeprowadzanej kalibracji AF jest dostarczenie obiektywu wraz z korpusem z którym ma współpracować.
W przypadku braku aparatu zakres AF jest centrowany przy użyciu dostępnego body serwisowego.
Serwis nie udziela gwarancji dot regulacji zakresu AF w przypadku dostarczenia obiektywu bez wzorca (aparatu).

Tego typu zestaw najlepiej dostarczać we własnym zakresie i na własną odpowiedzialność bezpośrednio do serwisu lub za pośrednictwem firmy spedycyjnej.

W przypadku konieczności kolejnej kalibracji wynikającej z braku wzorca (aparatu klienta j.w.) klient ponosi koszt przesyłki sprzętu w obydwie strony.

ODE MNIE. Również bałem się tego szkła. Kupiłem używkę od ,,nieznajomego". Obawy się nie potwierdziły, wszystko śmiga pięknie, czego i Tobie życzę :-)

Dziękuję bardzo za wskazówki :) przemyślę sobie to wszystko :)

Bartolini  Dołączył: 02.04.2017
witajcie, odświeżę temat. obecnie posiadam K3II + Tamron 17-50. Mam problem z FrontFocus od 46-50 mm. Między 17- 46mm trafia w punkt (prawie zawsze ;-) ) czy też coś takiego zauważyliście u siebie? czy warto z tym fatygować się do serwisu?

kerad  Dołączył: 02.08.2006
Mój jest po kalibracji i obecnie na każdej ogniskowej w zdecydowanej większości trafia z ostrością jak trzeba. Ale musisz pamiętać, że ten obiektyw jest najlepszy przy 17 a przy ogniskowych 40-50 zaczyna gorzej (bardziej miękko) rysować. Ten typ tak ma. Dlatego ostatnio coraz częściej używam zestawu 12-24 i 50-135 :-P

espresso  Dołączył: 30.04.2007
kerad napisał/a:
Ale musisz pamiętać, że ten obiektyw jest najlepszy przy 17 a przy ogniskowych 40-50 zaczyna gorzej (bardziej miękko) rysować.
Przyznam iż użytkowałem ten obiektyw intensywnie kilka lat i nigdy tego nie zaobserwowałem. Obecny użytkownik jest dalej bardzo zadowolony.

kerad  Dołączył: 02.08.2006
Mój tak ma niestety. Z tego co zauważyłem najlepiej jest w granicach 17-35mm i f5,6-8 - tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń. Dalej jest lekki spadek ostrości, szczególnie na brzegach a najsłabiej jest przy 50mm i f2,8. Ale nigdy tego szczegółowo nie analizowałem, uznałem że tak ma być.

Skocz do: