Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tamron 90mm 2.8 XR DI- bla bla bla i pentax 85mm 1.4 AF If
To szklo kosztuje teraz 1500zl - wlasciwie stac mnie na nie.... nigdy nie mialem prawdziwego macro, a jednoczesnie dobrego i ostrego szkla portretowego.....

http://www.photozone.de/8...nikon/index.htm

85mm 2.0 jest fajne ale nie ma macro.....

na ebay-u jest 85mm 1.4 :

http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...:MEWA:IT&ih=015

i tu mam problem - to szklo pentaxa jest absolutnie GENIALNE !!!! ale - ceny sa zaporowe - przynajmniej w europie...
a watpie zeby cena na ebay zatrzymala sie na 600 euro......
77 limited - cos mi nie wychodzi zakup.... pilot ktory latal do USA -niemam go jak namierzyc.....

co robic.....(pic juz nie mam co :-D )
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ty - przecież jeszcze niedawno było za 199PLN w FotoJokerze (fakt, że bez "Di"), nie mogłeś wówczas kupić? :-P
A za wklejanie linków z 85/1.4 będę "szczelał" do Ciebie z procy kulkami na mole.
Wredus.

 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
przecież jeszcze nie dawno było za 199PLN w FotoJokerze (fakt, że bez "Di"), nie mogłeś wówczas kupić? :-P



ej, no wez i mnie niedenerwuj :evil: :evil: :evil:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
ej, no wez i mnie niedenerwuj

Chodzi Ci o literówkę? Sorry, L_uka, już poprawiłem :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
y - przecież jeszcze niedawno było za 199PLN w FotoJokerze (fakt, że bez "Di"), nie mogłeś wówczas kupić?
- ja mam taki karabinek elektryczny na plastikowe kulki (swietna zabawa) - wiec uwazaj - moze byc wojna
Co do tego Di - to chyba jest roznica miedzy tymi szklami wieksza niz dodanie tego Di
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
- ja mam taki karabinek elektryczny na plastikowe kulki (swietna zabawa) - wiec uwazaj - moze byc wojna



oOo! ja mam Glocka na kulki - Michu, strzez sie!
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Co do tego Di - to chyba jest roznica miedzy tymi szklami wieksza niz dodanie tego Di

Tssaaa... Pewnie. Jak dla mnie jest przez to obiektyw bardziej trendy. I tego, no, Jizzy. Rozwinięcie owego "Di" to "Digital Integrated Design". Co pewnie oznacza totalne przeprojektowanie układu soczewek, by wreszcie mógł ów obiektyw pracować z DSLRem :-/
A co do wojny na kulki...
Z uwagi na fakt osamotnienia na mej rubieży, oraz wykorzystanie jedynie broni konwencjonalnej - by nie rzec manulanej (to takie sprytne nawiązanie do fotografii, by jakiś nawiedzony moderator nie przyczepił się, że płodzimy kolejny offtopic), pozwolę sobie na subtelne podmienienie amunicji na kulki z łożysk tocznych. Chodzi mi jedynie o Wasze zdrowie, bowiem jak powszechnie wiadomo, kulki na mole zawierają paradichlorobenzen, a ten potrafi uzależniać.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dobra L_uka - ja to sobie zapamiętam. Jak Ci ktoś kiedyś zrobi po pijaku jesień średniowiecza - przypomnij sobie ów post.

A przy okazji.
Nie macie tego wspaniałego, twórczego uczucia, że właśnie bierzecie udział w najgłupszym OT, jaki pojawił się na tym forum? Mi aż przepone z wrażenia rozsadziło.
OKO - jadę do lasu przywiązać się do drzewa, bo czuję, że mnie rozsadza...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A przy okazji.
Nie macie tego wspaniałego, twórczego uczucia, że właśnie bierzecie udział w najgłupszym OT, jaki pojawił się na tym forum?


Ja mam zawsze takie wrażenie, jak czytam jakikolwiek wątek z Twoim udziałem.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jak ja Cię Jarek lubię :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
a MASZ!

http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...AMEWA%3AIT&rd=1

MUSIALES ?!?!?!? - kurde licytowac czy nie????? opis jest malo zachecajacy - dokladny...?

[ Dodano: 2006-08-11, 21:02 ]
ok. jezeli ktos licytuje z forum to dajcie znac zeby nie wchodzic w droge !!!?

[ Dodano: 2006-08-11, 21:17 ]
jak zwykle zgubila mnie zbytnia ostroznosc/brak kasy na ekscesy
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No Faaaafniak... Jak mogłeś? Najpierw piszesz, że mógłbyś zainwestować, a potem taką okazję puszczasz? Jak widać brak wspomagaczy rujnuje Ci życie ;-)
Tak notabene - za ile poszedł?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
1850 + do polski niezbyt okreslon4e koszty....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Brałbym. Gdyby nie inne koszty... :evil:
Ale z drugiej strony może to dobrze wróży aukcji, którą śledzisz? W każdym bądźrazie będę trzymał za Ciebie kcuki (w formalinie).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
:mrgreen:
Michu napisał/a:
W każdym bądźrazie będę trzymał za Ciebie kcuki (w formalinie).
:mrgreen: -tylko pamietaj wyjmij je od czasu do czasu.... :-P
 
KvM Dołączył: 13 Wrz 2006
Witam!
Przepraszam za odgrzewawnie kotleta, ale chciałbym prosić o nieco więcej informacji na temat rzeczonej 85tki. Czy to jest podobna konstrukcja optyczna jak Zeiss, czy Minolta? Czy AF jest w miarę szybki?
Z góry dziękuję.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
KvM napisał/a:
więcej informacji na temat rzeczonej 85tki. Czy to jest podobna konstrukcja optyczna jak Zeiss, czy Minolta? Czy AF jest w miarę szybki?

nie, to bardzo kiepski i przestarzaly obiektyw - teraz lepiej kupic cos z serii DA ;-)

PS to taki zarcik, bo jest tutaj sporo osob, ktore sprzedalyby nerke, zeby kupic troche sprzetu foto i m.in. tego 85/1.4 ;]
 
KvM Dołączył: 13 Wrz 2006
Konstrukcja Zeissa liczy sobie coś koło stu latek - więc po części potwierdzasz słuszność moich domysłów, ale rad bym był mieć pewność :-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Coz, trzeba by sobie znalezc w necie diagramy optyczne FA* 85/1.4, Zeissa i Minolty i porownac ;-) W konstrukcji optycznej Pentax uzyl dwoch soczewek o niskiej refrakcji. Generalnie AF jest b. szybki (w koncu IF), bokeh bardzo przyjemny, jeden z lepszych jakie widzialem (choc nie mam porownania do takich 85-tek Minolty czy Zeissa), znakomita ostrosc juz od f1.8-2.0, f1.4 jest zupelnie uzyteczne do portretow, choc trzeba dobrze wcelowac z ostroscia :mrgreen: Ciezki skubany, ale coz, poza pierscieniem przeslon to sam metal i szklo ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach