Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Moim zdaniem na razie nie warto pakować się wcale w K200D tylko poczekać aż ceny K20D spadną do sensownego poziomu :-)
Jeśli ktoś ma np. K100D Super to na chwilę obecną powinno mu ono wystarczyć a z 2 lata to K20D będzie w obecnej cenie K100D Super...

W przypadku gdy nie mamy aparatu, to też warto nieco poczekać aż ceny rynkowe obu typów się ustatkują i wtedy kupić to co nam bardziej odpowiada.
Za kilka tygodni będą szczegółowe testy, porównania i nie będzie to kupowanie w ciemno jak teraz...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Markus napisał/a:
a z 2 lata to K20D będzie w obecnej cenie K100D Super...
Mozliwe, że K20D nie będzie produkowany, jak w tej chwili K10D.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
jeśli nie robi się zdjęć i kwestia poczekania kilku miesięcy nie robi różnicy. to problem wyboru korpusu nie jest problemem ale fanaberię i nie ma żadnego znaczenia *który* się wybierze :)
 
Długi  Dołączył: 16 Sty 2008
Ja też miałem przez chwilę klina, ale moim zdaniem K10 stoi jednak wyżej od K200. Ponadto teraz cena k10 stoi na atrakcyjnym poziomie, a za chwilę obudzisz się z ręką w nocniku. Czekając na nowości, a potem na spadek ceny można tak w nieskończoność. Tu postęp jest tak szybki, że Cały czas będą wprowadzane jakieś nowinki i to wcale nie bajery, ale naprawdę coś przydatnego. Co innego analogi. Tutaj jest kwestia szkła i mozna nawet Zenitem ładne fotki robić.
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
Nie no... mi sie wydaje, ze tu jest dyskusja o indywidualnym wyborze konkretnego czlowieka! Ma watpliwosci, wiec pyta. Niech kazdy wypowie sie jakie z jego pkt widzenia widzi +/- kazdej ew. decyzji i tyle. Z cala pewnoscia nie chodzi tu o kto ma wiekszego/mniejszego... aparata;)

Takie mi sie przypomnialo powiedzenie: " Nieważne czy duzy, czy malutki, wazne... jakie czyni skutki"

:-)
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
K10 jest obecnie najkorzystniejszym wyborem. Tylko zapasy wkrótce się skończą. Fajnie gdyby pojawił się firmware do K100/K10 z możliwością wyłączenia dublecheck jak w K20.

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
wkt napisał/a:
Fajnie gdyby pojawił się firmware do K100/K10 z możliwością wyłączenia dublecheck jak w K20
To znaczy ?
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
W K20 można wyłączyć podwójne sprawdzanie AF'a dzięki temu działa szybciej chociaż mniej celnie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
wkt napisał/a:
W K20 można wyłączyć podwójne sprawdzanie AF'a dzięki temu działa szybciej.
Podobno działa szybciej. Ale nie pamiętam, czy to działało.

[ Dodano: 2008-02-01, 21:34 ]
Cytat
w C400 tego nie ma dlatego działa szybciej kosztem celności.
tak to ma działać w K20D.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Markus napisał/a:
Moim zdaniem na razie nie warto pakować się wcale w K200D tylko poczekać aż ceny K20D spadną do sensownego poziomu :-)

Jak dla mnie K20D byłby zwykłą "fanaberią" i wyrzucaniem pieniędzy w błoto - a nie konkretną potrzebą :-P

Cytat
Jeśli ktoś ma np. K100D Super to na chwilę obecną powinno mu ono wystarczyć a z 2 lata to K20D będzie w obecnej cenie K100D Super...

Pisałem (zresztą mam w stopce), że mam kasetkę (nie super) ;-) I zależy mi na trochę szczelniejszym korpusie (plus czyszczenie matrycy). Mam rodzinkę w niderlandach i jeżdżę tam na wakacje - a tam deszczyk jest na porządku dziennym (a w zasadzie pogoda nagle może się zmienić ze słońca w deszcz i odwrotnie), no i nie za bardzo da się poszaleć kasetką ;-)

Cytat
Za kilka tygodni będą szczegółowe testy, porównania i nie będzie to kupowanie w ciemno jak teraz...

Zgadza się :-)
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
olaf napisał/a:
Takie mi sie przypomnialo powiedzenie: " Nieważne czy duzy, czy malutki, wazne... jakie czyni skutki"
:lol: :lol:

Nadal obstaję przy K200D jako propozycji dla kogoś planującego przesiadkę z K100. Jak wiadomo więcej zależy od szkła niż od puszki, a wszelkie moje osobiste rozważania o ewentualnej przesiadce na K10/K20 ucina natychmiast jeden element - akumulator. Gdzieś tu był taki wątek o wyższości akumulatorów na akumulatorkami, ale ja z osobistych doświadczeń wiem jedno - mam głęboko w nosie dedykowane akumulatory, AA rulez!!!!
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
olaf napisał/a:
" Nieważne czy duzy, czy malutki, wazne... jakie czyni skutki"

To na pocieszenie?

Akurat w tym wypadku uważam, że wielkość może mieć znaczenie, dla chociażby, wygody obsługi oraz czasu dostępu do pewnych funkcji. :evilsmile:
 
szajo  Dołączyła: 01 Lut 2008
a jaka jest propozycja dla kogoś kto z kompakta przesiada się na lustrzankę?
postawiałam na "system alternatywny"... zakup planuję na kwiecień/maj
co kupić skoro body k10d i k200d (jeszcze oczywiście nie dostępny) kosztują tyle samo na B&H.
Planowałam kupić k20d :roll: , ale no wiadomo :mrgreen: zakup póki co był by na wyrost trochę

Więc kupię k10d lub k200d (tylko który?) i zainwestuje w optykę i inne akcesoria... a za jakieś 2 lata przesiadka :->

Między tymi 2 modelami nie widzę jakiejś istotnej dla mnie różnicy w specyfikacji... czy akcesoria z obu modeli będą kompatybilne z k20d?
 

mike  Dołączył: 01 Gru 2007
eeeeee tam nie kupię już k200, poczekam na k300 :-) )))))))
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
szajo napisał/a:
Więc kupię k10d lub k200d (tylko który?)
szajo napisał/a:
czy akcesoria z obu modeli będą kompatybilne z k20d?
Co rozumiesz przez akcesoria ? Jeżeli chodzi o lampę, to tak. Gripy są różne. K200D zasilane 4xAA, K10D zasilany dedykowanym akku.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
szajo napisał/a:
a za jakieś 2 lata przesiadka

Za 2 lata to przesiadka i tam murowana :mrgreen:
(o ile na poważnie interesujesz się fotografią:)
 
szajo  Dołączyła: 01 Lut 2008
hmmm na poczatek chciałabym 3 obiektywy + lampa - tak myślę :) - szerokokątny, jasna stałka i tele. Bez gripa chyba sie obejdę.

największym dylematem dla mnie jest czy k200d czy k10d każdy ma swoje + i - o czym już było w tym wątku...

[ Dodano: 2008-02-01, 23:58 ]
hmmm na temat fotografii (tak myślę :) ) wiem więcej niż statystyczny Polak, więc źle nie jest :)
zaczynałam od zenita 12xp od "astronomicznych" fot 8-) więc ciekawy start...
potem była nie za bardzo udana przesiadka na panasonica fz7 co mnie raczej zniechęciło... duże szumy - a foty z reguły robię w niekorzystnych warunkach oświetleniowych z ręki :roll: - amatorsko oczywiście :->
:mrgreen: teraz na horyzoncie zastrzyk finansowy i planuję go dobrze wykorzystać :mrgreen: więc mam nadzieję dobrze wybrałam 8-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
mumonzan napisał/a:
Za 2 lata to przesiadka i tam murowana
(o ile na poważnie interesujesz się fotografią:)

Na analoga, hihihi
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
szajo, daj sobie powiedzieć, że nie ma znaczenie, czy kupić k10d czy czy k200. Lepiej knuj, czy DA16-45+DA*50-135+DA35/2 czy jednak DA12-24+FA24-70+.... no właśnie... potrzebne Ci tele? ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
matb napisał/a:
czy kupić k10d czy czy k200

Co nie zmienia faktu, że wybór jest faktycznie trudny. Jeśli są w podobnej cenie, sam nie wiem, co bym wybrał :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach