marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
marucha a ja myślałem że FA 35/2 :-P ;-)

Jakim cudem napisałem 23???????? Dzięki za sprostowanie - już poprawiłem
 
Karipu  Dołączył: 03 Lut 2008
Witam wszystkich na forum!

Również zastanawiałem się nad K10d/K200d.
Na razie ciężko mówić o ostatecznym wyborze, ale na dzień dzisiejszy skłaniałbym się ku K-dwusetce.
A dlaczego, skoro w początkowym okresie cena tych dwóch modeli będzie zbliżona?
Po prostu K100d Super lepiej mi się trzyma w ręku. Jest też sporo lżejszy, a jest to także istotne, bo aparat będę wykorzystywał głównie w czasie pieszych wędrówek, a wystarczy, że statyw waży ok. 2kg...
Jakiś tam wpływ miało także polskie menu, którego brak w wyższym modelu. Oczywiście ma też swoje minusy w postaci mniejszej ilości przycisków, ale jak to się mówi - coś za coś...
Chciałbym tylko jeszcze poznać menu tego aparatu i w tym miejscu prośba do użytkowników tego forum:
Czy mógłby mi ktoś podesłać instrukcję do K100d/K100d Super?
Znalazłem tu ze 3-4 linki, jednak dwa nie działają, a z kolei pozostałe są na rapidshare, skąd nie mogę nic ściągnąć...

Ps. I dziękuję przy okazji jednemu koledze za odpowiedzenie na kilka moich pytań na innym forum :-B
 

mik  Dołączył: 14 Kwi 2007
Obejrzyj ten FILM

W drugiej polowie jest troche o roznicach pomiedzy k10d a k200d, rozszerzono / dodano kilka funkcji.

mik.
 
Feanor  Dołączył: 17 Sty 2008
Ja też chce rozpocząć swoją przygodę z cyfrowymi lustrzankami. Narazie używałem Olka C740UZ.
Mój wybór padł na k10d ale teraz mi troche namieszaliście w głowie:)

Cytat
Obejrzyj ten FILM

Z filmiku wynika, że dla mnie lepszą kasetką byłby k200. Może i racja mam 8xR6, sanyo i gp szkoda byłoby tych cacek.

Taki mały OT: czy ktoś się orientuje dlaczego po wejściu na stronkę muszę się na nowo logować ?? Zaznaczyłem opcje zapisz login etc. Używam Ffoxa.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
mik napisał/a:
Obejrzyj ten FILM

Dzięki - nie widziałem tego wcześniej :-)

Ja jestem zdecydowany na K200D (głównie dla uszczelnień). No chyba, że cena kadyszki będzie dużo niższa... to wtedy wezmę ją, bo kadwusetka różni się szczegółami (które warto mieć, ale nie za każdą cenę) ;-) Ale przez zmianą korpusu dokupię sobie dobre szkło, jeszcze się waham czy stałoogniskowca czy jasny zoom.

A dla kogoś, kto przesiada się z kompakta idealna jest kasetka (świetnie się spisuje, ma programy tematyczne i niską cenę) - na pewno niedługo będzie do kupienia w baaardzo atrakcyjnej cenie :-)
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
andrusz napisał/a:
Ja jestem zdecydowany na K200D (głównie dla uszczelnień)

Przecież k10 też jest uszczelniony...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
marucha napisał/a:
Przecież k10 też jest uszczelniony...

Przepraszam, grzecznie kolegę, ale.. posty czyta się do końca :-P
Cytat
No chyba, że cena kadyszki będzie dużo niższa... to wtedy wezmę ją, bo kadwusetka różni się szczegółami (które warto mieć, ale nie za każdą cenę)
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
andrusz - tytuł wątku to K200D czy K10D? Po drugie - dziwny dla mnie byłby wybór k100 czy k200, ponieważ będzie (przynajmniej na początku) dość duża różnica cenowa i k200 będzie miał bliżej cenowo do k10 niż do k100. A po trzecie - k100 widzę w stopce...
Teraz można kupić k10 z obiektywem za niecałe 2400 - chyba warto to wykorzystać 8-)
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
Karipu napisał/a:
Witam wszystkich na forum!

Również zastanawiałem się nad K10d/K200d.
Na razie ciężko mówić o ostatecznym wyborze, ale na dzień dzisiejszy skłaniałbym się ku K-dwusetce.
A dlaczego, skoro w początkowym okresie cena tych dwóch modeli będzie zbliżona?
Po prostu K100d Super lepiej mi się trzyma w ręku. Jest też sporo lżejszy, a jest to także istotne, bo aparat będę wykorzystywał głównie w czasie pieszych wędrówek, a wystarczy, że statyw waży ok. 2kg...
Jakiś tam wpływ miało także polskie menu, którego brak w wyższym modelu. Oczywiście ma też swoje minusy w postaci mniejszej ilości przycisków, ale jak to się mówi - coś za coś...


W K200D chyba by mi tylko brakowalo bezposredniego dostepu do trybu pomiaru swiatla.
Dlatego marzylbym o programowalnym 4-way controller. I tyle (poza pentaprism).

Cytat

Czy mógłby mi ktoś podesłać instrukcję do K100d/K100d Super?


Jak nie znajdziesz, to odezwij sie na priva, chyba mam gdzies PDF.pl
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
andrusz napisał/a:
Jak dla mnie K20D byłby zwykłą "fanaberią" i wyrzucaniem pieniędzy w błoto
fakt, lepiej poczekać na wersje Super K20D, dołożą silnik rakietowy do AF. A tak na poważnie K20D ma CMOS, a to już trochę rewolucja w naszym systemie. Moim zdaniem warto.
 
Karipu  Dołączył: 03 Lut 2008
olaf napisał/a:
Cytat
Czy mógłby mi ktoś podesłać instrukcję do K100d/K100d Super?
Jak nie znajdziesz, to odezwij sie na priva, chyba mam gdzies PDF.pl
Niestety nie znalazłem. Wszystkie linki na które trafiłem poza tymi na rapidshare nie działają.
Tak więc prośba wciąż aktualna. Wysyłam Ci adres maila na pw.

Wygląda na to, że cena startowa K200d będzie wyższa o ok. 100-200zł, niż K-dyszki obecnie.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Tak trochę myślałem nad zamianą body i miałem podobne dylematy.
Jak dla mnie zalety K10 (większy (lepszy do trzymania) korpus, dodatkowe przyciski, pryzmat i większy wizjer) przeważyły nad zaletami K200 (korekcja AF i ewentualne polepszenie jakości zdjęć).

Ale i tak nie kupuje na razie K10, tylko chyba poczekam aż ceny K20 spadną trochę.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Karipu napisał/a:
Niestety nie znalazłem

http://armar.net.autocom....0D-SUPER_pl.pdf
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
MiQ27 napisał/a:
Karipu napisał/a:
Niestety nie znalazłem

http://armar.net.autocom....0D-SUPER_pl.pdf


Karipu napisał/a:
olaf napisał/a:
Cytat
Czy mógłby mi ktoś podesłać instrukcję do K100d/K100d Super?
Jak nie znajdziesz, to odezwij sie na priva, chyba mam gdzies PDF.pl

Tak więc prośba wciąż aktualna. Wysyłam Ci adres maila na pw.


Ja mam do K100D bez "super" ;)

Cytat

Wygląda na to, że cena startowa K200d będzie wyższa o ok. 100-200zł, niż K-dyszki obecnie.


To sie jesszcze okaze, w tej chwili i tak juz jest zgryz, bo Samsung zapowiedzial cene 699funtow za GX20, a Pentax 899 lub nawet 999, moze si eokazac, ze bardzo szybko tzw. "street price" bedzie znaczaco nizsza od tego co zapowiadano 24 stycznia.

;-)
 
Karipu  Dołączył: 03 Lut 2008
A wszystko tylko z korzyścią dla klienta :-D

Tak liczę, że miesiąc po wprowadzeniu aparatu do sprzedaży w Polsce będzie można go kupić za 2000zł. Do tego sigma 17-70, jedna karta ok. 4Gb i cały zestaw zamknie się w 3,5tys, bo resztę akcesoriów mam z kompaktów. :-)

Ps. Dziękuję bardzo za instrukcję!!! NA pewno się przyda i kto wie, może jeszcze stwierdzę, że bardziej będzie mi jednak odpowiadała K-dyszka. Ze znalezieniem instrukcji do K10 nie miałem już takich problemów ;-)
 
blas  Dołączył: 02 Lut 2008
No to pozwolę sobie dorzucić dwa słowa nt cen - czyli tak bardziej merkantylnie a nie artystycznie ;-)

Z kilku powodów imo cena K200 wkrótce po sprzedaży będzie oscylować wokół kwoty 2k i to wraz z zestawem kitowym. Oto powody :
a. nie można robić konkurencji K10 (bo to produkt bardziej skierowany do zaawansowanych amatorów/półprofesjonalistów a K200 raczej jest pozycjonowany niżej)
b. obecna cena Olympusa E-510 (mniej niż 2k z kitem bazowym)
c. szeroko pojęty rozwój technologii wymaga pozostawiania ceny na niskim (już zaakceptowanym przez klientów poziomie) przy jednoczesnym podnoszeniu wyposażenia
d. trzeba ustalić cenę na poziomie do zaakceptowania (różnica w cenie pomiędzy K100D super a jego było nie było następcą - K200)

wniosek jest taki : najpóźniej w maju cena K200 na poziomie poniżej 2k wraz ze szkłem kitowym.


pzdr


edit : jako uzupełnienie podaję linkceny amazon pentax

Jeżeli teraz - przed startem sprzedaży - cena K10 jest wyzsza od ceny startowej K200 to sprawa dla mnie jest jasna. Byłem zdecydowany na K100D super teraz poczekam te 4-5 miesięcy na k200. A już wiem, że K10 nie jest dla mnie.

pzdr2
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Witam serdecznie, czas na mój pierwszy post :)

Mam do Was prośbę, czy mógłby mi ktoś napisać "organoleptycznie" jakie są te różnice pomiędzy k200 a k10? Np na owym filmiku zamieszczonym pare postów wyżej, czy też specyfikacji technicznej. Nie znam się tak jak Wy, choćby na anglojęzycznych zwrotach.
Planuję zacząć przygodę z lustrzankami, lubię cykać zdjęcia, niestety póki co cykałem Canonem ixus50 i ... komórką z nieco lepszą optyką.
Wybór padł na Pentaxa k10, ale po przeczytaniu tego tematu zamącił mi w głowie k200...
Jakie są więc te prawdziwe różnice między nimi, który w czym przeważa, itp.
Bardzo Was proszę o pomoc w wyborze między tymi modelami marki:)
Dodam, że przez pewnien czas będę musiał działać na obiektywie kitowym...

I drugie pytanie, jakie są ceny starszych szkiełek stałych, takich jasniejszych, niezłej jakości? raczej manuale, bo auto będą pewnie dużo droższe? - wraz z odpowiednią przejściówką jeśli jest konieczna.
Słyszałem, że są tanie, ale wiadomo - pojęcie względne, dlatego proszę o konkrety.

Z góry ogromne podziękowania za każdą pomoc!
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
blas napisał/a:
Jeżeli teraz - przed startem sprzedaży - cena K10 jest wyzsza od ceny startowej K200 to sprawa dla mnie jest jasna. Byłem zdecydowany na K100D super teraz poczekam te 4-5 miesięcy na k200. A już wiem, że K10 nie jest dla mnie.


Z tego co widzę, to ceny kształtują się dokładnie odwrotnie do tego co opisujesz.

TUTAJ
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Przemekbelch napisał/a:

Słyszałem, że są tanie, ale wiadomo - pojęcie względne, dlatego proszę o konkrety.

Z góry ogromne podziękowania za każdą pomoc!


lepiej kupuj teraz, jak wejdą nowe K200/K20 to ceny 50 1.4 znów skoczą do 350-400 pln na luzie. a teraz 250-300 kupisz. tak samo ze wszystkimi innymi będzie:)
 
blas  Dołączył: 02 Lut 2008
Szumak napisał/a:
blas napisał/a:
Jeżeli teraz - przed startem sprzedaży - cena K10 jest wyzsza od ceny startowej K200 to sprawa dla mnie jest jasna. Byłem zdecydowany na K100D super teraz poczekam te 4-5 miesięcy na k200. A już wiem, że K10 nie jest dla mnie.


Z tego co widzę, to ceny kształtują się dokładnie odwrotnie do tego co opisujesz.

TUTAJ


Według informacji gdzieś znalezionej w necie, sprzedaż ma wystartować w granicach marca-kwietnia. Dlatego wziąłem pod uwagę dane z rynku USA. Wydaje mi się (ale to tylko moje przypuszczenia), że oferowanie teraz K20/K200 jest po prostu chwytem reklamowym opartym na estymacji cenowej - na pewno nie będzie drożej :mrgreen:

pzdr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach