Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kheyyy Kaes.
Mam nadzieję, że Twój nick nie jest wyrokiem...
Oferta jest całkiem piękna. To oznacza początki obniżki (w końcu to już nie nowość) być może w związku z wprowadzeniem Kadyszki.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Aspius napisał/a:
kurna.. a we wroclawskich mediach nawet nie slyszeli o pentaxie :( taka cena moglaby przyspieszyc moj kontakt z ta puszka


Nie dalej, jak w niedzielę byłem w MM w Galerii Dominikańskiej i macałem K100D oraz leżące na tej samej półce Samsungi GX1L i GX1S. Niestety cena kasetki z tego, co pamiętam była 2999 i tyle samo GX1S. GX1L chyba ok. 2200.

Pan mówił, że mają kasetkę od 3 dni.

Porównałem sobie jeszcze raz wizjery i ergonomię.

IMHO:
wizjer

1. GX1S
2. K100D
3. GX1L - najmniejszy, ale najjaśniejszy

ergonomia

1. GX1S i L
2. K100D (jakoś gorzej pasował mi grip i wyprofilowanie pod kciuk).

Cena krakowska zaskakująca.
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Trzeba by wejść na strony lokalne MM w danych miastach, tam powinny być gazetki z ofertami (bo bywają różne).
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
kaes napisał/a:
Witam po raz pierwszy na tym forum!
Dzisiaj dostałem ulotkę z MM, a w niej K100D + 18-55 za 2499 zł. Oferta ważna od 13.10.

Jest to oferta z okazji 5-latki MM w Krakowie


A może o K110D chodzi? Bo dostałem info, że już dostępny.
 
kaes  Dołączył: 23 Wrz 2006
sp7foy napisał/a:
A może o K110D chodzi? Bo dostałem info, że już dostępny.


Na 100% chodzi o K100%D ;-) . W opisie jest ze ma SR.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kaes - ale to MM. Jakiś czas temu była afera, bo analogową kamerę Samsunga sprzedawali jako cyfrową.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Potwierdzam. Z okazji 5-lecia MM w Krakowie

Tu gazetka
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
Z tamtej strony kilka postów wyrzej:
Cytat
Like: Once the quality settings were reset the camera produced consistently satisfying photographs. RAW images are sensational. We had to do less exposure compensation fiddling with this camera than with any we have tested. We were amazed at the quality of pictures taken at ISO3200 -- a speed we normally treat as a gimmick of last resort.

Mirror lock-up for long exposures and a preview button that puts up an instant picture on the LCD are features you don’t find on other cameras under $2000. This is a real photographer’s tool.

Dislike: There is a slight lack of refinement. The Sigma autofocus is noisy, as is the mirror/shutter slap. The lens has marked pincushion and barrel distortion. Body and menu graphics are not elegant.


z Like to mało sie nie zsiakają :))
Cytat
Mirror lock-up for long exposures and a preview button that puts up an instant picture on the LCD are features you don’t find on other cameras under $2000. This is a real photographer’s tool.
:-D szkoda że tak mało testów porównawczych jest Kasetki z innymi aparatami. Ja bym z checia zobaczył porównanie z A100 Sony/Minolty, stabilizacja i moim zdanie obydwa posiadające dobre parametry za rozsądna cenę, a nie 3200zł i żółty napis w nazwie wart z 1000zł

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach