plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Yacek - jeśli uważasz, że masz punkt ostrości przesunięty w pionie, jak to pokazałeś na drugim zdjęciu, to zrób próbne zdjęcia również w pionowym położeniu aparatu i porównaj.
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
To sprawdźcie dokładniej, ale mnie to i tak chyba nie będzie przeszkadzało. Przy owadach i tak będę używał najczęsciej mauala. Jeśli wogółe uda mi się zebrać pieniądze :-/ .
 
Yacek Dołączył: 28 Sie 2006
plwk napisał/a:
Yacek - jeśli uważasz, że masz punkt ostrości przesunięty w pionie, jak to pokazałeś na drugim zdjęciu, to zrób próbne zdjęcia również w pionowym położeniu aparatu i porównaj.

U mnie wygląda to tak:
http://img86.imageshack.us/img86/9143/af2ch8.jpg
akurat dobrze sie składa, bo mogę celować dolnym końcem prawej klamry.
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
Yacek napisał/a:
akurat dobrze się składa, bo mogę celować dolnym końcem prawej klamry.

a jakie masz ustawienie af?
Na pewno centralny pomiar?
 
Yacek Dołączył: 28 Sie 2006
Na 100% centralny :)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
JN napisał/a:
OT: Od kiedy mieszkasz w Japonii, po jakiemu tam gadasz... masz kobietę Japonke:>? :D



W Japonii mieszkam od marca 2005 roku z przerwa sierpien -wrzesien 2005 roku do teraz. :mrgreen: Gadam po angielsku, ale ucze sie jezyka japonskiego, pisania rowniez, choc to bardzo trudne. Ale wszystko powoli, mam czas :mrgreen: . Obecnie mieszkam w malutkim domku z japonka, ma na imie Manami. Jak dla mnie jest mloda, ma 33 lata.
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Cytat
W Japonii mieszkam od marca 2005 roku z przerwa sierpien -wrzesien 2005 roku do teraz. :mrgreen: Gadam po angielsku, ale ucze się jezyka japonskiego, pisania rowniez, choc to bardzo trudne. Ale wszystko powoli, mam czas :mrgreen: . Obecnie mieszkam w malutkim domku z japonka, ma na imie Manami. Jak dla mnie jest mloda, ma 33 lata.

Jak słodko :)
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
Właśnie dziś jako pierwszy w Kieleckim MM poprosiłem o pokazanie K100D :) (sprzedawca był nieco zdziwiony ). Ergonomia jak dla mnie OK, szybki autofocus :), jedny minus to wizjer :( reszta mi nie przeszkadzała- fajna puszka.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
sebostek napisał/a:
jedny minus to wizjer :(

tak? ale że co z nim konkretnie nie tak? ii czy w porównaniu z innymi puszkami?
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
sebostek napisał/a:
jedny minus to wizjer :(

że co? że wszystko widać?
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Z moich dłuższych już obserwacji na minus w kasetce można zaliczyć:
1. klapkę od baterii, która porusza się przy trzymaniu aparatu - mały palec przesuwa ją przy zmianie pozycji.
2. jeśli chodzi o niedoświetlenia to chyba ten typ tak ma - jest to do edycji w komputerze. Byłem do tej pory przyzwyczajony do jaśniejszych i bardziej kontrastowych zdjęć prosto z aparatu. Na plus można powiedzieć, że duża ilość szczegółów jest zachowana w jasnych i ciemnych partiach obrazu.

3. dla mnie wizjer jest ok, wilekością nawiązuje do zenita :-) , z innymi lustrzankami cyfrowymi nie miałem możności porównać. Ostrzenie manulane jak najbardziej możliwe i komfortowe.
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
sebostek napisał/a:
jedny minus to wizjer :(

tak? ale że co z nim konkretnie nie tak? ii czy w porównaniu z innymi puszkami?


IMHO myslałem że będzie przynajmniej jak w DS ale chyba jest porownywalny do DL, bymajmniej takie miałem wrażenie
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sebostek napisał/a:
IMHO myslałem że będzie przynajmniej jak w DS

taki to dopiero w kadyszce ;-) (jeszcze 8 dni :evil: )
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
to prawda, w kasetce jest mniejszy wizjer od deski. :mrgreen: Szczerze powiem,mnie przeszkadza ten shaker, bo mam wrazenie ze mi sie rece trzesa. :mrgreen:
 
zwirlicz
[Usunięty]
A mi się wydaje, że przesunięcie pkt ostrości zmniejszyło się po zrobieniu UPDATE VERSION 1.01. Może to tylko złudzenie.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
zwirlicz napisał/a:
A mi się wydaje, że przesunięcie pkt ostrości zmniejszyło się po zrobieniu UPDATE VERSION 1.01. Może to tylko złudzenie.

To tylko złudzenie. Przesuniecie punktu ostrosci wynika wylacznie z nieco krzywego polozenia matowki - wystarczy ja tylko troche poprawic i po klopocie ;-)
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
a ja się poważnie zastanawiam nad Sony Alfa100 ;) Cyba się wybiore na jakieś macanie ;)
 

Keeper  Dołączył: 06 Wrz 2006
sylwiusz napisał/a:
zwirlicz napisał/a:
A mi się wydaje, że przesunięcie pkt ostrości zmniejszyło się po zrobieniu UPDATE VERSION 1.01. Może to tylko złudzenie.

To tylko złudzenie. Przesuniecie punktu ostrosci wynika wylacznie z nieco krzywego polozenia matowki - wystarczy ja tylko troche poprawic i po klopocie ;-)


znaczy jak poprawić ? poruszać i minimalnie przesunać ? jest tam w ogóle jakieś pole manewru ? bo zaglądałem iścik jest tam w środku na górze ;)

[ Dodano: 2006-09-08, 23:55 ]
vector napisał/a:
a ja się poważnie zastanawiam nad Sony Alfa100 ;) Cyba się wybiore na jakieś macanie ;)


też się zastanawiałem... ale nad KonicaMinolta D5D ;) ale sie skończyły a Sony sie okazał poza zasiegięm... i tak sie stałem pentaxiarzem :D
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Keeper napisał/a:
i tak się stałem pentaxiarzem

ku chwale ojczyzny! 8-)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
OK. Nie jestem w stanie przebrnąć przez wszystkie wątki dotyczące K100D... kajam się strasznie ale zapytam.
Już prawie na 100% nakręciłem moją siostrę na przesiadkę z Dynaxa 5 na JSS w postaci K100D (poopowiadałem jej trochę o stabilizacji, obiecałem raz czy dwa pożyczyc obiektyw itd. a Sony A100 troche droga).
Pytanie pozostaje w tej chwili jedno - gdzie ten aparat można pewnie, szybko i tanio kupić jako zestaw z kit-em?
Pstryk (chyba w miarę dobry sklep) chce 2699zł, Foto-Net 2732zł z ceneo.pl niewiele więcej wyskakuje. Jeżeli sklep miałby być w realu to raczej okolice Poznania.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach