pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Muszę coś dopisać.Silikion nie powinien kosztować 3zł bo to nic nie da.Należy trochę zainwestować.Najprościej jednak nie kombinować.W większych sklepach budowlanych można dostać za ok 10-11zł Fix All firmy soudal.Jest to rodzaj silikonu,jest biały ale warto,jest po problemie,tanio i łatwo dostać.Nie zapomnijcie o obcięciu narosłej gumy,odtłuszczenia.Należy zaopatrzeć się w pomięte gazety aby okręcić celem dociśnięcia to wszystko.Po 24godz jest wspaniale zapomina się o problemie.Krajowe tanie silikony odradzam,zachodnie specjal można stosować ale osobiście polecam Fix All,sklei uczciwie gume z metalem itd. a przy okazji ma elastyczność.Pozdrawiam
 

bigbunghole  Dołączył: 23 Maj 2006
Odświeżam wątek, bo chyba wreszcie udało mi się porządnie przykleić gumę w moim deesie. Próbowałem wcześniej dwa razy - klejem "szewskim" (poliuretanowym), następnie kauczukowym... oba patenty działały do pierwszego spaceru, potem znowu odłaziło. W końcu oderwałem tę gumę całkiem, oczyściłem do gołego plastiku najbardziej zewnętrzną część korpusu (w pozostałej części od czerwonego oka do obiektywu oryginalna taśma trzymała OK więc jej nie ruszałem), pod zewnętrzną część gumy podkleiłem kawałek taśmy klejącej obustronnej do wykładzin - i trzyma, póki co nigdzie nie odłazi. Zobaczymy jak długo tym razem:)
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Jako akwarysta moze podpowiem moj patent na takie klejenia - co prawda w aparacie nic nie musialem jeszcze podklejac, ale w akwarium, w bojlerze i aucie tak ;-) Otoz, w akwarystyce do klejenia szyb akwariowych wykorzystuje sie specjalny czarny silikon akwarystyczny - do kupienia w sklepach akwariowych po ok. 5 zl za tubke. Jest to specyfik ktory w miare szybko lapie i przysycha - a po przyschnieciu jest to czarna guma jak z uszczelki. Jest czarny, co moze byc zaleta - bo jak wylezie to go nie widac :mrgreen: . Po 15 minutach mozna sie przekonac, czy wszystko gra. Usunac go mozna termicznie - reaguje na wrzatek - jak ktos wrzatku do akwarium sobie naleje by je wyczyscic to sie zdziwi :mrgreen:

Czasami przydaje sie nie tylko do akwarium, ale wszedzie tak, gdzie sa jakies braki w gumowych uszczelkach, np. w aucie i wszedzie tam gdzie potrzebna guma/gumka , i gdzie nie dziala wysoka temperatura.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
w szkole mnie uczyli ze najtrwalsze są kleje dwuskładnikowe są nawet mocniejsze niż stal dobrym przykładem takiego połączenia stal -guma może być choćby połączenie klocka hamulcowego jest tam zastosowany klej kilku składnikowy który łączy tak silno ze sami widzicie jakim obciążenia jest poddawany.
polecam kleje dwuskładnikowe do nabycia w dobrych sklepach elektornicznych i samochodowych
 
danpe_
[Usunięty]
Tok'Ra napisał/a:
Otoz, w akwarystyce do klejenia szyb akwariowych wykorzystuje się specjalny czarny silikon akwarystyczny


Nie tylko czarny, przezroczysty też (jako akwarysta to mówię ;) ma się wanne w pokoju :mrgreen: ), także trzeba sprawdzać na tubce co jest napisane, bo wyglądają tak samo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach