plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak nie zależy na dwóch kółkach (nie wiem na czym jeszcze bo nie pamiętam specyfikacji) to K200 jest bardzo milutki (oczywiście w połączeniu z gripem).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
k10d
wymienię w kolejności ważności
- wizjer/pryzmat
- możliwość wgrania FW bez obsługi SDM ;-)
- działa na dedykowanych akumulatorach (dla mnie to plus ;-) )
- wielkość
- grip d-bg2 ma większe możliwości od d-bg3
 

capo_  Dołączył: 15 Cze 2008
K10D to w połączeniu z dedykowanym gripem bardzo wygodne body do większych szkieł. Nie wiem tylko, jak sprawa się tyczy w odniesieniu do niuansów uszczelkowych. Generalnie skłaniałbym się ku wygodniejszemu body... ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
capo_ napisał/a:
Nie wiem tylko, jak sprawa się tyczy w odniesieniu do niuansów uszczelkowych.

oba mają ;-)
 

capo_  Dołączył: 15 Cze 2008
opiszon napisał/a:
oba mają ;-)


Wiem, ale zastanawiałem się nad ilością tychże w jednym i drugim i możliwymi różnicami. W końcu niby dzieli je różnica... połowy półki ;-)
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
no i ich ilość jest wprost proporcjonalna do miejsc które trzeba było uszczelnić ;-) polecam kadysie - zdecydowanie!! ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
K200 też jest uszczelniona :-P
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A ja polecam K200. Miałem i dopiero na K-5 wymieniłem, ale za kilkoma rzeczami z K200 tęsknię. 8-)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
opiszon napisał/a:
możliwość wgrania FW bez obsługi SDM

??? Chyba nie wiem o co biega... :oops: Możesz jaśniej?
zaraz FW - to chyba oprogramowanie? SDM???

O gripach muszę pomyśleć do obu... z nimi wyglądają... na okropnie wielkie ... :-D

jak myślicie - ile warto dać?

Dada - za czym konkretnie?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MAX581 napisał/a:
??? Chyba nie wiem o co biega... Możesz jaśniej?
zaraz FW - to chyba oprogramowanie? SDM???
pierwsze firmware do k10d nie miały obsługi napędu ultradźwiękowego, dzięki temu szkiełka "hybrydowe" (zoomy DA*) chodzą na "śrubokręcie" a nie na SDMie
dla niektórych to plus (np jak ktoś ma walnięty SDM w obiektywie albo woli używać wiertarki - wydaje się być szybsza, ale nie porównywałem, może to tylko wrażenie dźwiękowe)
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
MAX581 napisał/a:
ile warto dać?

tylko tyle ile są warte dla Ciebie ;-)

pzdr
paw
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
skoro MAX581 ma już k-x to nie proponował bym mu korpusu starszego niż k20D - jedyną przewagą k10D/k200D to kolory z matrycy CCD (ale ja tam nie widzę różnicy, natomiast lepsze iso to już tak).
MAX581 napisał/a:
jasny wizjer ułatwiłby pracę na manualu...

były na forum posty że k10D ma problemy ze szkłami typu M, nie wiem jak k20d ale niższe modele (k200d k-m itd...) nie mają najmniejszych problemów.
k20D ma live-view, sybki tryb seryjny (21kl/s przy jpg 1.6MPix) ciut większy LCD...
MAX581 napisał/a:
Myślałem o K-20 , ale jak na zapasowy/dodatkowy korpus - to już ciut za drogo.

to potraktuj go jako "główny" a k-x zapasowy :)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
aaa, to już wiem o co chodzi, dzięki. :-B
Mam tylko nadzieję że jakichś problemów z oprogramowaniem nie ma w obu aparatach , bo chyba coś czytałem że któregoś FW lepiej nie wgrywać bo coś tam... Niektórzy powgrywali i później pisali ze chcą z jakiegoś powodu to cofnąć... tylko nie pamiętam czy chodziło o K-200 czy K20?
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
MAX581 napisał/a:
K-200 czy K20?
o k10d
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MAX581 napisał/a:
Niektórzy powgrywali i później pisali ze chcą z jakiegoś powodu to cofnąć...

To chodziło o ten nieszczęsny SDM.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Cytat
były na forum posty że k10D ma problemy ze szkłami typu M


Tak , czytałem - ale używam jedynie serii A ze stykami. Choć mam jeden długi całkiem manualny (120mm), może być jakiś problem - ale to jest i tak problem nawet z K-x - muszę i tak +3 EV korekty stosować. 8-)
 
rafal_ski  Dołączył: 09 Maj 2009
mam K200D, bawiłem się przez chwile K10d, to co mogę napisać to:
1. na plus dla K200D: obsługa SDMow, akumulatorki paluszki, nowszy technologicznie, odrobinę lepszy wyświetlacz, lżejszy ale to jest kwestia dyskusyjna
2. na plus dla K10d: dodatkowe pokrętło, lepiej leży w dłoni nawet bez gripa, co przy większych i cięższych szkłach jest wygodniejsze, lepszy wizjer (powiększenie).

Jakbym mial jeszcze raz kupic, to i tak wybralbym K200D :evilsmile:
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
SDM - będę pamiętał... :lol:
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
MAX581 napisał/a:
muszę i tak +3 EV korekty stosować.
a to dlaczego? robisz w trybie M czy innych? a jak w M to przed zdjęciem mierzysz światło guzikiem +/-? ja z k-m prawie nie zdejmuję szkieł M i wszystko działa idealnie (tzn tak na ile pozwala kastrowany bagnet)
 
rafal_ski  Dołączył: 09 Maj 2009
A propos SDMa, to tez kwestia dyskusyjna, czy będziesz potrzebował takiego szkła, ja myślałem o 16-50 DA* ale jakoś cenowo mnie nie przekonało - jestem totalnym amatorem i pstrykaczem. Niemniej wydaje mi się, ze jednak lepiej mieć nowsze body. Dla mnie cholernie duża zaleta są akumulatorki AA do K200D, bo w trudnych chwilach zawsze znajdzie się jakiś kiosk. Zreszta eneloopy rządzą ;-)

[ Dodano: 2011-06-13, 21:56 ]
Na plus K200D, dodam ze go gruntownie sprawdziłem ze szkłami manualnymi, począwszy od ostrego M50 1.7 poprzez Sigme 28 2.8 macro, a skończywszy na Takumarze 135, pomiar światła zielonym guzikiem i jazda. Obywało się bez korekcji EV. Oczywiście tryb M, bo szkła bez styków.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach