sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
  Stabilizacja w korpusach Canona i Nikona!!!
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Od dawna wiadomo było, że ręce mniej się trzęsą jak muszą przeciwdziałać większej wadze aparatu (w pewnych granicach). Więc już dawno temu padały też propozycje dowiązania pół cegłówki do cyfrówki :-D
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Bez komentarza

bylo :-P
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Jak to działa ? bo ja jakoś nie widzę w tym metody , baa nawet
nasuwa sie pytanie czy puszka by mi przypadkiem nie wyleciała
z rąk
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Grizley napisał/a:
Jak to działa ?

ciagniesz aparat do gory, a ze jest on linka polaczony ze stopa, eliminujesz w ten sposob drgania pionowe, zmniejszajac mozliwosc drgan poziomych, no bo ciagniesz do gory ;]
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Grizley napisał/a:
Jak to działa ?

Normalnie, podobnie jak większa waga korpusu. Gdy chcesz utrzymać coś nieruchomo, to przy małej wadze tego czegoś mięśnie muszą się wzajemnie kontrować (np. zginające i prostujące kończynę) i łatwiej o drżenie. Przy oporze działają już tylko mięśnie jednej grupy. W tym przypadku do masy aparatu dochodzi opór od tej linki przydepniętej nogą.
No i też to co napisał l_uka - linka ogranicza ruch.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
dziekuje za odpowiedzi , nie skorzystam :lol:
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
Metoda jest prosta - każdej akcji towarzyszy reakcja- jedna z podstawowych zasad fizyki...wystarczy te siły zrównoważyć, co nie jest trudne :mrgreen:
wg mnie osobiście arcyciekawy pomysł, warty uśmiechu na mojej twarzy - doceniajmy pomysłowość :-D
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pomysł ciekawy ale absolutnie nie nowy - kiedyś w większości podręczników fotograficznych, przynajmniej polskich, takie rozwiązanie było opisane. Według mnie nakłady są tak minimalne w stosunku do możliwych korzyści, że nic nie powinno powstrzymywać przed spróbowaniem ale z jakiegoś powodu nigdy mi się nie chciało tego praktycznie sprawdzać - zazwyczaj jak przewiduję potrzebę to nosze jednak statyw.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach